Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Ile kosztuje rozjaśnianie włosów u fryzjera?

Ile kosztuje rozjaśnianie włosów u fryzjera?
Z roku na rok ceny usług fryzjerskich rosną. Wynika to z zarówno z faktu galopującej inflacji, wzrostu kosztów produktów, jak i cen preparatów wykorzystywanych do koloryzacji, ale również nakładów finansowych na utrzymanie salonu, podwyżek płac minimalnych i wielu innych czynników gospodarczych, które kształtują rynkowe ceny. Czy wiesz, ile kosztuje rozjaśnianie włosów u fryzjera w 2023 roku? Sprawdzamy!

Od czego zależy cena rozjaśniania włosów

Rozjaśnianie włosów jest jedną z bardziej wymagających usług we fryzjerstwie. Nie tylko wymaga znajomości dobrych technik rozjaśniania, ale również demaskuje każdą niedoskonałość w sztuce. Z kolei brak odpowiednich umiejętności w zakresie rozjaśniania włosów nieuchronnie prowadzi do poważnego zniszczenia włosów, co w przypadku bardziej zdeterminowanych klientów może prowadzić nawet do wytoczenia powództwa odszkodowawczego.

Ceny rozjaśniania włosów są uzależnione od kilku czynników:

  • miejscowości, w której wykonujesz usługę (rozjaśnianie w większych miastach może być droższe od usługi wykonanej w mniejszej miejscowości),
  • umiejętności i doświadczenia fryzjera,
  • wykorzystywanych kosmetyków: farb, środków pielęgnujących, dodatkowych zabiegów do rozjaśniania,
  • rodzaju koloryzacji,
  • renomy salonu,
  • długości włosów.

To… ile kosztuje rozjaśnianie włosów?

Skoro wiesz już, od czego mogą być uzależnione ceny usług rozjaśniania, a marzysz o cudownym blondzie pozbawionym żółtych, zielonych i pomarańczowych tonów - sięgnij do głębi kieszeni. Za profesjonalne rozjaśnianie włosów w dobrym salonie, w którym pracują doświadczeni i dobrze wyszkoleni fryzjerzy, cena za rozjaśnianie średnich włosów może zaczynać się od około 400/500 złotych wzwyż. Jednocześnie nie ma tutaj w zasadzie górnej granicy cenowej. Za usługę wykonaną przez znane atelier lub fryzjera z ugruntowana marką osobistą można zapłacić wielokrotność tej kwoty. Nawet powyżej 3000 złotych.

Ważne jest również to, czy do samego rozjaśniania włosów rekomendowane są także inne usługi. Dodatkowy zabieg pielęgnacyjny może zwiększyć ostateczną cenę wizyty nawet o 200 - 300 złotych.

Czy koloryzacja musi tyle kosztować?

Wiele klientek, szczególnie tych, które cyklicznie rozjaśniają włosy, zastanawia się, czy zabieg koloryzacji blond włosów musi być tak kosztowny. Oczywiście nie musi… Jest wiele zakładów fryzjerskich, w których można dokonać takiej przemiany nawet za 200 złotych. Jednak z profesjonalnego punktu widzenia, rozjaśnianie za taką cenę po prostu nie może wyjść dobrze. Sam nakład kosztów na profesjonalne kosmetyki, tonery itp. ma podobną cenę. Efektem próby zaoszczędzenia na koloryzacji mogą być przepalone, suche, łamliwe włosy, które nie tylko nie będą miały wymarzonego koloru, ale będą w bardzo złej kondycji. A mocno zniszczone włosy bardzo ciężko uratować samą pielęgnacją. Zwykle konieczne jest ich ścięcie.

Warto również dodać, że na cenę rozjaśniania włosów mają również wpływ umiejętności osoby wykonującej usługę. Jeżeli fryzjer regularnie inwestuje w szkolenia fryzjerskie i ma ukierunkowaną wiedzę na temat nowoczesnych metod rozjaśniania - jest w stanie oferować usługi na wyższym poziomie. Koszty szkoleń i kursów są inwestycją w jego umiejętności, a co za tym idzie - podnoszenie kwalifikacji. Rozjaśnianie włosów przez osobę doświadczoną, biegłą w najnowocześniejszych metodach farbowania będzie zatem droższe, bo i sam fryzjer dużo środków zainwestował w swoją wiedzę.

Rodzaje rozjaśniania włosów

Ważnym elementem, który ma duży wpływ na cenę rozjaśniania, jest metoda lub technika farbowania. Klientki coraz rzadziej decydują się na klasyczne farbowanie na jednolity kolor (które jest jednocześnie jedną z najtańszych usług). Do popularnych rozwiązań w zakresie koloryzacji zalicza się:

  • ombre,
  • sombre,
  • flamboyage,
  • baleyage,
  • koloryzacja air touch, itp.

Częściej stawia się również na naturalność. Pozostawienie naturalnego odrostu, czyli nieco ciemniejszego koloru tuż przy skórze głowy, który stopniowo przechodzi w wymarzony blond, jest jedną z częściej stosowanych metod koloryzacji, lecz wymaga więcej czasu i fachowej wiedzy. Oczywiście nadal na topie jest regularna platyna lub perlisty, niemal biały blond - tutaj prawdziwa sztuka jest jednolite rozjaśnienie włosów na całej długości, włącznie z odrostami. Doświadczony fryzjer z pewnością zaproponuje Ci idealne rozwiązanie dopasowane do karnacji, koloru oczu itp. a także poinformuje, jaki będzie szacowany koszt usługi. Jeśli tego nie zrobi - zapytaj o to koniecznie przed rozpoczęciem usługi.

Kursy i szkolenia fryzjerskie mają wpływ na docelową cenę rozjaśniania. Jeżeli chcesz cieszyć się nie tylko wymarzonym kolorem włosów, ale również ich doskonałą kondycją i pięknym wyglądem - nie oszczędzaj na tej usłudze. Źle wykonane rozjaśniania lub co gorsza - przechodzenie z brązu na blond w ciągu jednej wizyty skutecznie zniszczy Twoje włosy i marzenia o modnym kolorze włosów. Zaufaj doświadczeniu profesjonalnych, świetnie wyszkolonych fryzjerów i nie daj sobie zrobić krzywdy kosztem oszczędności!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top