Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Meghan Markle i książę Harry - to będzie ślub!

Dodano: 15-05-2018
slub
Trudno przypomnieć sobie, który ślub wzbudzał ostatnio tyle emocji, kontrowersji i ciekawości. Media są dosłownie rozgrzane do czerwoności, a każdy, nawet najdrobniejszy szczegół zostaje wyciągnięty na światło dzienne. Ślub Meghan Markle i księcia Harry'ego odbędzie się już w tę sobotę, 19 maja w kaplicy Świętego Jerzego w zamku królewskim w Windsorze. Jak będzie wyglądał? Co przeżyją goście? I ile z tego zobaczy świat? Przekonajmy się!

Meghan Markle i książę Harry nie są typową, królewską parą, a sama Meghan od początku wzbudza spore kontrowersje. Nic dziwnego – jest aktorką, osobą medialną , co skutecznie podgrzewa atmosferę. Media huczą o tym, jak bardzo para zmienia zasady i nagina je do swoich potrzeb. Ona jest rozwódką, on znanym kobieciarzem. Mimo to, Meghan wejdzie do rodziny królewskiej, oczywiście z wielką pompą, bo ślub księcia podlega pewnym zasadom (protokół królewski), których nawet oni muszą przestrzegać.

Suknia ślubna Meghan Markle

To była wielka tajemnica. Media stale podawały nazwiska różnych projektantów, choć nic nie zostało oficjalnie potwierdzone. Pojawiły się doniesienia, że suknia została zaprojektowana przez dom mody Alexander McQueen – tak samo, jak suknia księżnej Kate. Ta wersja miałaby kosztować zawrotną sumę 400 tysięcy funtów. Drugie źródło podało informację, że suknia będzie pochodziła z domu mody Ralph & Russo, za nieco skromniejszą sumę 100 tysięcy funtów. Dla Meghan to sprawdzona marka – właśnie w ich projekcie wystąpiła w czasie oficjalnego ogłoszenia zaręczyn.

Ostatecznie oficjalnie potwierdzono, że suknia będzie pochodziła od dom mody Ralph & Russo, za kwotę 400 tysięcy funtów, czyli… niemalże 2 milionów złotych.

Ceremonia ślubna

O godzinie 12.00, 19 maja w kaplicy Świętego Jerzego w zamku królewskim w Windsorze młoda para powie sobie sakramentalne „tak”. Na samym ślubie zjawi się około 600 osób (wszyscy zostali zaproszeni), w tym aż 200 osób to reprezentanci organizacji dobroczynnych. Co ciekawe, na ceremonii nie pojawią się politycy, a zaproszenia nie otrzymał nawet zaprzyjaźniony z księciem Harrym Barack Obama.

Cała ceremonia odbędzie się zgodnie z tradycją (choć inne śluby w rodzinie królewskiej odbywały się zawsze w dni powszednie, a nie w sobotę). Przed uroczystością rodzice panny młodej, czyli Thomas Markle i Doria Ragland (którzy są rozwiedzeni) spotkają się z rodziną królewską.

Świadkiem Harry’ego będzie jego brat William (co także łamie królewskie tradycje, bo książę nie powinien prosić brata, który na dodatek jest żonaty), a Meghan pozwoliła sobie na większą swobodę. Wybrała kilka bliskich osób, które będą mogły wspierać ją w tym wyjątkowo stresującym dniu.

Wspaniała uroczystość będzie transmitowana na żywo, choć na razie nie wiadomo jeszcze, na jakich kanałach Brytyjczycy będą mogli ją śledzić. Wiadomo jednak, że będzie to dla nich naprawdę ważne wydarzenie.

Przyjęcie weselne pary książęcej

Na wesele zaproszenia, ze specjalnie wytłaczanym, złotym herbem książęcym, otrzymało łącznie 200 osób. Przyjęcie odbędzie się wieczorem, w rezydencji Frogmore House niedaleko Windsoru. Kto dokładnie będzie się bawił razem z Meghan i Harrym? Żadne spekulacje nie są potwierdzone, choć mówi się, że można się spodziewać Sereny Williams oraz Davida Beckhama.

Atmosferę podgrzewa fakt, że na przyjęcie mają zostać zaproszone również dwie byłe partnerki księcia Harry’ego. Oprócz tego nie zabraknie rodziny i najbliższych przyjaciół.

Istnieje prawdopodobieństwo, że na weselu nie pojawi się królowa Elżbieta, która jako zwierzchniczka kościoła anglikańskiego nie może bawić się na przyjęciu rozwódki. Wszyscy liczą jednak na to, że tym razem zrobi wyjątek.

Największa, weselna atrakcja?

Wiele źródeł podaje, że weselne przyjęcie książęcej pary ma uświetnić występ dawnego, brytyjskiego girlsbandu Spice Girls. Takie informacje miała podać jedna z wokalistek, Mel B. To jednak tylko przypuszczenie, a inne źródła donoszą, że prędzej można się spodziewać koncertu Eltona Johna. Pod uwagę bierze się również występ Ellie Goulding lub samego Eda Sheerana, ale... ostatecznie wszystkiego dowiemy się dopiero po całym przyjęciu.

A co z prezentami ślubnymi?

Pałac Kensington napisał na Twitterze, że para młoda chce zrezygnować z otrzymywania prezentów ślubnych, a w zamian za to goście mają przekazać datki na cele charytatywne. Para młoda także przekaże pieniądze do kilku wybranych instytucji.

 

Po ślubie…

Meghan Markle po ślubie stanie się księżną Walii. W rodzinie królewskiej nie ma tradycji podpisywania intercyzy, więc najprawdopodobniej oni również jej nie zawrą.

Pozostaje jedynie życzyć młodej parze, mówiącej sobie „tak” w wyjątkowo stresujących okolicznościach, wiele szczęścia, a przede wszystkim – świętego spokoju. Trzymamy kciuki i nie możemy się doczekać, by zobaczyć suknię ślubną!

Powrót do listy
Top