Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Bukiety ślubne - tradycja i hit sezonu

Dodano: 30-06-2017
bukiet_slubny
Myślisz już o dniu ślubu i wesela? Czy zastanawiałaś się nad bukietem ślubnym? Niektóre panny młode suszą go i zostawiają w pudełku, na pamiątkę. Inne trzymają na strychu albo w słoiku. Podobno w niektórych rejonach Polski trzeba go spalić, bo inaczej przyniesie nieszczęście. Wiązanka niesiona przez pannę młodą to tradycja, która pozostanie z nami na zawsze. A tradycja zawsze wiąże się z modą ślubną, prawda?

Ślubny bukiet kosztuje niemało. Jednak żadna panna młoda nie waha się wydać nawet kilkuset złotych na wiązankę, którą zapamięta do końca życia. Ten bukiet jest wyjątkowy! Podkreśla piękno sukni, idealnie komponuje się z dodatkami i dodaje dostojności. A jakie trendy ślubne królują w sezonie 2017? I skąd właściwie pomysł, że panna młoda niesie kwiaty do ołtarza?

 

 

Kwiaty na ślub – zawsze modny trend!

Istnieją trendy, które nie przemijają. Na przykład panna młoda nie idzie do ślubu w spodniach, ale zawsze w olśniewającej sukni, niosąc w rękach bukiet kwiatów. Ta tradycja sięga aż starożytności, choć wtedy kobiety zabierały ze sobą kłosy żyta lub pszenicy. To miało zapewnić im dobrobyt. Kwiaty i rośliny towarzyszyły nowożeńcom we wszystkich kulturach. Nie tylko w postaci bukietów, ale również girland wieszanych na szyi lub wieńców, kładzionych na głowach. W średniowieczu tradycja wianków ślubnych święciła triumfy. Panny młode nosiły mirt, rozmaryn, gałązki i zioła, które miały gwarantować płodność, zdrowie i witalność. Silny zapach średniowiecznych wieńców miał podobno maskować nieprzyjemną woń niemytych włosów, bo w tamtych czasach higiena nie była zbyt powszechna.

 

 

Romantyczne wiązanki ślubne

Kiedy bukiety ślubne stały się nieodłącznym atrybutem ślubnego designu? W romantyzmie! Epoka pełna emocji, miłości i poświęcenia przyniosła trend, który w roku 2017 jest nie tylko aktualny, ale bardzo gorący. W czasach romantyzmu panny młode brały do ręki zwyczajne, skromne bukiety. Dopiero później nastała moda na tak zwany styl biedermeierowski, który zamienił skromne wiązanki w ciężkie, okrągłe bukiety, jakie spotykamy również dzisiaj. Moda zmieniała się na przestrzeni wieków, a panny młode trzymały w rękach bukiety kaskadowe, zwisające w dół, czasem sięgające aż do kolan, a później znów wróciły do skromnego stylu lub naręczy kwiatów. W latach 50` floryści upodobali sobie bukiety z płatków kwiatów, które nadal cieszą się popularnością.

 

 

 

Bukiet ślubny ma magiczną moc (?)

Wszyscy znamy tradycję rzucana bukietem ślubnym. Panna, która go złapie, ma szansę szybko wyjść za mąż. Słyszałyście jednak o tym, że rok po ślubie bukiet ślubny należy… spalić? Według przesądów, w przeciwnym razie uczucie małżonków zacznie usychać.

Jeżeli więc panna młoda i kwiaty to nierozerwalny duet, nie warto dyskutować z tradycją. Zamiast tego przyjrzyjmy się trendom ślubnym na 2017 rok, a jest co podziwiać! Tegoroczne bukiety to przede wszystkim próba wyrażenia kobiecej osobowości. Dominują nieco niesforne wiązanki z różnorodnych kwiatów, choć miłośniczki tradycyjnych, różanych bukietów również będą miały w czym wybierać.

 

Artystyczny nieład w wiązance ślubnej

Tak można określić bardzo popularny trend wiązanek ślubnych, które nie mają nic wspólnego z idealną symetrią i porządkiem. Znajdziemy w nich przeróżne gatunki kwiatów, najczęściej w kontrastowych kolorach.  Takie bukiety są duże i bardzo naturalne, jakby panna młoda dosłownie przed chwilą je zebrała na polu i przewiązała skromną wstążką. Pozorna niechlujność ma wiele uroku. Wiązanki fantastycznie łączą się z wiankami ślubnymi zamiast welonu oraz korespondują z atmosferą starych, drewnianych kościółków. To tegoroczny, gorący trend. Niech żyje romantyczność i `freestyle`!

 

 

Cały ogród kwiatów na twoim ślubie

Wiązanka ślubna z kwiatami ogrodowymi to kolejny gorący trend w tym roku. Świeże tulipany, róże, a nawet trawa i liście – jeżeli wychodzisz za mąż w lecie, nie wahaj się sięgnąć po to, co rośnie w twoim własnym ogrodzie. Co ciekawe, bardzo modne stały się wiązanki z wrzosów. Soczysty fiolet oszałamia!

 

 

Zielono mi, czyli ślubne trendy według PANTONE

Kolorem roku 2017 w modzie ślubnej okrzyknięto zieleń. Liczą się jej świeże, soczyste odcienie, choć oczywiście natura sama najlepiej wskaże, co sprawdzi się w twoim bukiecie ślubnym. Znakomicie zaprezentują się zielone kwiaty, liście, trawa, świeże gałązki. Dla dodania koloru warto pleść dowolne, najlepiej ulubione kwiaty. Pięknie będą wyglądać różowe i białe płatki.

 

 

 

Odrobina luksusu w wiązance ślubnej

Jeżeli wolisz ładne, okrągłe, eleganckie bukiety ślubnej, rok 2017 przynosi kilka ciekawych propozycji. Róże nigdy nie przestaną zachwycać, dlatego zwarte, wypełnione pąkami kwiatów bukiety będą pasowały do każdej sukni i każdego wnętrza.

 

 

 

Coś… zupełnie niestandardowego!

Na koniec chcemy wam pokazać, że ślubne trendy w wiązankach ślubnych w tym roku to… po prostu pełna dowolność! Sporo inspiracji stanowią zupełnie nieszablonowe bukiety i oryginalne pomysły, które na pewno przykują uwagę. Co powiesz na bukiet z papierowych kwiatów? Dla miłośniczki muzyki to może być najbardziej niezwykła wiązanka w życiu!

Bez względu na to, czy wybierzesz wersję pełną żywych kolorów, stonowane pastele lub tradycyjne, białe róże, pamiętaj, że ten dzień należy do ciebie, a kwiaty powinny wyrażać twoją osobowość i podkreślać wszelkie atuty!

Powrót do listy
Top