Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Gdzie wyjechać w niezapomnianą podróż poślubną?

Gdzie wyjechać w niezapomnianą podróż poślubną?
Wybór miejsca podróży poślubnej nie jest łatwy, tyle niesamowitych opcji jest do wyboru! Tutaj przedstawiamy trzy ciekawe propozycje, które na pewno spotkają się z entuzjazmem narzeczonych szukających niezwykłych wrażeń.

Po nerwach i obawach związanych ze ślubem i weselem, przychodzi moment, kiedy już jako młode małżeństwo możecie wreszcie się odprężyć i świętować początek wspólnego życia. Podróż poślubna to często bardzo wyczekiwany moment, który, podobnie jak ślub i wesele, powinien być niezapomniany. Gdzie wyjechać, żeby ten czas był naprawdę niesamowity? To trzy ciekawe propozycje.
 

Nastawienie ma znaczenie

Oczywiście to, czy wyjazd będzie udany zależy przede wszystkim od was i waszego nastawienia, choć miejsce wyjazdu może również mieć duże znaczenie. Niektóre pary wybierają stare, sprawdzone miejsca, lub te związane z ich historią np. miasto, gdzie się poznali lub gdzie spędzili pierwsze wakacje. Większość osób jednak traktuje podróż poślubną, jako odkrycie czegoś nowego, sposób na przeżycie niesamowitego wyjazdu. Jakie kierunki turystyczne są idealne na podróż świętującą rozpoczęcie wspólnego życia?
 

Egzotyczna podróż poślubna – Bali, Indonezja

Jeśli kuszą was egzotyczne klimaty, piękne, białe plaże i turkusowe morze, a przy tym macie spore fundusze to warto zdecydować się na wyspę Bali. To wyjazd z wyższej półki (koszt w biurze podróży to około 10 tys. zł za parę za 7-10 dni), ale mimo to ta indonezyjska wyspa przyciąga masę nowożeńców, także coraz więcej Polaków. Dzieje się tak głównie z powodu jej niesamowitej urody, wysokiej jakości plaż i interesującej kultury (masa hinduskich świątyń). Hotele na Bali są często zaaranżowane jako zbiorowisko bungalowów, co daje poczucie większej prywatności i kontaktu z naturą. Możecie wylegiwać się na plaży, wynająć samochód i zwiedzać nim wyspę lub wykupić lekcje nurkowania albo egzotycznych tańców. Jedno jest pewne – taki wyjazd będzie niezapomniany!

A tak pewna para wspomina ich długą, egzotyczną podróż poślubną:


W podróż poślubną na safari – Kenia

Kolejna opcja z wyższej półki (około 8 tys. zł za tydzień/ para), ale potencjalnie zawierająca w sobie wiele atrakcji, np. wycieczki do parków narodowych w celu podziwiania zwierząt (safari), do Mombasy, czy do masajskich wiosek. Minusem jest jednak, że za te wyprawy trzeba dodatkowo dopłacić. Jednak ci, którym wydatki nie straszne, na pewno spędzą w Kenii niesamowity czas, przywiozą jedyne w swoim rodzaju wspomnienia i zdjęcia. Obserwowanie zebr, żyraf, czy nawet lwów żyjących w naturalnym środowisku to okazja, która nie trafia się często, więc na pewno uświetni podróż poślubną.
 

Opcja podróży poślubnej w Europie - Santorini, Grecja

Chyba każdy dobrze kojarzy charakterystyczne białe domy z niebieskimi dachami, które są wizytówką Santorini. Ta malownicza wyspa położona na Morzu Egejskim to raj dla zakochanych ceniących prawdziwy wyspiarski klimat. Miasta położone na klifach, w tym jedna z najczęściej fotografowanych miejscowości w Grecji, Oia - czarują swoim wyglądem tak w ciągu słonecznego dnia, jak i podczas zachodu słońca, który najlepiej oglądać z ukochaną osobą. Tygodniowe wczasy na wyspie w świetnych warunkach kosztują około 4 tys. zł dla dwóch osób, a więc są znacznie bardziej dostępne niż wyjazd na inny kontynent.

Inna niesamowita opcja to coraz bardziej popularne Malediwy:

 

Czy to daleka wyprawa na inny kontynent, czy eleganckie wczasy w Europie, wiele jest miejsc, które mogą uświetnić podróż poślubną. Ważne, żeby kierować się swoimi zainteresowaniami i nie wybierać wakacji na rajskiej wyspie podczas, gdy marzy nam się zwiedzanie zabytków lub nie jechać do wielkiego miasta, kiedy szukamy spokoju. Idealne miejsce musicie wybrać sami i musi to być wasza wspólna decyzja, tak abyście oboje mogli wykorzystać ten czas najlepiej, jak się da. A wtedy niesamowite wspomnienia są gwarantowane!

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top