Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Co zabrać ze sobą na wyjazd? Poznaj podstawową listę rzeczy do spakowania

Co zabrać ze sobą na wyjazd? Poznaj podstawową listę rzeczy do spakowania
Planujesz wakacyjny wyjazd i zastanawiasz się, co włożyć do walizki? W zależności od tego, czy jest to wyjazd w obrębie kraju czy za granicę, zawartość walizki może nieco różnić się od siebie. Warto natomiast poznać podstawowe wyposażenie torby podróżnej i odpowiednio dopasować je do swojej wyprawy.

Dokumenty i gotówka

Przede wszystkim - nie zapomnij o dokumentach i gotówce. Są to podstawowe kwestie, o których zawsze należy pamiętać - zarówno przy bliskich, jak i odległych podróżach. Do krajów UE możesz podróżować na dowodzie osobistym, natomiast wybierając się do rejonów poza UE musisz koniecznie pamiętać o paszporcie. Warto również zadbać o wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Jeżeli lecisz za granicę nie zapomnij również o zabraniu biletów!

Apteczka

Drugą, równie ważną kwestią jest apteczka. Pamiętaj o zabraniu leków, które przyjmujesz na co dzień, nie zapomnij jednak o środkach, które mogą Ci się przydać w nagłych przypadkach - m.in. leki przeciwbólowe, plastry, środki do dezynfekcji itd.

Odzież

Nie można również zapomnieć o ubraniach. Ilość zabranych ubrań dopasuj do tego gdzie i na jak długo jedziesz. Jeżeli lecisz do ciepłych krajów nie zapomnij o kostiumie kąpielowym oraz letnich sukienkach, w których będziesz się świetnie prezentować nie tylko na spacerach czy wycieczkach w trakcie wyjazdu, ale również na zdjęciach, które na zawsze pozostaną z Tobą w formie pamiątki! Bardzo ładne, kobiece sukienki letnie znajdziesz w butiku internetowym Clamodi. Oferta sklepu dostępna na stronie internetowej: https://clamodi.com/pl/

Nie zapomnij również o zabraniu ze sobą ochrony przeciwdeszczowej, ciepłego swetra czy bluzy. Warto przygotować się na każdą pogodę. Pamiętaj również o bieliźnie i butach pod prysznic.

Akcesoria i dodatki

Nie zapomnij także o dodatkowych akcesoriach, takich jak okulary przeciwsłoneczne, parasol, latarka, czy spray na komary - to, jakie rzeczy dodatkowo włożysz do walizki jest ściśle uzależnione od tego, w jakie miejsce i o jakiej porze roku się wybierasz.

Bez względu na to czy spędzasz wakacje w Polsce czy za granicą - pamiętaj koniecznie o ochronie przed słońcem. Zabierz ze sobą krem z filtrem, a także odpowiednie nakrycie głowy.

Kosmetyki

Nie zapomnij również o kosmetykach - wybieraj te w wersji mini - zajmują znacznie mniej miejsca w walizce. Pamiętaj o zabraniu mydła, szamponu, dezodorantu, kremu do opalania, szczoteczki, pasty do zębów, szczotki do włosów, maszynki do golenia itd. To, co zabierzesz ze sobą w podróż w swojej kosmetyczce oczywiście jest ściśle uzależnione od tego, czego używasz na co dzień. Jedna osoba korzysta z większej, a druga z mniejszej ilości kosmetyków.

Elektronika

Wyjeżdżając w podróż pamiętaj o tym, aby zabrać ze sobą potrzebną elektronikę. Zabierz telefon i koniecznie ładowarkę do niego. Jeżeli pragniesz zrobić wysokiej jakości zdjęcia innym urządzeniem niż telefon zabierz ze sobą również aparat fotograficzny lub uwiecznij upragnione wakacyjne momenty na kamerze.

Mamy nadzieję, iż nasza lista ułatwi Ci pakowanie na wymarzone wakacje. Pamiętaj jednak, iż każda wyprawa jest inna i wymaga zabrania innych rzeczy - potraktuj zatem swoją wycieczkę indywidualnie i zastanów się wcześniej co może Ci się przydać!

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top