Wybór Kościoła w Przemyślu

Wybór Kościoła w Przemyślu
Wybór pięknego kościoła na ślub, to jedna z kluczowych spraw, związanych z organizacją tego szczególnego dnia w Naszym życiu. Nie mniej jednak, aby sprawnie zorganizować ten punkt, trzeba już wcześniej podjąć decyzję.

W Przemyślu znajduje się wiele pięknych świątyń, w których możecie zorganizować swoją ceremonię ślubną. Piękny, zabytkowy kościół nadaje niezwykłej atmosfery i stwarza wyjątkową oprawę uroczystości.
 

Bazylika z XV wieku

Jednym z takich kościołów jest Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia NMP, która powstała w latach 1460-157.Była to pierwotnie budowla gotycka, która została przebudowana w 1 połowie XVIII wieku i obecnie posiada styl barokowy. Obok świątyni znajduje się późnobarokowa dzwonnica. Swój urok posiada także późnorenesansowy XVII-wieczny Kościół pw. św. Teresy z Avila, mieszczący się na wzgórzu prawobrzeżnej części miasta, najwyżej ze wszystkich przemyskich świątyń. Świątynia ta posiada wyjątkowy wystrój, a na szczególną uwagę zasługuje w tym miejscu barokowa ambona w kształcie Piotrowej Łodzi.
 

Kościoły barokowe Przemyśla

Styl barokowy posiada również, wybudowany w XVII wieku Kościół św. Antoniego Padewskiego w Przemyślu. Jest to jednonawowa świątynia, połączona z klasztorem, a w jej wnętrze zdobią freski Stanisława Stroińskiego oraz wyposażenie, które pochodzi z drugiej połowy XVIII wieku. Na krużgankach wyróżniamy kamienny barokowy portal i chrzcielnice z XVII wieku. Warty uwagi jest również Kościół św. Marii Magdaleny, powstały w latach 1754-1778. Świątynia zbudowana jest w stylu barokowym z wpływami klasycyzmu.
 

Inne piękne świątynie

W Przemyślu wyróżniamy wiele pięknych świątyń, które z pewnością nadadzą Waszej ceremonii niezwykłego kształtu. Należą do nich również powstały w latach 1625-1630, barokowy Kościół św. Teresy, wielokrotnie przebudowywany, otoczony murem obronnym Kościół i klasztor Reformatów oraz Archikatedra Przemyska, której najstarsze części kościoła mają styl gotycki, a znajdująca się obok świątyni dzwonnica, pełni rolę orientacyjnego punktu miasta. Kościół, to jedno z ważniejszych miejsc w dniu ślubu, dlatego już wcześniej zastanowić się i podjąć decyzje, gdzie odbędzie się Wasza uroczystość.

Polecane artykuły

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze Śluby z roku na rok coraz piękniejsze
O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardzi...
Czytaj więcej
Kluczowe ogniwa ślubu i wesela Kluczowe ogniwa ślubu i wesela
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla dwojga zakochanych ludzi. Każdy element układanki związanej z tym niezwykłym wydarzeniem jest ważny. W tak niezwykłym dniu dla pary narzeczeńskiej, jakim jest ślub, chcielibyśmy zapamiętać każdy, na...
Czytaj więcej
Plan działania przed ślubem Plan działania przed ślubem
Organizacja ślubu i wesela to okres kiedy jest wiele załatwień, nakładów finansowych oraz poświęcenia czasu. Dobrze jest zaplanować swój budżet ślubny, by wiedzieć na ile sobie można pozwolić podczas planowania.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top