Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Księga gości weselnych - czy warto ją mieć na weselu

Księga gości weselnych - czy warto ją mieć na weselu
Księga gości weselnych to wyjątkowa pamiątka, który pozwala Młodej Parze na ożywienie wspomnień i przeczytanie serdecznych życzeń złożonych przez gości podczas uroczystości. Jak stworzyć oryginalną księgę gości na wesele? Gdzie powinna się ona znaleźć, aby każdy miał możliwość zapisania w niej swojego życzenia? Poniżej znajdziecie kilka sugestii, które mogą okazać się inspirujące.

Księga gości weselnych to nie tylko element rozrywki dla gości, ale także cenna pamiątka, która pozwala Młodej Parze na powrót do tego wyjątkowego dnia. W związku z tym, coraz częściej staje się elementem tradycji weselnej. Zapisane w niej życzenia od osób obecnych na uroczystości będą po latach przypominały Młodej Parze o tym niezapomnianym dniu. Dzięki różnorodności form, jakie może przyjąć księga gości, każda Para Młoda może wybrać tę, która najlepiej wpisze się w styl ich świętowania.

Księga gości na wesele - gdzie powinna się znaleźć?

Księga gości powinna być dla gości dostępna przez cały czas trwania wesela. Idealnym miejscem będzie sala weselna. Warto jednak pamiętać, aby nie umieścić jej w miejscu, które mogłoby przeszkadzać gościom. Powinna być umieszczona trochę na boku, ale w miejscu dobrze widocznym. W przeciwnym razie, ktoś mógłby zapomnieć o jej istnieniu. Dobrym pomysłem jest poproszenie wodzireja, aby poinformował gości o miejscu, w którym znajduje się księga gości, zachęcając jednocześnie do zapisania tam kilku ciepłych słów.

Młoda Para powinna pamiętać, aby obok księgi zapewnić co najmniej jeden długopis. Goście weselni nie zawsze są na to przygotowani, dlatego powinni mieć możliwość korzystania z dostarczonego długopisu. Młoda Para ma do wyboru standardowe długopisy lub może zdecydować się na kolorowe pisaki, aby ich księga gości była pełna kolorów i radości.

Alternatywa dla księgi - filmy

Interesującym pomysłem na unikalne „wpisanie” się do księgi są filmiki, które mogą nagrywać sami goście weselni lub zatrudniony kamerzysta. Podczas tych krótkich klipów, uczestnicy wesela mogą przekazać swoje życzenia Młodej Parze lub podzielić się swoimi odczuciami z imprezy. Idealnym rozwiązaniem jest poproszenie kamerzysty o stworzenie krótkich nagrań z każdym z gości. Jeżeli jednak Młoda Para woli inną opcję, alternatywą może być statyw z kamerą lub aparatem z dobrej jakości dźwiękiem i obrazem, ustawiony na boku sali. Warto jednak mieć na uwadze, że ktoś powinien nadzorować ten sprzęt, aby uniknąć przypadkowego usunięcia wszystkich nagrań.

Foto-księga gości na wesele

Fotobudka na weselu może być miłym zaskoczeniem dla gości. Nowożeńcy mogą poprosić uczestników imprezy, aby jedno ze zdjęć z fotobudki wkładali do specjalnie przygotowanego pojemnika. Jeśli Młoda Para tego chce, obok pojemnika można umieścić markery i pisaki, aby goście mogli zostawić parę słów od siebie na odwrocie zdjęcia.Jeśli Młoda Para obawia się, że goście zabiorą wszystkie zdjęcia, można poprosić obsługę fotobudki o wydrukowanie dodatkowych kopii. To zapewni zadowolenie wszystkich.

Księga gości w formie obrazu

Poza klasyczną formą księgi gości, coraz więcej par decyduje się na jej nietypowe warianty. Jedną z propozycji, które mogą wybrać Narzeczeni, jest księga gości w formie obrazu. Jak to działa? Na specjalnym stojaku umieszcza się puste płótno lub duży arkusz papieru. Goście otrzymują pisaki o wyraźnym kolorze i mają możliwość wpisania się w dowolnym miejscu. Na środku obrazu może znajdować się wygrawerowane serce z imionami Młodej Pary i datą ich ślubu.

Personalizowana księga gości

W związku z rosnącą popularnością indywidualizmu i personalizacji, księga gości na wesele może być odpowiednio dostosowana do upodobań Pary Młodej. To, jak ostatecznie będzie wyglądała, zależy tylko od ich kreatywności. Może być ozdobiona zdjęciem z sesji narzeczeńskiej, mieć motywy przewodnie wesela, zwykłą lub drewnianą okładkę, a strony mogą być białe lub w innym kolorze.

Ważne jest, aby pamiętać o księdze gości już podczas planowania wesela. Po latach stanie się ona jednym z najcenniejszych wspomnień z dnia ślubu. To dzięki niej Młoda Para będzie mogła wracać myślami do tego szczególnego dnia, przypominając sobie życzenia składane przez najbliższych. Personalizowane księgi gości znajdziesz w sklepie https://wyczarujprezent.pl/ksiegi-gosci-slub/

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top