Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Jak zorganizować wieczór panieński?

Jak zorganizować wieczór panieński?
Wieczór panieński to ostatni moment dla Panny Młodej, by mogła się wyszaleć. Dlatego też jego organizacja wcale nie jest taka prosta. Podczas jego przygotowywania powinniśmy skupić się na tym, że powinien być to czas oparty na dobrej zabawy, a także na całkowitym odstresowaniu się - w końcu ślub to mnóstwo stresu! Każda Panna Młoda jednak jest inna, zatem organizując takie wydarzenie, pamiętajmy o jej preferencjach. Jak zorganizować niezapomniany wieczór panieński? Dowiedz się!

Kto powinien zorganizować wieczór panieński?

Za organizację wieczoru panieńskiego najczęściej odpowiedzialna jest prawa ręka Panny Młodej, czyli nikt inny jak świadkowa. W niektórych sytuacjach jednak ten obowiązek powierzany jest innym osobom - siostrze, przyjaciółce, czy innej bliskiej osobie. Najważniejsze jednak jest to, aby zajęła się tym osoba, która dobrze zna królową tego wieczoru. Dzięki temu na pewno wszystko się uda!

Warto jednak wiedzieć, że niektóre kobiety decydują się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy. W dzisiejszych czasach bez problemu znajdziemy firmę eventową, która z chęcią zajmie się tego typu zadaniem. Jest to wygodnie rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Musimy jednak pamiętać, że to na pewno pochłonie więcej pieniędzy. Zatem decyzja dotycząca tego, komu powierzyć organizację wieczoru panieńskiego, powinna być dobrze przemyślana.

Najważniejsze kwestie organizacyjne

Gdy ustaliliśmy już, kto zajmuje się organizacją wieczoru panieńskiego, to czas na ustalenie listy gości. Tutaj warto skorzystać z pomocy samej Panny Młodej, bowiem ona najlepiej wie, kogo chciałaby zobaczyć na tej wyjątkowej imprezie. Zapewne będą to siostry, kuzynki, najbliższe przyjaciółki oraz ulubione koleżanki. Po sporządzeniu takiej listy nie pozostaje nic innego, jak zaprosić gości na tą szczególną imprezę! Kolejną kwestią jest wybór miejsca. Tak naprawdę wieczór panieński można zorganizować wszędzie - nawet w domu! W dużym stopniu jest to zależne od dostępnego budżetu, miejsca zamieszkania, pogody, osobowości Panny Młodej, czy chociażby jej wieku. Impreza może się odbyć w domu, w klubie, w restauracji, w SPA, czy nawet poza granicami kraju!

Po podjęciu decyzji przychodzi czas na ustalenie terminu. Należy pamiętać, aby dokonać tego z dość dużym wyprzedzeniem. To ważne, ponieważ, jeśli planujemy imprezę w klubie, to najprawdopodobniej będzie niezbędna rezerwacja nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem! No dobrze - ale kto za to wszystko płaci? Najczęściej koszty dzielą się na wszystkie uczestniczki imprezy, dzięki czemu nie są one aż tak bardzo odczuwalne!

4 pomysły na wieczór panieński

Zastanawiasz się, jakie są najpopularniejsze pomysły na organizację wieczoru panieńskiego? Poniżej przedstawiamy cztery z nich!

SPA w dowolnym miejscu

SPA to idealny pomysł na wieczór panieński dla Panny Młodej, która zamiast szaleńczych zabaw zdecydowanie woli spokojniejsze atrakcje. Stworzenie SPA we własnym domu lub w wynajętym apartamencie, to już żaden problem. Wellme Time oferuje profesjonalne usługi w tym zakresie! Zespół doświadczonych wizażystek, manikiurzystek może dotrzeć w każde miejsce o dowolnej godzinie i sprawić, że wszystkie panie poczują się jak damy. Ekspertki mogą zaproponować zabiegi na twarz i ciało, makijaże, stylizację włosów, masaże oraz manicure i pedicure. Brzmi idealnie, prawda?

Wycieczka

Wieczór panieński w Hiszpanii? A może w wyjątkowo pięknych górach? Czemu nie! Jeśli budżet na to pozwala, a Panna Młoda uwielbia podróżować, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się na wycieczkę! Wyjazdy jedno- lub dwudniowe również mogą być atrakcyjne! Wszystko zależy od tego, jak to zaplanujemy. Każde miejsce ma do zaproponowania wielu atrakcji, trzeba jedynie potrafić je zauważyć i z nich korzystać!

Swobodna zabawa w wynajętej sali

Organizatorki wieczorów panieńskich często decydują się również na wynajęcie dużej sali i zorganizowanie tam imprezy w znajomym gronie. Wbrew pozorom to nie taki zły pomysł! Jeśli zadbamy o pyszny poczęstunek, przygotujemy wiele ciekawych gier i zabaw, to na pewno każdy będzie się świetnie bawił i wspomniał ten wieczór przez długie lata! Ta propozycja na pewno spodoba się przede wszystkim Pannom Młodym, które nie przepadają za głośnymi imprezami, natomiast cenią sobie możliwość spokojnej rozmowy i spędzenia wspólnego czasu z bliskimi osobami.

Impreza w klubie

Zarówno w mniejszych, jak i większych miastach znajdują się kluby, w których można zorganizować wieczór panieński. W klubach można liczyć na wielogodzinne tańce, pyszne drinki, ale jest również możliwość, by uatrakcyjnić ten wieczór np. poprzez wykonywanie różnych ciekawych zadań. Pamiętajmy jednak, że tego typu forma zabawy nie spodoba się każdej Pannie Młodej. Zadowolone na pewno będą Panny Młode, które uwielbiają szaleńczą zabawę do białego rana. Jeśli zatem mamy pewność, że ten pomysł przypadnie do gustu, to warto wybrać ekskluzywny klub np. w większym mieście takim jak Warszawa czy Wrocław, z którego wszystkie uczestniczki - w tym Panna Młoda - będą miały wspomnienia na długie lata!

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top