Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Kościół na ślub w Raciborzu

Kościół na ślub w Raciborzu
Ślub kościelny jest bez wątpienia jedną z najpiękniejszych ceremonii, z jakimi dane jest nam się zetknąć. Piękny kościół dodatkowo podkreśla tą wyjątkową chwilę i nadaje jej niezwykłego uroku. W Raciborzu są przepiękne świątynie.

W Raciborzu znajduje się wiele pięknych i zabytkowych kościołów, które nadają uroczystości weselnej szczególnej oprawy. Jednym z nich jest pochodzący z XIV wieku, podominikański, gotycki Kościół pw. św. Jakuba Starszego. W 1874 roku przebudowano jego elewację, a obecny wygląd świątyni pochodzi z początków XV wieku. Ta gotycka, orientowana budowla posiada jedną szeroką nawę. Zachodnia elewacja posiada wystrój neoromański, natomiast wieży i elewacjom bocznym przywrócono styl gotycki. Na uwagę w tym miejscu zasługuje wieloprzęsłowy chór, marmurowy krzyż oraz pomnik św. Jana Nepomucena, sprzed 1720 roku. Najcenniejszym jednak elementem, jest tutaj wykonana z czarnego marmuru kaplica grobowa hrabiów von Gaschin, posiadająca klasycystyczną ambonę z końca XVIII wieku.
 

Kościół gotycki i barokowy

W tym szczególnym mieście znajdują się również gotycki Kościół Wniebowzięcia NMP z XIV wieku oraz neogotycki Kościół św. Jana Chrzciciela, powstały w latach 1856-1866. Ponadto, zachowały się tutaj do dziś, cenne detale, do których należą między innymi witraże. W Raciborzu mieści się też barokowy Kościół Matki Bożej, powstały w latach 1723-1736. Świątynia ta pochodzi z XII wieku, posiada nawę w stylu gotyckim oraz ostrołukowe otwory okienne z bogatymi maswerkami i laskowaniami. W roku 2005 kościół obchodził 800-lecie swojego istnienia.
 

Dekoracje w kościele

Jeśli już zdecydujecie się na konkretną świątynię, w której odbędzie się Wasza ceremonia ślubna, to warto pomyśleć także o dodatkowych dekoracjach, na które składają się między innymi wiązanki i kompozycje kwiatowe, ozdobne tiule, lampiony, czy też charakterystyczny czerwony dywan, wiodący do ołtarza. Takie elementy dodają ceremonii dodatkowego uroku, wprowadzając zarówno Was, jak i Waszych gości w niezwykłą atmosferę. Wiąże się to jednak z pewnymi kosztami, które możecie obniżyć kontaktując się z parami, mającymi swoją uroczystość w tym samym czasie co Wy i proponując podział płatności za dekorację. Należy jednak pamiętać, iż bez względu na to czy skorzystacie z pomocy specjalizującej się w tej branży firmy, czy też samodzielnie przystąpicie do działania, musicie uzyskać na to zgodę proboszcza parafii, którą wybraliście na Wasz ślub.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top