Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Smakowita atrakcja na Waszym weselu

Smakowita atrakcja na Waszym weselu
Fontanny czekoladowe już od dawna są znane i bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych. Od niedawna goszczą także na polskich przyjęciach. Pod nazwą fontanna czekoladowa kryje się urządzenie, niewiele różniące się od znanych wszystkich fontann. Z jedną różnicą – zamiast wody, po jego kaskadach spływa roztopiona belgijska czekolada.

Tworzy to nie tylko niesamowity efekt wizualny. Głównym zastosowaniem fontann jest przygotowywanie słodkich przekąsek. Goście weselni mogą w każdej chwili podjeść do urządzenia, by zamoczyć przysmak w pachnącej czekoladzie. Wbrew pozorom nie jest to atrakcja dedykowana tylko dla dzieci. Dorośli bardzo chętnie przygotowują sobie smakowite przysmaki. Zaciekawieni urządzeniem goście bardzo często nawiązują przy fontannie rozmowy, dzięki czemu weselnicy z dwóch różnych rodzin z łatwością się integrują.


Smakołyki do moczenia w czekoladzie

Smakołyki jakie zazwyczaj macza się w czekoladzie to kawałki owoców, kiwi, mandarynek, brzoskwiń, truskawki czy też winogrona. Podaje się także słodycze, biszkopty, wafle czy słodkie pianki. Przekąskę przygotowuje się poprzez nałożenie przysmaków na długi patyczek. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego ubrudzenia czekoladą. Dodatkowo w utrzymaniu czystości pomagają talerzyki oraz papierowe serwetki. Firmy zajmujące się wynajmowaniem czekoladowych fontann bardzo często w swojej ofercie mają bardzo szeroki asortyment smaków czekolady jakie mogą płynąć w urządzeniu. Od najbardziej popularnych jak mleczna, biała czy deserowa, po bardziej wyszukane, toffi cappuccino czy też truskawkowa.


Firmy oferujące fontanny czekoladowe

Fontanna nie ma specjalnych wymagań do swojej prawidłowej pracy. Potrzebuje tylko dobrze wypoziomowanego i stabilnego stołu oraz umiejscowienia z dala od podmuchów. Nie może niestety być ona użytkowana na świeżym powietrzu ze względu na słodki zapach przyciągający owady oraz rozchlapywanie czekolady powiewy wiatru. Cena wynajmu urządzenia waha się od kilkuset do nawet dwóch tysięcy złotych. Zależy ona od wielkości urządzenia oraz ilości czekolady, jaka zawarta jest w danym pakiecie. W cenę mogą wliczone także zostać smakołyki do maczania w czekoladzie, papierowe serwetki czy też profesjonalna obsługa urządzenia. Wynajmem czekoladowych fontann na terenie Mysłowic oraz całego śląska zajmuje się wiele firm min. firma Czekoladowa Pokusa z Katowic oraz Komprad z Gliwic.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top