Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wpadki weselne, których da się uniknąć

Dodano: 08-04-2019
wpadki_weselne
Stresujecie się zbliżającym weselem? Nie przejmujcie się - wszyscy tak mają. Nie da się wszystkiego przewidzieć i trudno uniknąć niefortunnych zbiegów okoliczności, ale odpowiednio planując imprezę, łatwo zaradzić kilku wpadkom. Co najczęściej okazuje się nietrafione? Z czego pary młode są mało zadowolone, a co łatwo poprawić?

Wpadki weselne - jak ich uniknąć?

Jak wspominaliśmy we wstępie - wszystko opiera się na odpowiednim zaplanowaniu imprezy pod każdym względem. Wpadka na weselu może dotyczy gości lub nas samych. W obydwu przypadkach sprawi, że będziemy się gorzej czuć i mieć wyrzuty sumienia. Przecież można było to zrobić lepiej, prawda? Pierwszym krokiem do (prawie) idealnego ślubu będzie założenie wedding planera. Dokładne rozpisanie wszystkich niezbędnych elementów pomoże przewidzieć, gdzie musimy jeszcze dopracować plan i zadbać o szczegóły. Dobrym rozwiązaniem będzie poproszenie kogoś z zewnątrz, by rzucił okiem na wasz plan. Może ktoś z waszych znajomych brał niedawno ślub i wie, na co zwrócić uwagę? 

pin

Menu weselne

Warto dobrze przemyśleć, co powinno znaleźć się na talerzach naszych gości. Czy udało wam się dowiedzieć, kto nie je mięsa, a kto jest uczulony na przykład na orzechy? Czy pomyśleliście, że w upalny dzień tort z bitą śmietaną może się okazać wpadką? Czy goście będą mieli wybór na przykład odnośnie mleka bez laktozy? Planując menu weselne z rozwagą, unikniecie wielu przykrych sytuacji. Wysyłając zaproszenia, poproście, aby goście zaznaczyli szczególne życzenia co do menu.

pin

Nietrafione atrakcje weselne

Co może “pójść nie tak”? Atrakcja powinna być dobrana do upodobań gości i ich wieku. Warto przemyśleć, czy wydawanie dodatkowych pieniędzy na przykład na fotokabinę ze śmiesznymi przebraniami będzie odpowie nie dla naszej rodziny i znajomych. Atrakcja weselna będzie na pewno nietrafiona, jeżeli zamówimy ją w niesprawdzonej firmie (która nie ma zbyt wielu opinii w sieci) lub jeżeli usługa jest podejrzanie tania. Lepiej nie ryzykować, że ktoś nas oszuka lub zaprezentuje fatalny poziom. Wpadką może się również okazać zbyt duża ilość atrakcji - lepiej wybrać maksymalnie dwie, by goście nie mieli wrażenia przesytu.

pin

Buty na wesele - wpadka, której koniecznie trzeba uniknąć

Zadbaj o wygodne buty na wesele - sprawa wydaje się oczywista, prawda? W praktyce często stawiamy na coś, co jest atrakcyjne. Szpilki, nierozchodzony baleriny, obcierające sandały - w efekcie bardzo szybko tańczymy boso lub w ogóle omijamy weselny parkiet z daleka. A wystarczy, że buty kupicie odpowiednio wcześniej, by móc sprawdzić je przynajmniej dwa razy.

pin

Czy wypada iść na wesele w białej sukience?

To chyba najpopularniejsza weselna wpadka, która przydarza się paniom na całym świecie. Biała sukienka jest zarezerwowana dla panny młodej - tej zasady warto się trzymać. Jeżeli z jakiegoś powodu znalazłyście kreację właśnie w tym kolorze, warto przełamać ją kolorowym żakietem lub dodatkami. Pamiętajmy jednak, że to ostateczność - na pewno znajdziecie sukienkę w innym kolorze!

Wpadki weselne się zdarzają, ale wystarczy chwila debaty w większym gronie (może zaprosicie do wspólnego planowania świadków?), aby wyeliminować te, które zepsują atmosferę na imprezie.

Powrót do listy
Top