Ślub w pięknym kościele

Ślub w pięknym kościele
Wybór pięknego kościoła na ślub, to szczególnie ważna sprawa. Warto jednak przemyśleć, czy chcielibyście, aby Wasza uroczystość nabrała szczególnej oprawy, dzięki dodatkowym dekoracjom i wystrojowi świątyni.

Pruszków to miasto, gdzie znajdują się piękne kościoły, spośród których z pewnością wybierzecie dla siebie ten jedyny, w którym złożycie przysięgę małżeńską. W latach 1909-1938, w stylu neoromańsko-gotyckim został wybudowany Kościół pw. św. Kazimierza. Oparty jest on na wzorze bu­downictwa romańskiego, a jego wnętrze posiada halowy gotycki charakter. Wystrój kościoła zdobią Ołtarz Wielki z witrażem, Ołtarz Tysiąclecia, Ołtarz Serca Bożego, a także stylowe konfesjonały, ambona i chrzcielnica.


Inne piękne pruszkowskie świątynie

Styl neogotycki posiada, powstały w latach 1906-1914 Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny w Żbikowie. Kościół zbudowany jest z czerwonej cegły, a na szczycie znajduje się wieża, górująca nad miastem. Na uwagę w tym miejscu zasługują ołtarz z figurą Matki Bożej, ołtarze boczne oraz kule armatnie z 1794 roku, które wmurowane są nad wejściem do świątyni. W Pruszkowie znajduje się również, między innymi Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, pochodzący z początku XX wieku. Został on zbudowany w latach 1904-1906 w stylu ormiańskim, a jego wnętrza zdobią organy z prospektem z 1899 roku, wpisane do rejestru zabytków.


Dekoracja kościoła

Jeśli już wybierzecie konkretną świątynię, spośród wielu znajdujących się w Pruszkowie, to możecie zastanowić się również nad dekoracją jej wnętrza. Wystrój składający się z wiązanek i kompozycji kwiatowych, ozdobnych lampionów, czy też kaskad miękkiego tiulu, z pewnością ubierze Wasz ślub w niezwykłą oprawę i podkreśli podniosłość tej ważnej chwili. Istnieje wiele firm, specjalizujących się w tej branży. W Pruszkowie należą do nich między innymi Firma "Gama", mieszcząca się przy ulicy Świerkowej 12, "Art-Vanessa" Dekoracje Weselne i Okolicznościowe z ulicy Mostowej 13, czy też Firma "Artka", mająca swoją siedzibę na ulicy ulicy Marii 8.


Warto rozważyć pomoc profesjonalistów

Mimo kosztów, jakie musicie ponieść korzystając z usług profesjonalistów, zyskujecie gwarancję otrzymania pożądanych efektów, jak również oszczędzacie Waszego cennego czasu. Możecie też sami przystąpić do dekoracji kościoła, angażując do działania zarówno swoją rodzinę, jak i najbliższych znajomych. Bez względu na to, czy dokonacie tego samodzielnie, czy też skorzystacie z fachowej pomocy firmy, należy pamiętać iż w obu przypadkach konieczne jest uzyskanie zgody proboszcza parafii, w której odbędzie się Wasz ślub.

Polecane artykuły

Śluby z roku na rok coraz piękniejsze Śluby z roku na rok coraz piękniejsze
O ślubach można mówić naprawdę dużo. Jest to temat niezwykle szeroki, głównie za sprawą ogromnej różnorodności różnego rodzaju ślubnych zwyczajów. Poza tym, można zauważyć trend, według którego każde organizowane wesele jest z roku na rok oraz bardzi...
Czytaj więcej
Kluczowe ogniwa ślubu i wesela Kluczowe ogniwa ślubu i wesela
Organizacja ślubu i wesela to nie lada wyzwanie dla dwojga zakochanych ludzi. Każdy element układanki związanej z tym niezwykłym wydarzeniem jest ważny. W tak niezwykłym dniu dla pary narzeczeńskiej, jakim jest ślub, chcielibyśmy zapamiętać każdy, na...
Czytaj więcej
Plan działania przed ślubem Plan działania przed ślubem
Organizacja ślubu i wesela to okres kiedy jest wiele załatwień, nakładów finansowych oraz poświęcenia czasu. Dobrze jest zaplanować swój budżet ślubny, by wiedzieć na ile sobie można pozwolić podczas planowania.
Czytaj więcej

Wasze komentarze (0)

  • Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu obiektu.
Top