Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wybór Kościoła w Przemyślu

Wybór Kościoła w Przemyślu
Wybór pięknego kościoła na ślub, to jedna z kluczowych spraw, związanych z organizacją tego szczególnego dnia w Naszym życiu. Nie mniej jednak, aby sprawnie zorganizować ten punkt, trzeba już wcześniej podjąć decyzję.

W Przemyślu znajduje się wiele pięknych świątyń, w których możecie zorganizować swoją ceremonię ślubną. Piękny, zabytkowy kościół nadaje niezwykłej atmosfery i stwarza wyjątkową oprawę uroczystości.
 

Bazylika z XV wieku

Jednym z takich kościołów jest Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP, która powstała w latach 1460-157.Była to pierwotnie budowla gotycka, która została przebudowana w 1 połowie XVIII wieku i obecnie posiada styl barokowy. Obok świątyni znajduje się późnobarokowa dzwonnica. Swój urok posiada także późnorenesansowy XVII-wieczny Kościół pw. św. Teresy z Avila, mieszczący się na wzgórzu prawobrzeżnej części miasta, najwyżej ze wszystkich przemyskich świątyń. Świątynia ta posiada wyjątkowy wystrój, a na szczególną uwagę zasługuje w tym miejscu barokowa ambona w kształcie Piotrowej Łodzi.
 

Kościoły barokowe Przemyśla

Styl barokowy posiada również, wybudowany w XVII wieku Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przemyślu. Jest to jednonawowa świątynia, połączona z klasztorem, a w jej wnętrze zdobią freski Stanisława Stroińskiego oraz wyposażenie, które pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku. Na krużgankach wyróżniamy kamienny barokowy portal i chrzcielnice z XVII wieku. Warty uwagi jest również Kościół św. Marii Magdaleny, powstały w latach 1754-1778. Świątynia zbudowana jest w stylu barokowym z wpływami klasycyzmu.
 

Inne piękne świątynie

W Przemyślu wyróżniamy wiele pięknych świątyń, które z pewnością nadadzą Waszej ceremonii niezwykłego kształtu. Należą do nich również powstały w latach 1625-1630, barokowy Kościół św. Teresy, wielokrotnie przebudowywany, otoczony murem obronnym Kościół i klasztor Reformatów oraz Archikatedra Przemyska, której najstarsze części kościoła mają styl gotycki, a znajdująca się obok świątyni dzwonnica, pełni rolę orientacyjnego punktu miasta. Kościół, to jedno z ważniejszych miejsc w dniu ślubu, dlatego już wcześniej zastanowić się i podjąć decyzje, gdzie odbędzie się Wasza uroczystość.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top