Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kompozycja weselnego filmu!

Kompozycja weselnego filmu!
Czym charakteryzuje się film ślubny?. Poznaj działanie profesjonalistów i spraw, aby Twoje wesele zostało utrwalone na wiele lat. Dowiedz się jak ich odszukać. Poniżej przedstawiamy schemat związany z wyborem takiego profesjonalisty.

Uroczystość ślubna odbywa się zgodnie z ustalonymi schematami (przygotowania, błogosławieństwo, ceremonia, pierwszy taniec, zabawa weselna, oczepiny). Oczywiście jeśli Para Młoda sobie życzy większość z nich powinna być umieszczona na filmie ślubnym, ale nie można przesadzać z ich długością.
 

Dynamika filmu

Filmowanie ślubu stawia głównie na dynamikę produkcji. Nie ma mowy o nudzie. Oczywiście kamerzyści omawiają z narzeczonymi szczegóły czołówki i zakończenia filmu, w których można umieścić istotne momenty z życia pary lub pokusić się o wyreżyserowanie żartobliwej sceny. W tym aspekcie kreatywność odgrywa najważniejszą rolę i powinno się przed wynajęciem filmowca zastanowić się czy posiadacie w domach zabawne zdjęcia z dzieciństwa czy wcześniej nakręcone filmy przedstawiające budowanie Waszego związku.
 

Sprawy techniczne

To w czym wideofilmowanie jest najlepsze to umiejętność dobierania scen do filmu ślubnego. Operatorzy kamer dbają o to, aby obraz z kamery nie podlegał wibracjom lub niechcianym przeskokom, a każda postać na filmie była ujęta w całej okazałości, bez żadnych uciętych głów czy nóg. Na etapie obróbki następuje dopiero kreowanie dynamiki i dopasowywanie długości filmu ślubnego do wymagań nowożeńców.
 

Podsumowanie

Wytrawny kamerzysta potrafi nawet z weselnej produkcji uczynić arcyciekawą przygodę, która zaskoczy swoim zasięgiem wszystkich. Nowoczesna technologia obróbki obrazu i dźwięku sprawia, że wideofilm to rzeczywiście pełnometrażowa produkcja z doskonałą fabułą i obsadą.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top