Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

5 najbardziej ekskluzywnych kierunków podróży poślubnej

5 najbardziej ekskluzywnych kierunków podróży poślubnej
Podróż poślubna to wyjątkowa okazja, aby przeżyć cudowną przygodę, wyruszyć w dalekie strony i zaznać prawdziwego luksusu. Jakie są najbardziej ekskluzywne kierunki wyjazdu nowożeńców? Oto pięć z nich!

Podróż poślubna to jeden z tych wyjątkowych momentów w życiu, kiedy naprawdę możemy zaszaleć. Wyjazd powinien być „jak w bajce”, do pięknego miejsca, gdzie będziemy mogli cieszyć się czasem spędzonym wspólnie w pierwszych chwilach małżeństwa. Luksus i niesamowite wrażenia są wskazane! Gdzie warto się udać, żeby ich nie zabrakło?
 

Polskie kierunki

Polacy w podróż poślubną najchętniej wybierają się na południe Europy, zwykle wykupując wycieczki w popularnych biurach podróży. Dzieje się tak dlatego, że za niewielką kwotę można liczyć na całkiem dobry standard. Jednak wrasta liczba osób, które traktują podróż poślubną, jako przygodę życia i nie chcą iść na żaden kompromis. Zależy im, aby ta podróż była naprawdę niezwykła i ekskluzywna, niezależnie od ceny, jaką trzeba za nią zapłacić. Gdzie w takim razie powinni pojechać? Oto pięć najbardziej ekskluzywnych kierunków podróży poślubnej.
 

1. Bali

Popularna wśród turystów indonezyjska wyspa, słynąca z cudnych plaż i turkusowego morza, która ma do zaoferowania przyjezdnym znacznie więcej: bujną dżunglę, góry, malownicze jeziora i niezwykłą architekturę. Co roku wielu zakochanych przybywa na Bali, by się pobrać lub by spędzić tam miesiąc miodowy. Wiele hoteli ma formę oddzielnych luksusowych bungalowów położonych blisko plaży, co daje gościom poczucie prywatności. Masa dodatkowych atrakcji w stylu nurkowania, czy rejsów jachtem także czeka na zwiedzających. Cena wyjazdu all inclusive to około 12 – 18 000 PLN/para za tygodniowy pobyt.

 

 

2. Malediwy

Archipelag malowniczych wysp, położonych na Oceanie Indyjskim, z dala od męczącej cywilizacji i blisko natury. Choć to kraj muzułmański z bardzo surowym prawem, to funkcjonuje głównie dzięki turystyce, dlatego wypoczywające tam osoby mogą liczyć na znaczne udogodnienia i „specjalne traktowanie”. Idealne miejsce dla odpoczynku na plaży, ale też uprawiania popularnych sportów wodnych, takich jak: nurkowanie, windsurfing, czy żeglarstwo. Luksusowe hotele często mają formę prywatnych willi, położonych w pewnego odległości od siebie, co również stwarza uczucie prywatności i zapewnia komfort. W jednym z resortów można odwiedzić także podwodną restaurację! Koszt tygodniowego wypoczynku all inclusive to około 16 – 24 000 PLN/parę.

 


3. Rejs po Karaibach

Popularne Karaiby to region położony pomiędzy Ameryką Północną a Południową, zbiór malowniczych wysp i wysepek. W skład tzw. Wysp Karaibskich wchodzą m.in. takie terytoria jak: Bahamy, Barbados, Dominikana, Kuba, Jamajka, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Kajmany, czy Martynika. Wszystkie mają bardzo wiele do zaoferowania turystom i słyną z pięknych plaż i ciekawej kultury. Jeśli w dodatku lubimy żeglowanie albo po prostu chcemy spędzić więcej czasu na morzu, podróż poślubna w formie rejsu w tym terenie będzie świetnym pomysłem. Można wybrać rejs statkiem wycieczkowym albo luksusowym katamaranem, czy jachtem. Za 10-dniowy rejs dużym statkiem turystycznym zapłacimy 16 – 20 000 PLN za parę.

 


4. Seszele

Kolejne malownicze państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim. Największym skarbem Seszeli są plaże, biały piasek i turkusowa woda sprawiają niesamowite wrażenie, przy czym bardzo łatwo o znalezienie niemal dzikich zatoczek, gdzie będziemy mogli odpocząć z dala od tłumu turystów. Polecane jest również zajęcie się nurkowaniem, koralowe pochodzenie niektórych wysp zapewnia niezwykłe podwodne widoki. Można również zdecydować się na rejs po wyspach archipelagu. Koszt tygodniowej wycieczki dla dwóch osób to od 12 – 14 000 PLN.

 


5. Bora – Bora

To wyspa w Polinezji Francuskiej, położona na Oceanie Spokojnym. Przyciąga turystów świetnym klimatem, krystalicznie czystą wodą i masą atrakcji, do których można zaliczyć: nurkowanie, rejsy, popularne sporty wodne, wycieczki w góry, a nawet obserwowanie wielorybów i karmienie rekinów i płaszczek! Najpopularniejsze są wyjazdy w lipcu, bo w tym miesiącu na wyspie odbywa się wiele lokalnych świąt, kiedy można zapoznać się z miejscową kulturą. Popularnym sposobem noclegu są bungalowy, położone... na wodzie. Śniadanie w takim hotelu przypływa do nas łodzią! Taki luksus jednak sporo kosztuje. Tygodniowy wyjazd to wydatek od 30 – 40 000 PLN za parę.

 

Autor: Kinga Jaromin

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top