Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Buty ślubne dla niej i dla niego – jakie wybrać?

Dodano: 06-03-2019
Buty panny młodej
Szykujesz się do ślubu? Wybór idealnej kreacji ślubnej to niezwykle ważne zadanie dla każdej pary młodej. W dobrze dopasowanym stroju nie tylko dobrze wyjdziecie na zdjęciach, ale także będziecie czuć się pięknie i swobodnie w czasie ślubu, jak i wesela.

Czym kierować się przy wyborze butów ślubnych? Modą, wygodą, a może motywem przewodnim wesela? Dowiedz się więcej o wyborze butów na jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu.

Dobór kreacji

By wybrać odpowiednią kreację ślubną, warto skupić się na kilku czynnikach. Istotna jest pora roku, w której odbędzie się Wasz ślub, motyw przewodni ślubu, a także typ figury. Gdy zadbasz o wszystkie te aspekty, możesz mieć pewność, że Twoja decyzja będzie dobra.

Pamiętaj, by nie podążać ślepo za trendami, jeśli czujesz się w nich źle, nie pasują Ci bądź średnio Ci się podobają. Najważniejsze jest, by wybierać ubrania, w których czujesz się dobrze. Wtedy nosisz je z przyjemnością, a to zdecydowanie widać później na zdjęciach z uroczystości. W tej kwestii sprawa trendów jest drugorzędna.

Jakie buty ślubne wybrać?

Wybór dobrych butów ślubnych to temat rzeka! W końcu powinny być nie tylko efektowne, ale przede wszystkim wygodne. Czy może być coś gorszego niż kuśtykanie i krzywienie się z bólu na własnym ślubie i weselu?

Tym samym dobrym pomysłem jest kupienie obuwia odpowiednio wcześniej i rozejście go w domu, niezależnie od tego, czy to buty ślubne na słupku, szpilki, czy eleganckie baleriny. Wtedy zaoszczędzimy sobie bólu i będziemy spokojniejsi o swoją wygodę w tym najważniejszym dniu.

Co jeszcze jest istotne? By nie kupować butów, w których zazwyczaj nie chodzimy. Istnieje małe prawdopodobieństwo, że szpilki na bardzo cienkim obcasie, nagle w dniu ślubu staną się niezwykle wygodne. Prędzej skończy się to bólem i zdenerwowaniem. Jeśli chcesz koniecznie założyć szpilki na swój ślub, to wybierz buty na słupku. Są one wygodniejsze i stabilniejsze, tym samym istnieje większe prawdopodobieństwo, że to właśnie na nich prędzej nauczysz się chodzić, a także i tańczyć!

Na co dzień w ogóle nie nosisz butów na obcasie? Odpuść sobie 14 cm szpilki, tylko wybierz wygodniejsze obcasy do 8 cm. Nauka chodzenia będzie wtedy łatwiejsza, a na takiej wysokości obcasów dalej jesteś w stanie tańczyć do samego rana. A przecież o to chodzi!

Buty do ślubu damskie

Wybór butów ślubnych dla kobiet z roku na rok staje się coraz większy. Niegdyś królowały głównie białe szpilki, dziś każda kobieta ma o wiele większe możliwości! W modzie jest dobieranie butów kontrastujących do sukni ślubnej, w oryginalnych mocnych kolorach. Nie muszą to być także szpilki. Sandały do ślubu? Dlaczego by nie, jeśli uroczystość odbywa się latem? Błyszczące balerinki? Zabawne trampki? Klasyczne buty na słupku? Szpilki o nietypowym kształcie? Pewnie. Teraz każda panna młoda ma wybór, który nie ogranicza się tylko do białych szpilek.

Buty do ślubu męskie

Także buty na wesele męskie dostępne są w wielu opcjach. Nie muszą to być już klasyczne modele, bo na salony coraz wcześniej wchodzą mokasyny (szczególnie wiosną i latem), a nawet trampki.

Choć ślub i wesele to sformalizowane wydarzenia, to coraz więcej młodych par łączy elegancję z wygodą i wybiera to, w czym czuje się naprawdę dobrze. Na weselu chcemy się dobrze bawić, tańczyć całą noc, a także mieć świetne wspomnienia. Po co się męczyć, skoro można wybrać alternatywę, w której nie tylko wyglądamy wyjątkowo, ale i czujemy się świetnie?

Powrót do listy
Top