Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Jak dobrać fryzurę ślubną?

Jak dobrać fryzurę ślubną?
Kolejny ważny szczegół - fryzura ślubna. Jak poradzić sobie z jej wyborem? Jak znaleźć fryzjera, który idealnie dobierze ją do naszej twarzy i stylu sukni? Każda kobieta jest inna i nie wszystkim pasuje przecież to samo.

Nieistotny detal? Raczej nie, bo panny młode myślą o fryzurze ślubnej długo i namiętnie, szukając najbardziej odpowiedniej opcji. Prawie nie zdarza się, aby zrezygnować z próbnej wersji fryzury, nikt nie chce być negatywnie zaskoczonym w dniu wesela. Dlatego też powinniśmy wszystko zaplanować z wyprzedzeniem, a przede wszystkim odpowiednio dobrać fryzurę ślubną.
 

Katalogi z modą ślubną

Przeglądając katalogi mody ślubnej lub strony o tej tematyce w Internecie, oprócz sukni zaczynamy zwracać uwagę na włosy modelek, licząc na inspirację. To bardzo dobry początek, bo musimy wyrobić sobie jakąś opinię o tym, jak powinny wyglądać nasze włosy podczas tego wyjątkowego dnia. Jednak ślub wcale nie jest dobrym momentem na eksperymenty, dlatego raczej odradzane jest wybieranie fantazyjnych fryzur, które są oderwane od naszego wyglądu, czy stylu wesela. Fryzura musi dobrze pasować do panny młodej i aby taką znaleźć, musimy trzymać się pewnych podstawowych zasad.
 

1. Dbanie o włosy

Mało kto uświadamia sobie, że przygotowania fryzury ślubnej zaczynają się na długo przed wielkim wydarzeniem. Już kilka miesięcy wcześniej powinnyśmy zacząć dbać o włosy, aby uczynić je zdrowszymi i poprawić ich wygląd. Nawet najpiękniejsza fryzura nie ukryje poważnie zniszczonych włosów, dlatego właśnie intensywna kuracja odżywiająca jest koniecznym rozwiązaniem. O poradę najlepiej poprosić swojego fryzjera, który fachowo wyjaśni, co należy robić, poleci odpowiednie produkty do pielęgnacji, a może nawet dodatkowe kuracje. Generalnie warto jest zmienić szampon na bardziej delikatny, nie obciążać włosów wysoką temperaturą np. suszarki lub prostownicy i stosować dobrze dobraną odżywkę. Godnym polecenia jest także olej arganowy, który naturalnie wzmacnia i poprawia wygląd włosów.

Więcej rad na temat pielęgnacji zniszczonych włosów można znaleźć tutaj:

 


2. Dobranie fryzury ślubnej

W procesie dobierania fryzury ślubnej musimy skupić się przede wszystkim na sobie i na tym, jak będzie wyglądać wesele. Aby fryzura była „strzałem w dziesiątkę” musi pasować do trzech elementów:

  • do kształtu twarzy – nie ma sensu wybierać fryzury, która będzie niedopasowana do naszego naturalnego wyglądu, w takim wypadku będziemy po prostu wyglądać nieefektownie.
     
  • do sukni – w przypadku odsłoniętych pleców najlepiej dobrać upięcie, które odsłoni najważniejsze elementy sukni, podczas gdy do skromnych letnich sukienek, dobrą opcją jest rozpuszczenie włosów, co będzie wyglądać bardziej naturalnie.
     
  • do stylu wesela – do eleganckiego przyjęcia najlepiej pasuje surowe, formalne upięcie włosów, podczas gdy przy mniej formalnych imprezach można poszaleć z ciekawymi dodatkami.

 

Kształt twarzy Polecana fryzura
Owalna właściwie każda fryzura pasuje
Trójkątna polecane duże loki i grzywka, pasma włosów lekko opadające po bokach
Okrągła  włosy upięte, ale z opadającymi po bokach pasmami, które wyszczuplą twarz
Kwadratowa przedziałek po boku, asymetryczne cięcia u nasady twarzy, wygładzające rysy
Prostokątna miękkie, półdługie, najlepiej delikatne loki


3. Wybór fryzjera

Ostatnim krokiem jest wybór odpowiedniego fryzjera, który będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania odnośnie do fryzury ślubnej. Warto pamiętać, że musi to być specjalista, który weźmie pod uwagę nie tylko nasze preferencje, ale także wymienione wcześniej cechy i będzie miał jasną wizję na temat tego, jaka fryzura będzie nam najbardziej odpowiadać. Podczas poszukiwań, najlepiej skorzystać z doświadczeń znajomych, a potem spotkać się z poleconymi fryzjerami, aby lepiej się poznać i ocenić, czy odpowiadają naszym oczekiwaniom. Konieczne jest próbne czesanie, na które warto umówić się nawet na 2-3 tygodnie przed weselem, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewne swojego wyboru. W razie, gdyby okazało się, że jesteśmy bardzo niezadowolone, będzie jeszcze czas, aby znaleźć innego fryzjera. Na taki obrót sprawy trzeba być przygotowanym, aby obyło się bez większych zawodów.

 


Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Jadzka 2017-10-14, 18:29

    Jak wybrać fryzurę na wesele? Konieczne jest wzięcie pod uwagę kilku innych z pozoru tylko mniej istotnych drobiazgów, jak kształt twarzy, długość i kondycja włosów czy też ich kolor. Ja na ten temat sporo dowiedziałam się z http://www.faszon.pl/jaka-fryzura-na-wesele/

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top