Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Ślub w Lesznie - wybór kościoła

Ślub w Lesznie - wybór kościoła
Piękny kościół na ślub, nadaje całej ceremonii wyjątkowej oprawy i kształtu. Organizując ślub w Lesznie, warto już wcześniej zastanowić się, w którym kościele chcielibyście się pobrać. Wybierać można wśród pięknych obiektów.

W Lesznie znajduje się wiele kościołów, w których możecie zorganizować Waszą ceremonię. Jednym z nich jest Kościół św. Mikołaja, którego fasada zaliczana jest do najznamienitszych fasad dwuwieżowych schyłku XVII wieku. Świątynia posiada bogatą dekorację rzeźbiarską i sztukatorską, piękne obrazy oraz ołtarz główny z florenckim płótnem. Cennymi zabytkami są również ołtarze boczne i ambona. Świątynia ta, jest najstarszym zabytkiem Leszna, a zarazem barokową budowlą halową, o niezwykle cennej dekoracji stiukowej.
 

Inne warte uwagi kościoły

Kolejną piękną świątynią jest Kościół św. Jana, który powstał w 1654 roku i nawiązuje stylistycznie do architektury późnego gotyku, a od zachodu posiada barokowa kaplicę. Na szczególną uwagę zasługuje także Kościół św. Krzyża, który jest budowlą z końca XVIII wieku. Wyróżnia się on skromnym, klasycystycznym wyposażeniem. Posiada ołtarz główny z około 1804 roku, w stylu klasycystycznym, stiukowy z dwiema parami kolumn i wazonami na gzymsach. Późnogotycki Kościół św. Jana powstał w latach 1625-54. Znajduje się tutaj kaplica grobowa z 1711 roku, a wnętrze świątyni zdobi ciekawa polichromowana ambona z połowy XVIII wieku. Na zewnętrzne mury kościoła składają się płyty nagrobne z XVII i XVIII wieku. W Lesznie wyróżniamy także Kościół MB Częstochowskiej, który został zbudowany w połowie XVII wieku i jest budynkiem o konstrukcji szkieletowej.
 

Dekorowanie świątyni na ślub

Zabytkowe kościoły w Lesznie są piękne same w sobie, jeśli jednak decydujecie się na ich dekorację, jest kilka rzeczy, o których powinniście pamiętać. Powinniście bowiem udać się do proboszcza wybranego kościoła, w celu uzyskania zgody. Dopiero po jej otrzymaniu możecie przystąpić do samodzielnej organizacji dekoracji przy pomocy znajomych i bliskich, ale także możecie wynająć w tym celu specjalną firmę. Należy jednak liczyć się z tym, iż na pierwszej opcji zaoszczędzicie pieniędzy, lecz pochłonie ona Wasz cenny czas, a efekt nie jest tak zadowalający, jak w przypadku profesjonalistów, specjalizujących się w tej branży. Warto także pomyśleć o poczcie kwiatowej, lub też skontaktować się z parami, które w tym samym dniu mają ślub, aby zaproponować podział kosztów dekoracji świątyni.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top