Wesele

Przyśpiewki weselne są stałym elementem wesela

Każde wesele wiąże się z pewnymi obrzędami, których po prostu nie może zabraknąć. Czy można sobie wyobrazić taką biesiadę bez przyśpiewek? Polskie wesela coraz bardziej „współcześnieją”. Coraz rzadziej oglądamy spontaniczną zabawę biesiadników ich rubaszne żarciki czy chóralne śpiewy i niekończące się toasty.

Podziękowania dla rodziców

Ślub to wyjątkowy dzień, który często nie byłby tak pięknym wydarzeniem, gdyby nie pomoc naszych rodziców. Podobnie my nie bylibyśmy ludźmi, którymi jesteśmy, gdyby nie to jak wychowali nas rodzice, jak dbali o naszą edukację, jak wspierali nas przez cały ten czas. W dniu ślubu możemy podziękować im za ich pomoc i bezwarunkową miłość - od teraz dbać o nas będzie mąż lub żona. Zobacz jak możesz złożyć podziękowania rodzicom.

Tort weselny - efektownie i smacznie

Każde wesele musi być okraszone tortem. To ważny element tej uroczystości, który musi nie tylko znakomicie smakować, ale i wyglądać efektownie. Najczęściej bywa, że tort ten jest biały, czym wpisuje się w ślubną kolorystkę. Oczywiście musi być bogato zdobiony i najlepiej kilkupiętrowy.

Dobieramy biżuterię na ślub

Biżuteria ślubna może być elementem stylizacji lub akcentem, który delikatnie podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości. W zależności od tego jaki styl ślubu wybraliście, a także jaki motyw przewodni wesela będzie Wam towarzyszyć, biżuteria powinna być dopasowana do konkretnej stylizacji. Sprawdź jaką biżuterię wybrać.

Podziękowania dla gości

Wesele to nie tylko prezenty dla młodej pary, ale także upominki dla gości. Chcemy przecież odwdzięczyć się za przybycie na naszą uroczystość. Co kupić, żeby sprawiło im to przyjemność i nie było zbędnym bibelotem?

Ślubne przesądy na podstawie Zabrza

Zabrze to śląskie miasto z wieloma tradycjami, a gdzie są silne tradycje, tam są i przesądy, dlatego dobrze przyjrzeć się tym najważniejszym. Zawieranie związków małżeńskich tutaj związane jest z tradycją.

Weselne i ślubne nowości

Wesele poza tradycyjnymi odsłonami może kryć także bardzo interesujące i innowacyjne rozwiązania. Jeśli nie jesteście biegli w takich sprawach, możecie udać się do specjalisty. Taka osoba jest konsultantem ślubnym.

Słodkości na zabawie weselnej

Poza okazałym menu, dobre wesele nie może obyć się bez słodkości. Często słyszymy opinie, że na tego typu przyjęciach nie je się zbyt dużo ciast, jednak praktyka pokazuje, że znikają one dość szybko i kelnerzy często muszą uzupełniać patery.

Weselny niezbędnik dla każdego

Planując wesele myślimy głównie o przyjemnych rzeczach i chcemy, aby wszystko się udało, jednak niestety nie zawsze może tak być. Na szczęście wielu wpadkom możemy zapobiec. Czeka nas więc mała wycieczka po włocławskich sklepach – po to, aby zaopatrzyć się w materiały "pierwszej pomocy".

Ekonomiczne podejście do małżenstwa ;-)

Poniżej nieco z przymrużeniem oka przedstawiamy ekonomiczne odpowiedniki dotyczące spraw związku między kobietą, a mężczyzną. Dotyczy to także wszystkich innych spraw związanych z małżeństwem, miłością itp.

Coraz wiecej rozwodów

Czasy, w których jedną z najbardziej upragnionych i wymarzonych chwil w życiu każdej kobiety jest moment założenia białej sukienki, wydaje się obecnie przechodzić do lamusa. Coraz częściej związek oparty na małżeństwie ustępuje miejsca zdeklarowanym singlom, lub osobom ostatecznie zdecydowanym żyć na "kocią łapę".

Zakładamy stronę ślubną

Coraz więcej nowożeńców decyduje się na założenie własnej strony ślubnej, dzięki której goście weselni w prosty sposób mogą dotrzeć do wielu informacji. Strona ślubna zmienia niejako sposób komunikacji pomiędzy młodą parą a zaproszonymi gośćmi. Zaciera się granica podziału, a dostęp do informacji powoduje większe zainteresowanie ślubem i weselem.

Czym się kierować przy wyborze wypożyczalni naczyń?

Wypożyczanie naczyń, czy pełnej zastawy stołowej, jest coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem nie tylko w przypadku organizacji prywatnych uroczystości. Możliwość wynajęcia niezbędnego sprzętu gastronomicznego jest bardzo wygodna, jeżeli nasza firma pragnie zaprezentować się np. na targach branżowych.

Targi ślubne - warto czy nie warto na nich się pojawić?

Targi ślubne są miejscem, gdzie swoje usługi reklamuje wiele firm i podmiotów indywidualnych. Tutaj można znaleźć coś dla siebie ale także tylko rozeznać się co jest obecnie na topie. Z pewnością nie zaszkodzi wizyta na takim wydarzeniu.

Pomysł na wspólne życie

Po wspaniałych wydarzeniach z dnia ślubu i spędzonych miłych chwilach podczas poślubnej podróży przychodzi czas na wspólne życie już jako państwo młodzi. Jak kontynuować te wspaniałe chwile uwiecznione przez ślub?

Konkursy na zabawie weselnej

Na wielu polskich wsiach, także w okolicach Torunia, wciąż odbywają się typowe, staropolskie weseliska, trwające po kilka dni. Przygotowują je rodziny młodych, jak i oni sami. Takie prawdziwe polskie wesele charakteryzuje się między innymi tym, że organizowane są w jego trakcie wszelkiego rodzaju konkursy.

Zespół mujzyczny czy DJ?

Muzyka na weselu jest nieodłącznym elementem organizacyjnym, o który należy zadbać odpowiednio wcześnie. W Toruniu funkcjonuje wiele kapel grających na takich imprezach jak wesele, choć najlepsze z nich mają pozajmowane terminy z dużym wyprzedzeniem.

Winietki, lista gości czy może pełna dowolność?

Usadzanie gości przy stołach weselnych może nastręczyć nie lada problemów młodej parze. Zadowolenie wszystkich członków rodziny, znajomych i przyjaciół graniczy z cudem. Mimo wszystko trzeba to zaplanować.

Jak znaleźć dobry zespół na wesele?

Każdy, kto ma za sobą przygotowania do wielkiego wydarzenia, jakim jest ślub i wesele, wie doskonale, że to nie lada wyzwanie. Załatwianie i planowanie przeróżnych spraw trwa miesiącami, choć wydawać by się mogło, że to tylko jeden – dwa dni, więc o co tyle zachodu? Jest o co, bo każda para marzy o tym, by dzień ich ślubu był wyjątkowy.

Zwyczaje związane ze ślubem i weselem

A gdyby tak pokusić się o coś innego? Może wprowadzić jakiś element, który byłby znakiem rozpoznawczym tego wesela i sprawi, że będzie ono się różniło od tego, co znają i pamiętają nasi goście? A może zaprosić na wesele muzyków klasycznych lub, w zależności od preferencji gości, rockowych? A może pozostać przy tradycji?
Top