Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Intrygują cię niebanalne rozwiązania ślubne? Postaw na srebrne obrączki!

Intrygują cię niebanalne rozwiązania ślubne? Postaw na srebrne obrączki!
W życiu każdej kobiety istnieje kilka bardzo ważnych, przełomowych momentów, a jednym z nich bez wątpienia jest ślub. Nawet jeżeli nie jesteś wyjątkową romantyczką i nie planowałaś tego dnia w najdrobniejszych szczegółach od dawna i tak bez wątpienia pragniesz, aby było to niepowtarzalne zdarzenie. Przed Tobą długa droga i całe mnóstwo kwestii, których nie możesz pominąć. Jedną z nich są obrączki ślubne. Powinnaś je wybrać w porozumieniu z przyszłym mężem, bowiem oboje będziecie je nosić każdego dnia. Klasyczne obrączki z żółtego złota nie robią na Tobie wrażenia? Lubisz rozwiązania niebanalne? Postaw zatem na obrączki srebrne, które są propozycją dla osób odważnych, ceniących sobie kreatywne podejście do życia!

Obrączki srebrne – jakie mają zalety?

Jeżeli z różnych powodów nie masz ochoty nosić złotej obrączki, koniecznie zwróć uwagę na srebro. Srebrne obrączki występują w bardzo atrakcyjnych cenach, które nie przyprawią Cię o zawrót głowy – nawet jeśli zdecydujesz się na obrączkę dodatkowo zdobioną, np. szlachetnymi kamieniami. Ze srebrem wspaniale łączy się wiele kamieni, dlatego na pewno znajdziesz ten, który szczególnie przypadnie Ci do gustu.

Kolejną istotną kwestią jest to, że srebro naprawdę rzadko uczula, powodując nieprzyjemne objawy alergii kontaktowej. Jeżeli jesteś uczulona na złoto, obrączki srebrne będą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Ponadto, co być może dla Ciebie zdecydowanie najważniejsze, srebro jako kruszec na obrączki ślubne to wybór nietypowy. Może on świadczyć o tym, że cenisz sobie indywidualizm, masz swoje własne spojrzenie na świat i niekoniecznie zamierzasz podążać za tym, za czym na ślepo podążają inni. Pamiętaj także o tym, że srebrna obrączka ślubna będzie pasować absolutnie do wszystkiego. Nie będzie ona mocno rzucać się w oczy, ale subtelnie zdobić Twoją dłoń.

Jak dbać o srebro?

Obawiasz się o to, że srebrna obrączka to nie najlepszy pomysł, bo szybko straci swój blask? Nic z tych rzeczy! Absolutnie każdy kruszec, szczególnie ten intensywnie „eksploatowany”, wcześniej czy później straci połysk, pokryje się warstwą zanieczyszczeń i będzie wymagał odświeżenia. Ale nie przejmuj się tym nadmiernie, gdyż bez trudu i bardzo szybko przywrócisz dawną świetność swojej srebrnej obrączce.

Po pierwsze możesz zakupić specjalne preparaty do czyszczenia srebra. Jeśli natomiast cenisz sobie bardziej naturalne, domowe sposoby, bo boisz się, że mocne chemiczne środki mogą zaszkodzić Twojej biżuterii, sięgnij po kilka sprawdzonych porad.

Srebro możesz polerować solą – nasyp niewielką garść soli na wilgotną chusteczkę i zawiń w nią pierścionek, a następnie delikatnie pocieraj. Rób to naprawdę ostrożnie, aby nie porysować obrączki. Jeżeli ten sposób wydaje Ci się zbyt inwazyjny, sięgnij ponownie po sól, wodę i folię aluminiową. Rozpuść sól w wodzie (5 łyżeczek soli na 1 litr wody), na dnie naczynia połóż folię, a na niej obrączkę i zalej przygotowanym roztworem. Pozostaw na całą noc, a następnie dokładnie oczyść biżuterię, np. przy pomocy ściereczki.

Możesz też na 15 minut pozostawić obrączkę w roztworze sody i octu (1 łyżeczka sody i octu na 1 litr wody). Bardzo popularne jest czyszczenie biżuterii pastą do zębów. Zrezygnuj jednak z tego zabiegu ponieważ możesz w ten sposób nieodwracalnie uszkodzić obrączkę.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top