Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Czy zatrudniać ślubnego konsultanta?

Czy zatrudniać ślubnego konsultanta?
W branży ślubno-weselnej zmiany zachodzą jak w kalejdoskopie. Coś, co jeszcze przed kilkoma laty było nie do pomyślenia, obecnie staje się powoli normą, a już z pewnością mało kogo dziwi. Trzeba też liczyć się z kosztami.

Najlepszym tego przykładem jest zatrudnianie profesjonalnego wedding plannera, który zajmuje się organizacją naszego ślubu oraz przyjęcia weselnego. W Pruszkowie na pewno znajdziecie ofertę takiej osoby czy firmy. Młodzi ludzie coraz chętniej korzystają z tej możliwości. Dlaczego?
 

Gdy czasu brak

Po pierwsze – często żyją w szybkim tempie, pracują nieraz w kilku miejscach albo mieszkają zagranicą, a ślub i wesele zamierzają zorganizować w Polsce (chociażby z racji tego, by nie narażać rodziny na dodatkowe koszty związane m.in. z przelotem). W tej sytuacji rzeczywiście zatrudnienie konsultanta ślubnego jest uzasadnione. Są też i tacy, którzy uważają, że wszelkich spraw organizacyjnych jest tak wiele, że sami nie są w stanie wszystkiemu sprostać. Co robi za nas konsultant?
 

Fanaberia czy pomocna dłoń?

To już zależy tylko od naszych oczekiwań. Możemy bowiem zlecić mu załatwienie wszelkich spraw, jakie jest w stanie bez nas załatwić, a równie dobrze możemy podzielić się z nim obowiązkami. Ile to kosztuje? Wydawać by się mogło, że taka „fanaberia” jest bardzo kosztowna i zarezerwowana tylko dla bogatych. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Chociaż konsultant zarabia na jednym weselu minimum 2 tysiące złotych, my często dzięki niemu zyskujemy drugie tyle. Jest on bowiem w stanie – dzięki swoim kontaktom – wynegocjować ceny, których my byśmy nie uzyskali.
 

Doświadczenie konsultanta

Posiada też doświadczenie, którego przyszłej Parze Młodej jak wiadomo brakuje w tej kwestii. Konsultant widział wiele, ma przeróżne doświadczenia i najczęściej jest w stanie doradzić,  na co powinno się zwrócić szczególną uwagę, bądź zaproponuje cos o czym Para by nie pomyślała. Dlatego też warto rozważyć taką możliwość.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top