Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Teledysk ślubny czy tradycyjny film? Wybierz najlepszą formę pamiątki

Dodano: 15-11-2018
Na zdjęciu pozuje Panna Młoda
Zastanawiasz się, na czym szczególnie skupić się w czasie planowania wesela? Przekornie podpowiadamy, że nie tylko na oprawie, sukni ślubnej, ale przede wszystkim pamiątkach z tego dnia! Bardzo często traktujemy je po macoszemu, a kilka lat po ślubie najzwyczajniej w świecie żałujemy, że poskąpiliśmy na świetne zdjęcia, tradycyjny film, czy teledysk ślubny.  Jaką formę pamiątki warto wybrać?

Zastanawiasz się, na czym szczególnie skupić się w czasie planowania wesela? Przekornie podpowiadamy, że nie tylko na oprawie, sukni ślubnej, ale przede wszystkim pamiątkach z tego dnia! Bardzo często traktujemy je po macoszemu, a kilka lat po ślubie najzwyczajniej w świecie żałujemy, że poskąpiliśmy na świetne zdjęcia, tradycyjny film, czy teledysk ślubny.  Jaką formę pamiątki warto wybrać?

Pamiątka ślubu

Do wyboru masz kilka podstawowych rodzajów pamiątek ze ślubu. Pierwszą z nich są z pewnością zdjęcia. Wiele par decyduje się nie tylko na zapis fotograficzny ślubu, ale także sesję przed i po tym wydarzeniu. Co więcej, coraz większą popularnością cieszą się sesje narzeczeńskie, które stają się doskonałym uzupełnieniem albumu ślubnego. Można by rzec – pięknym wstępem do dalszej historii miłosnej pary.

Film z wesela

Jedną z pamiątek ślubnych może być film z wesela. Jeśli zastanawiasz się, czy zdecydować się na sesję zdjęciową, czy film, to gdy masz taką możliwość wybierz to i to. Zdjęcia z sesji ślubnej będą cieszyły Twoje oczy niezależnie od tego, czy umieścisz je w albumie z tego wydarzenia bądź zawieszone w ozdobnej antyramie w najbardziej reprezentacyjnym miejscu w salonie. Za to film z wesela, także przypomni Ci ten piękny czas, ale w zupełnie inny sposób.  Wrócisz do  muzyki, która towarzyszyła przy Waszym pierwszym tańcu, śmiechu najbliższych, czy ich reakcji na to, co działo się w danym momencie. To zupełnie różne formy upamiętniania najpiękniejszych chwil, a skoro ślub bierzesz tylko jeden, to zdecyduj się tylko na te najlepsze pamiątki z tego wydarzenia.

Teledysk ślubny, czy reportaż ślubny?

Zastanawiasz się, które z tych rozwiązań będzie najlepsze? Odpowiedź nie jest oczywista. Tak naprawdę, to zależy od Twoich preferencji. Choć aktualnie rekordy popularności bije teledysk ślubny, to być może o niebo lepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie reportaż ślubny. Czym się różnią te dwie formy zapisu video ze ślubu?

Teledysk ślubny  to krótkie nagranie ze ślubu i wesela wzbogacone o podkład muzyczny.  Mieszczą się w nim wszystkie najciekawsze momenty uroczystości, najważniejsze chwile, czy najbardziej widowiskowe wydarzenia. Teledysk ukazuje bardziej nastrój przyjęcia, niż jego przebieg minuta, po minucie. Jest to podsumowanie uroczystości, w ciekawej formie wizualnej. To, że teledysk ślubny jest krótki, może być zarówno jego zaletą, jak i wadą. Z pewnością świetnie nadaje się do zamieszczenia w social media, czy pochwalenia się znajomym, czy dalszej rodzinie, bez konieczności zmuszania ich do oglądania wielogodzinnego reportażu z uroczystości ślubnej, jak i przyjęcia weselnego.

Dla niektórych jednak teledysk ślubny to zdecydowanie za mało, bo zwyczajnie przyzwyczaili się do klasycznego nagrania ze ślubu i wesela, które dokumentowało przebieg całej uroczystości. Kto z nas nie pamięta tych rodzinnych spotkań, podczas których oglądało się wesela najbliższych? Jeśli też marzy Ci się takie nagranie, to zamiast teledysku ślubnego, zdecyduj się po prostu na reportaż ślubny.

Doceń pamiątki ze ślubu i wesela

Zdjęcia i nagrania video z tego wyjątkowego dnia to piękna pamiątka nie tylko dla małżeństwa, ale i przyszłych pokoleń. Z tego powodu nie warto oszczędzać na upamiętnieniu ślubu, jak i wesela. Już na samym początku planowania, dobrze jest zastanowić się nad zdjęciami, jak i nagraniami z wesela – by poświęcić im dostateczną ilość czasu, a także zdążyć zarezerwować najlepsze osoby w swoim fachu, tylko wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko będzie naprawdę pięknie.

Powrót do listy
Top