Wesele

Tradycje weselne - podziękowanie rodzicom

Dotychczas naszą najbliższą rodzinę stanowili rodzice (również rodzeństwo), jednak to właśnie w dniu wesela tak naprawdę decydujemy, że w dalszą drogę wyruszymy z naszym mężem lub żoną. Stąd często mówi się o "nowej drodze życia". Zgodnie z tradycją, podczas imprezy weselnej nie może zabraknąć tak ważnego punktu programu jakim są podziękowania dla rodziców.

Najciekawsze życzenia ślubne

Dzień ślubu jest jednym z najbardziej emocjonujących, stresogennych przeżyć naszego życia. Oczywiście przede wszystkim jeśli jest to dzień naszego ślubu. Wybierając się jednak na wesele jako gość, również przeżywamy mniejsze lub większe stresy. Jednym z nich jest moment przekazywania gratulacji i życzeń ślubnych. Jak sprawić by nasze życzenia ślubne były naprawdę wyjątkowe?

DJ czy orkiestra weselna?

Już niedługo będziecie małżeństwem. Zapewne macie za sobą już wybór kościoła, sali weselnej czy kreacji, w jakich wystąpicie tego wielkiego dnia, ale czy macie już wybraną muzykę na Wasze przyjęcie? Po pierwsze zastanówcie się czy oprawą muzyczną ma zająć się zespół muzyczny czy didżej

Jak zadbać o cerę przed ślubem?

O tym, że podczas ślubu oczy wszystkich gości wpatrują się w pannę młodą, nie trzeba nikogo przekonywać. Nic zatem dziwnego, że każda kobieta w tym niezwykle ważnym dniu, jakim jest jej ślub oraz przyjęcie weselne, pragnie wyglądać olśniewająco.

Romantyczna miłość nie tylko w literaturze

Małżeństwo dla wielu osób jest zwieńczeniem miłości i sposobem na udane życie we dwoje. Jednak są tacy, którzy w związek małżeński wchodzić nie powinni. To oczywiście romantycy, a potwierdzeniem tej tezy jest historia Adama Mickiewicza.

Słodkości dla gości weselnych

Do niedawna panował zwyczaj wręczania gościom weselnym paczek z ciastem oraz ewentualnie wódki weselnej. W różnych rejonach naszego kraju odbywało (czy też wciąż odbywa) się to na nieco innych zasadach.

Czy zatrudnić konsultanta ślubnego?

Mówi się, że organizacja wesela to ogromne nakłady czasu i wielki stres dla przyszłych nowożeńców. Aby mieć pewność, że ceremonia ślubna sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom, warto powierzyć jej przygotowanie specjaliście. Zobacz w czym pomoże Wam "wedding planner" czyli śluby konsultant.

Życzenia ślubne i ich forma

Aby wyróżnić swoje życzenia spośród wielu, jakie Młoda Para otrzyma w tym wielkim dniu od gości weselnych, postaw na oryginalną formę. Napisz lub wybierz tekst, który najlepiej odzwierciedla to, co chcesz przekazać i spraw radość nowożeńcom.

Tort weselny - cud weselny

Tak jak nie ma dymu bez ognia, tak i nie ma wesela bez tortu. Ta słodkość ma wymiar symboliczny, ale jest także tym czym powinien być – pysznym deserem. Warto jest zaplanować wcześniej jego wygląd oraz cukiernię, w jakiej zostanie zamówiony.

Przyśpiewki weselne są stałym elementem wesela

Każde wesele wiąże się z pewnymi obrzędami, których po prostu nie może zabraknąć. Czy można sobie wyobrazić taką biesiadę bez przyśpiewek? Polskie wesela coraz bardziej „współcześnieją”. Coraz rzadziej oglądamy spontaniczną zabawę biesiadników ich rubaszne żarciki czy chóralne śpiewy i niekończące się toasty.

Podziękowania dla rodziców

Ślub to wyjątkowy dzień, który często nie byłby tak pięknym wydarzeniem, gdyby nie pomoc naszych rodziców. Podobnie my nie bylibyśmy ludźmi, którymi jesteśmy, gdyby nie to jak wychowali nas rodzice, jak dbali o naszą edukację, jak wspierali nas przez cały ten czas. W dniu ślubu możemy podziękować im za ich pomoc i bezwarunkową miłość - od teraz dbać o nas będzie mąż lub żona. Zobacz jak możesz złożyć podziękowania rodzicom.

Tort weselny - efektownie i smacznie

Każde wesele musi być okraszone tortem. To ważny element tej uroczystości, który musi nie tylko znakomicie smakować, ale i wyglądać efektownie. Najczęściej bywa, że tort ten jest biały, czym wpisuje się w ślubną kolorystkę. Oczywiście musi być bogato zdobiony i najlepiej kilkupiętrowy.

Dobieramy biżuterię na ślub

Biżuteria ślubna może być elementem stylizacji lub akcentem, który delikatnie podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości. W zależności od tego jaki styl ślubu wybraliście, a także jaki motyw przewodni wesela będzie Wam towarzyszyć, biżuteria powinna być dopasowana do konkretnej stylizacji. Sprawdź jaką biżuterię wybrać.

Podziękowania dla gości

Wesele to nie tylko prezenty dla młodej pary, ale także upominki dla gości. Chcemy przecież odwdzięczyć się za przybycie na naszą uroczystość. Co kupić, żeby sprawiło im to przyjemność i nie było zbędnym bibelotem?

Ślubne przesądy na podstawie Zabrza

Zabrze to śląskie miasto z wieloma tradycjami, a gdzie są silne tradycje, tam są i przesądy, dlatego dobrze przyjrzeć się tym najważniejszym. Zawieranie związków małżeńskich tutaj związane jest z tradycją.

Weselne i ślubne nowości

Wesele poza tradycyjnymi odsłonami może kryć także bardzo interesujące i innowacyjne rozwiązania. Jeśli nie jesteście biegli w takich sprawach, możecie udać się do specjalisty. Taka osoba jest konsultantem ślubnym.

Słodkości na zabawie weselnej

Poza okazałym menu, dobre wesele nie może obyć się bez słodkości. Często słyszymy opinie, że na tego typu przyjęciach nie je się zbyt dużo ciast, jednak praktyka pokazuje, że znikają one dość szybko i kelnerzy często muszą uzupełniać patery.

Weselny niezbędnik dla każdego

Planując wesele myślimy głównie o przyjemnych rzeczach i chcemy, aby wszystko się udało, jednak niestety nie zawsze może tak być. Na szczęście wielu wpadkom możemy zapobiec. Czeka nas więc mała wycieczka po włocławskich sklepach – po to, aby zaopatrzyć się w materiały "pierwszej pomocy".

Ekonomiczne podejście do małżenstwa ;-)

Poniżej nieco z przymrużeniem oka przedstawiamy ekonomiczne odpowiedniki dotyczące spraw związku między kobietą, a mężczyzną. Dotyczy to także wszystkich innych spraw związanych z małżeństwem, miłością itp.

Coraz wiecej rozwodów

Czasy, w których jedną z najbardziej upragnionych i wymarzonych chwil w życiu każdej kobiety jest moment założenia białej sukienki, wydaje się obecnie przechodzić do lamusa. Coraz częściej związek oparty na małżeństwie ustępuje miejsca zdeklarowanym singlom, lub osobom ostatecznie zdecydowanym żyć na "kocią łapę".
Top