Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Sale weselne inaczej - goście będą oczarowani!

Dodano: 21-06-2017
sala_weselna
Kiedy emocje weselne opadną, szybko zrozumiesz, że z własnego ślubu mało co zapamiętałaś. Wszystko pochłoną emocje, stres i podniosła atmosfera. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz myśleć o planowaniu wesela, spróbuj pomyśleć o nim, jako o romantycznym przyjęciu. Takim, które chciałabyś nosić w sercu do końca życia. Może wybierzesz na salę weselną jakieś ciekawe miejsce? Oto garść ślubnych trendów!

Wesele na tradycyjnej sali? Jasne, że tak! Liczą się przecież wasi goście i wspaniała zabawa. Jeżeli jednak chcesz podejrzeć, jak bardzo pary młode potrafią być kreatywne, podsyłamy kilka inspiracji. Czy warto wcielać w życie szalone pomysły? Tak, pod warunkiem, że w wybranej lokalizacji można zorganizować imprezę, znajdą się odpowiednie warunki do wydawania cateringu i… dysponujesz odpowiednimi środkami finansowymi. Nietypowe miejsca na wesela najczęściej należą do tych najdroższych. Na razie się tym nie przejmujmy, za to puśćmy wodze fantazji.

#1 Wesele w stodole

To hit ostatnich sezonów ślubnych, na całym świecie. Romantyczna atmosfera stodoły nie tylko zapada w pamięć, ale tworzy klimat swojskości, zabawy i tradycyjnej, wiejskiej zabawy. Stodoły zaaranżowane na sale weselne znajdziecie także w Polsce. Dlaczego są aż tak oblegane? Wystarczy zerknąć na zdjęcia! Naturalne drewno daje wrażenie ciepła i przytulności. Światło, skąpo wpadające przez drzwi i okna, spektakularnie oświetla wnętrze za dnia (doceni to każdy fotograf, zdjęcia wychodzą genialnie!). Po zmroku wystarczy odrobina ciepłego oświetlenia, by zmienić zwyczajną stodołę w magiczne miejsce. Takie wesele robi wrażenie, jest modne i… prestiżowe, choć cały czas mówimy o miejscu, w którym przechowuje się siano i słomę. Wnętrze stodoły bardzo łatwo dekorować i aranżować. Sprawdzą się lampki, suszone kwiaty, ale i tak najlepiej wypada podejście minimalistyczne. Stodoła tonąca w kwiatach może nie wyglądać zbyt elegancko.

 

Również panna młoda powinna nawiązywać w jakiś sposób do wiejskiego charakteru imprezy. Znakomicie sprawdzi się wianek zamiast welonu ślubnego i bukiet z kwiatów polnych.

 

 

#2 Przyjęcie weselne w starym młynie

Kolejne miejsce, które przykuwa uwagę par młodych na całym świecie! Wesele w dawnym młynie to gwarancja naprawdę niesamowitych, designerskich wnętrz, których nie wymyśliłby żaden architekt. Goście przez pierwsze minuty nie mogą napatrzeć się na maturalną stylizację. Za przykład niech posłuży The Providence Cotton Mill w Stanach Zjednoczonych. Przyjęcia weselne w tym młynie to po prostu… spektakularne imprezy. Tutaj wszystko wychodzi świetnie: zdjęcia, materiały filmowe, tańce, zabawy, wystawny obiad weselny… Co ciekawe, z samego młyna pozostały już zaledwie ruiny, ale i tak klimat przyciąga pary z całego kraju, które chętnie rezerwują tu salę na swoje wesela. Zdumiewa, jak wiele możliwości daje zadaszona przestrzeń, wybudowana w zupełnie innym celu!

 

 

 

#3 Sala weselna we własnym ogrodzie

Właściwie… co stoi na przeszkodzie? Wszystko uzależnione jest przecież od budżetu, a jeżeli parze młodej zależy na weselu w ogrodzie, na tyłach domu – takie rozwiązania również są w modzie.

 

 

 

Wynajem namiotu (ekipa montażowa jest zazwyczaj w cenie), obsługi cateringowej na pewno może mnożyć koszty, ale z drugiej strony takie wesele ma wiele uroku. Zapada w serca nowożeńców i ich gości, bo przecież co może być piękniejszego od rodzinnego domu? Tu liczy się wartość sentymentalna! O ile tylko dopisze pogoda, przyjęcia weselne w ogrodach wypadają po prostu doskonale. Elegancja, prostota i urok zabawy na świeżym powietrzu.

#4 Wesele w klimatycznej oranżerii

Wielką popularnością zaczęły cieszyć się oranżerie. Nazywamy nimi budynki powstałe najczęściej w ogrodach, o wysokich oknach i szklanym zadaszeniu (choć nie zawsze). Uprawiano w nich egzotyczne rośliny i owoce (np. pomarańcze, dlatego zamiennie używa się nazwy pomarańczarnia). Niesamowite wnętrze przypominające ogromną, elegancką szklarnię jest kolejną, weselną inspiracją, na punkcie której świat oszalał. To trochę podróż w czasie, nawiązanie do przyrody i hołd złożony architekturze – olśniewającej, w starym stylu. Efekt zaskakujący! W takim klimacie wesele staje się prestiżową imprezą, a zdjęcia wyglądają po prostu zjawiskowo.

 

#5 Bajkowe wesela w zamkach i pałacach

To wiecznie żywy trend, na który stać tylko zamożne pary młode, lub te, które są gotowe wziąć kredyt na każdą sumą… Wesela w zabytkowych wnętrzach zamków i pałaców mają w sobie wytworność i baniowy klimat. Tu goście poczują się, jak w dawnej epoce, a panna młoda zamieni się na chwilę księżniczkę. Brzmi kusząco? W Polsce takich pałaców nie brakuje, ale spójrzcie na najprawdziwszy zamek Ashford Castle w Wielkiej Brytanii. Tutaj wystawne wesela rozgrywają się w pięknych, stylowych komnatach.

 

 

 

Która inspiracja stanie się twoim numerem jeden? Pamiętaj, że z każdej możesz wziąć coś dla siebie i stworzyć wesele swoich marzeń we własnym, unikalnym stylu. Właśnie to jest obecnie najgorętszym trendem ślubnym – stawianie na wyrażanie swojej osobowości i upodobań w każdym detalu. Korzystaj z tego, bo wesele jest waszym i tylko waszym dniem, który staje się początkiem czegoś wspaniałego.

 

Powrót do listy
Top