Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Najpiękniejsze suknie na wiosnę 2018 - wybór kolekcji

Dodano: 27-07-2017
Suknie ślubne
W Polsce sezon ślubny trwa w najlepsze. To dobry czas dla przyszłych par młodych, żeby obserwować i gromadzić pomysły na swoje własne wesele. Jednak w czasie, gdy przygotowania idą swoim trybem, świat mody ślubnej jest już w zupełnie innym miejscu! Jeżeli więc wychodzisz za mąż w 2018 roku i szukasz inspiracji, gotowe fasony od najlepszych projektantów czekają.

Pióra, koronkowe kombinezony i błyszczące dodatki – tak zapowiada się początek przyszłorocznego sezonu ślubnego. Internetowe wydanie czasopisma VOGUE przygotowało niedawno zestawienie najnowszych kolekcji sukien ślubnych na sezon wiosna 2018. Przedstawiamy najciekawsze propozycje i podpowiadamy: jeżeli warto się czymś inspirować, sięgaj po najlepszych!

#1 Suknie ślubne od Tadashi Shoji

Światowej sławy projektant, którego kreacje noszą gwiazdy z pierwszych stron gazet – to właśnie Tadashi Shoji. Jego suknie koktajlowe można kupować również w Polsce, choć ceny zaczynają się od 1500 PLN. Jak wygląda najnowsza, ślubna kolekcja na wiosnę 2018? Grace Kelly, Marilyn Monroe i Mia Farrow – te trzy kobiety stały się dla niego inspiracją do stworzenia projektów.

 

 

Shoji podkreśla, że dzisiaj nie istnieje jeden typ kobiet, ale każda stanowi pełną indywidualność. Zgadzamy się! Spodziewajmy się więc koronek, zmysłowych dekoltów, i przepięknych haftów. Shoji stawia na prostotę, bo właśnie ona podkreśla kobiecość. Co ciekawe – ceny kolekcji wcale nie są wygórowane. Najtańsze suknie kupimy już za 400 dolarów, a średni budżet potrzebny na coś naprawdę wyjątkowego to około 1500 dolarów. Projektant przyznał, że zależy mu, aby każdą kobietę było stać na luksus.

 

 

#2 Suknie ślubne od Zuhaira Murada

Czas na coś zjawiskowego i pięknego, ale wymagającego również nieco odwagi. Zuhair Murad to projektant, który wzbudza emocje, a jego kolekcje ślubne są zawsze głośno komentowane. Dlaczego? Na ich widok serce bije szybciej – oszałamiające, delikatne hafty, piękne, oryginalne kroje, tiul, koronki – styl projektanta jest po prostu nie do podrobienia! Oprócz sukni, Murad proponuje również ślubne kombinezony. Wszystko podkreśla kobiece kształty, a dodatek kryształków nadaje kolekcji blask, który bardzo przydaje się w tym najważniejszym dniu… Sukniami Murada zachwycają się największe gwiazdy, do grona jego miłośniczek należy między innymi Jennifer Lopez (to ona stała się inspiracją do stworzenia koronkowego kombinezonu).

 

 

#3 Suknie ślubne od The Temperley London

Dom mody The Temperley London co roku pokazuje kolekcje weselne, owiane nutą romantycznej bohemy. Na ich widok wyrywa się westchnienie. Proste kroje, wyraziste projekty. Każdy przywodzi na myśl inne skojarzenia. Marzycielskość, delikatność, miękkość – takimi słowami określa się całą kolekcję. Alice Temperley proponuje nam podróż w czasie. Swoimi projektami nawiązuje śmiało do lat 50-tych i 70-tych, wydobywając z nich to, co najlepsze. Jeżeli marzycie o wianku ślubnym zamiast welonu – te suknie będą idealnie komponować się z kwiatami we włosach!

 

 

#4 Suknie ślubne od Caroliny Herrera

Wenezuelska projektantka mody proponuje coś zupełnie innego – kreatywność zawarta w ogromnej prostocie! Żadnych koronek, tiulów, kryształków i haftów. Zamiast tego – autorskie kroje, kokardy i gładka faktura sukien. Dodatkowo znów pojawia się ślubny kombinezon, który wygląda imponująco. Motywem wiosennej kolekcji jest „styl śródziemnomorski”, nawiązujący do wszystkiego, co proste i naturalne.

 

 

Jak mówi sama projektanta:

Najważniejszym dniem w życiu kobiety jest jej wesele, suknia musi być romantyczna, musi być kobieca, musi być eteryczna, musi być marzycielska – za to nie musi być sexy (cyt. za Vogue.com).

 

 

#5 Suknie ślubne od Naeem Khan

Odważna kolekcja projektanta, który projektując swoje suknie ślubne niekoniecznie myśli o tym, co ludzie powiedzą. Kolekcja wiosenna dedykowana jest odważnym kobietom, które cenią styl, piękne dodatki, a czasem zupełne odejście od kanonu mody ślubnej.

Przyświeca mi idea: kim jest ta kobieta, która nosi moje ubrania? Ma świadomość mody, podróżuje, oczywiście chce dobre projekty – mówi Khan. Chce wziąć ślub w pięknej, wyjątkowej sukience, a potem przeistoczyć się na resztę wieczoru (cyt. za cyt. za Vogue.com).

 

 

Właśnie dlatego kontrowersyjna suknia przypominająca pióra nie szokuje, ale daje kobiecie wybór. To twój ślub, twoja kreacja, twój moment. Kombinezon z trenem to kolejny awangardowy pomysł – jak widać już jest gorącym trendem mody ślubnej na przyszłoroczną wiosnę!

 

 

 

Nie brakuje również ciężkich, choć prostych krojów, podkreślających sylwetkę i uginających się od dodatków – głównie połyskujących, gustownych pereł. W tej kolekcji ślubnej każda panna młoda znajdzie coś dla siebie, choć Khan nie jest pokorny i nie lubi hołdować tradycji.

Wiosna 2018 zapowiada się ciekawie. Uwagę przykuwają zwłaszcza ślubne kombinezony – całkowite odejście od klasycznych fasonów i propozycja dla naprawdę odważnych pań. Z drugiej strony – nawet miłośniczki prostych, niewyszukanych sukien będą miały w czym wybierać, bo na wybiegach nadal dba się o to, aby panna młoda była romantyczna, elegancka i zmysłowa.

 

Powrót do listy
Top