Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Nietypowe obrączki ślubne

Nietypowe obrączki ślubne
Obrączki, które po złożeniu tworzą spójną całość, stały się hitem dla wielbicieli oryginalnej biżuterii. Wśród propozycji jubilerów można znaleźć wygrawerowaną kulę ziemską, której połowa znajduje się na ślubnej ozdobie przeznaczonej dla kobiety, a druga połowa na obrączce dla mężczyzny.

Same złote krążki również mogą mieć nieregularne brzegi, które idealnie do siebie pasują i po złożeniu tworzą całość jak puzzle. Dla zakochanych poszukujących naprawdę ekstremalnych rozwiązań przygotowano zaś obrączki-śrubki, które można do siebie przykręcić. Symbolizują one doskonałe dopasowanie i uzupełnianie się małżonków, ale ze względu na duże odstające elementy nie należą niestety do najwygodniejszej biżuterii.


Z oryginalnym grawerem

Od dawna zakochani ozdabiają swoje obrączki ślubne wygrawerowaną datą złożenia przysięgi małżeńskiej czy też imionami małżonków. Teraz przyszedł jednak czas na bardziej nietypowe grawerowane ozdoby. Salony jubilerskie proponują narzeczonym ozdobienie ich biżuterii sentencjami o miłości, ważnymi dla nich symbolami czy też odciskiem palca drugiej połówki. Wygrawerowane linie papilarne to jednak nie wszystko. Złotą błyskotkę można ozdobić również odciskiem ust, a nawet zapisem pracy serca czy głosu ukochanej osoby.

 


Z nietypowego materiału

Zdecydowaną większość obrączek wykonuje się ze złota. Wielbiciele droższych materiałów wybierają biżuterię z platyny, a alergicy często decydują się na tytanową. Nie są to jednak jedyne materiały, z których wykonuje się ślubne ozdoby. Niezwykle oryginalnym, ale również ekstrawaganckim rozwiązaniem są obrączki z drewna, kamienia, a nawet plastiku.


Nietypowe wykonanie

Obrączka wcale nie musi być jednolitym kawałkiem złota. W salonach jubilerskich dostępne są różne alternatywy tej tradycyjnej wersji. Na uwagę zasługuje szczególnie biżuteria ślubna wykonana z ruchomych pierścieni czy też z elementów splatających się w warkocz lub wzór łańcucha. Mogą ją też ozdabiać niewielkie kolorowe kamienie szlachetne lub cyrkonie, które układają się w wybrany kształt. Ciekawym pomysłem jest również połączenie różnych metali o odmiennych kolorach, tak aby stop nie był jednolity, ale układał się w fantazyjne wzory. Ta dawna japońska metoda sprawia, że wykonane z jej użyciem obrączki są naprawdę unikatowe i niemożliwe do powielenia.


A co zamiast obrączek?

Niektórzy zakochani w ogóle rezygnują z obrączek i jako symbol złożonej przysięgi małżeńskiej wybierają inne ozdoby. Do najpopularniejszych alternatyw ślubnej biżuterii należą tatuaże. Wykonuje się je na palcach serdecznych nowożeńców, czyli dokładnie w tym miejscu, w którym znalazłyby się obrączki. W przeciwieństwie do nich malowane na ciele ozdoby są jednak znacznie trudniejsze do usunięcia, dlatego w razie rozstania byli małżonkowie mieliby problem z pozbyciem się takiej pamiątki.

Jeśli chcesz poznać pełną ofertę przepięknych obrączek ślubnych zapraszamy do sklepu online Michelson Diamonds.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top