Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Dekoracja kościoła na ślub

dekoracja kościoła na ślub - wejście do kościoła
W organizacji ślubu i wesela, jedną z pierwszych podejmowanych przez pary decyzji, jest wybór kościoła, w którym odbędzie się uroczystość. Wiele par już na długo przed ślubem wie, w którym kościele chcą się pobrać. Zanim jednak nadejdzie ten dzień, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie świątyni na to wyjątkowe wydarzenie. Dowiedz się więcej na temat dekorowania kościoła przed ślubem.

Od czego zacząć? Pierwszym krokiem – jeszcze zanim zaczniemy szukać florystyki – powinna być wizyta u proboszcza. Zdarzają się bowiem pojedyncze przypadki, że księża nie zgadzają się na inne niż tradycyjne dekoracje w świątyni, albo chcą wiedzieć, w jaki sposób chcemy przyozdobić kościół.

Kwiaty na wesele - wybór odpowiedniej kwiaciarni

Zanim wybierzemy konkretną kwiaciarnię czy też florystykę, która zajmie się wystrojem, warto przemyśleć, jakie kwiaty i dekoracje nam się podobają oraz jaką sumę pieniędzy możemy na nie przeznaczyć. Na ogół pary decydują się na to, by wszelkie ślubno-weselne dekoracje były wykonywane z tego samego rodzaju kwiatów – tak, by ze sobą jak najlepiej współgrały.
 

Florystka na ślub

Co w przypadku, gdy temat kwiatów jest nam obcy i nie mamy wybranej wymarzonej aranżacji? To żaden problem. Doświadczona florystyka na pewno nam coś doradzi, podpowie pewne rozwiązania oraz pokaże fotografie gotowych dekoracji, aby ułatwić nam wybór. Ostatnio popularne są np. świeczki ustawione w rzędzie przy każdej lub co kilka ławek. Wokół nich dekorator rozsypuje płatki róż. Czasami ławki ozdabia się dodatkowo, innym razem płonące świece są jedyną dekoracją, a do nich dobiera się tylko kwiaty stojące przy ołtarzu. Wszystko zależy od upodobań i zasobności portfela, jednak przepych zdecydowanie nie jest teraz w modzie.

Więcej na temat wykorzystania kwiatów podczas ślubu, przeczytasz w artykule "Kwiaty na Wasz ślub".

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top