Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Kwiaty na Wasz ślub są ważne

kwiaty na ślub - dekoracje weselne - wesele.com.pl
Kwiaty to nieodłączny element na każdym weselu. Panna Młoda idąc do ołtarza, trzyma w rękach wiązankę ślubną. Oprócz tego aby pokazać jak bardzo wyjątkowy jest ten dzień, dekorujemy także kościół, samochód którym jedziemy do ślubu oraz salę weselną. Zobacz o czym warto pamiętać, organizując ślub i wesele.

Cała aranżacja jest idealnie dopasowana i wszystkie elementy współgrają ze sobą. Kwiaty sa uzupełnieniem i jednocześnie bardzo ważnym elementem na naszej ceremonii oraz na weselu.

Bukiet ślubny i biżuteria floralna

Wybierając wiązankę ślubną, należy wziąć pod uwagę urodę Panny Młodej, budowę jej ciała oraz krój i kolor sukni do ślubu. Od stylistyki sukni zależy także, jakie będą dodatki do kwiatów. Ważną wskazówką są preferencje kwiatowe Panny Młodej – jakie kwiaty lubi, a z jakimi będzie się czuć źle. Mając powyższe warunki na uwadze, możemy dopasować kolorystykę i charakter wiązanki ślubnej. Określając bukiet, należy znaleźć odpowiedni styl – może to być wiązanka okrągła, fantazyjna, nowoczesna lub nie przybierająca formy bukietu: wachlarz, rożek, torebka, kwietna parasolka itp. W doborze koloru kwiatów ważne jest, aby zdecydować się na jeden przewodni kolor i nie więcej niż dwa kolory uzupełniające – ta zasada dotyczy przede wszystkim wiązanek okrągłych. Uzupełnieniem wiązanki jest odpowiednio dobrana zieleń. Dla odważnych Pań ciekawym dodatkiem może być biżuteria floralna, wykonana specjalnie do kreacji, w formie kolczyków, diademu, kolii lub bransolety na rękę. Efektowna biżuteria może doskonale zastąpić bukiet ślubny. Warto pamiętać o tym, że w niektórych okresach roku wymarzone kwiaty mogą być niedostępne, nawet jeśli pochodzą z importu.

Kwiat w butonierce

Kwiaty w butonierce Pana Młodego powinny być dopasowane stylem do bukietu ślubnego Panny Młodej. Dobiera się je także kolorystycznie do garnituru lub smokingu. Do ciemnych barw okrycia odpowiednim będzie dobór jasnych kwiatów i zieleni. Ciekawym rozwiązaniem jest wplecenie powtórzonego elementu z biżuterii Panny Młodej np. koloru czy faktury. Przypinka do butonierki wykonana jest tak, by kwiaty na czas uroczystości były świeże i wyglądały okazale.

Kwiaty dla rodziców i świadków

Dla świadków dobieramy kwiaty użyte w wiązance Panny Młodej, ale w mniej wyszukanej oprawie. Dla świadkowej będzie to mniejszy niż wiązanka ślubna bukiet. Ważne, aby korespondował z jej strojem. Dobrze też prezentuje się mały bukiecik w formie przypinki na rękę. Świadkowi dobiera się przypinkę do garnituru według zasad jak u Pana Młodego. Można kwiatami podziękować rodzicom za trud wychowania i dar życia. Najlepiej uczynić to za pomocą bukietów ich ulubionych kwiatów.


Dekoracja sali weselnej

Przy dekoracji sali weselnej należy dopasować kolor kwiatów do wnętrza i charakteru sali. W zabytkowych wnętrzach sprawdzają się tradycyjne bukiety lub kwiatowe girlandy, w nowoczesnych – kompozycje niestandardowe o fantazyjnym charakterze. Aby wzmocnić uroczysty charakter ceremonii weselnej, wykonuje się dekoracje na stoły – bukiety lub kompozycje, dla podkreślenia miejsca Pary Młodych bukiet przed Nimi jest okazalszy. Pewnego rodzaju tłem może być kompozycja za plecami Państwa Młodych nadająca sali odświętnego charakteru, zwłaszcza gdy ślub wypada w dniach Świąt Bożego Narodzenia lub Wielkiej Nocy. Innym odpowiednim miejscem na dekoracje jest wejście do sali weselnej, wyjście na taras lub do ogrodu przy budynku, gdzie odbywa się wesele. Do koloru kwiatów i charakteru wystroju dobiera się świece na stoły - zawsze w porozumieniu z właścicielami sali lub firmą cateringową. Wszystko razem winno tworzyć spójną wonną całość w harmonii kolorów.

Dekoracja kościoła na ślub

Warto dowiedzieć się, czy i w jakim zakresie dekoracja ślubna jest wykonywana przez np. siostry zakonne. W dniu, kiedy jest wiele ślubów można podzielić koszt zakupu kwiatów i wykonanie spójnej dekoracji zlecić obsłudze kościoła. Punktami, gdzie zazwyczaj pojawiają się kwiaty są: ołtarz główny, klęczniki, ławki w nawie głównej, a dodatkowo ołtarze boczne. Idealnym rozwiązaniem jest skomponowanie takiej dekoracji na klęczniki np. w formie girlandy, którą umieszcza się zaraz przed uroczystością i po niej przenosi do sali weselnej jako ozdobę na stół przed Młodymi.

Kwiaty na samochód ślubny

Zawsze trzeba wziąć pod uwagę kolor samochodu ślubnego i do niego dopasować kwiaty. Możliwości udekorowania samochodu jest wiele. Od symbolicznych przypinek przy klamkach (2 lub 4 sztuki) i większych takich kwiatowych ozdób np. w formie wianka, po dekoracje na przednią część samochodu lub dach. Niekiedy dopełnienie stanowi mały dekor na tylnej szybie. Ciekawy efekt można uzyskać, dekorując girlandami przednią i tylną szybę.

Florysta na wesele

Wszystkie dekoracje florystyczne należy zlecić dużo wcześniej. Najlepiej skontaktować się z florystą najpóźniej miesiąc przed uroczystością, rezerwując termin wykonania wystroju. Praca nad przygotowaniem dekoracji przebiega etapami - od zorientowania się w upodobaniach Młodych i możliwości realizacji ich wizji do finalnego dopracowania wszystkich szczegółów i zamówienia kwiatów. Najlepiej odbyć 2 lub 3 spotkania w kwiaciarni lub z florystą. Ostatecznym terminem zakończenia etapu przygotowań koncepcji powinny być 2 tygodnie przed ślubem.
Uwaga! W przypadku zamówienia obejmującego dekorację sali lub kościoła, konieczne jest obejrzenie wnętrz przez wykonującego zlecenie.

Autor: Paweł Fierdorowicz florysta / dekorator
www.flordekoration.pl

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top