Wesele

Jak powinna się ubrać matka panny i pana młodego?

Rodzina państwa młodych podczas ślubów i wesel zajmuje honorowe miejsca. Na szczytach stołów na ogółu siedzą rodzice panny i pana młodego. Powinny one wyglądać uroczyście, ale nie zbyt strojnie i ekstrawagancko. Panowie nie mają większego problemu z ubiorem. Ojcowie wkładają na siebie po prostu dobrze skrojony garnitur.

Bydgoszcz – to tutaj powiecie sobie: „Tak”

Zdecydowaliście się powiedzieć sobie sakramentalne „TAK!”. Na pewno jesteście podekscytowani tym faktem, jednak zanim na mecie pojawi się radość, przed Wami jeszcze niezły poligon przygotowań. „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – pisała Wisława Szymborska i miała rację.

Obrzędy i zwyczaje ślubne/weselne

Ślub i wesele nierozerwalnie wiążą się z zakorzenionymi w kulturze obyczajami. Nawet, jeśli zdecydujemy się na ceremonię w zupełnie nowoczesnym stylu, nie musimy rezygnować z odrobiny tradycji. Warto się zastanowić, które obrzędy chcemy zachować, a które pominąć.

Fontanna czekoladowa na weselu

Jeśli pragniecie, by przyjęcie weselne na długo pozostało w pamięci Waszych gości, możecie zaskoczyć ich fontanną czekoladową. Urządzenie to już od wielu lat robi karierę w Stanach Zjednoczonych. W ostatnich latach pojawia się także coraz częściej na polskich przyjęciach. Zasada jego działania jest prosta. Płynna czekolada zasysana jest do góry, by by powoli słynąć po kilku czy też kilkunastu kaskadach.

Ślub i wesele w Białymstoku

Wesele to najważniejszy dzień w życiu każdego człowieka. Jednak każdy przeżywa i organizuje je w swoim własnym, oryginalnym stylu. Nie inaczej jest tutaj – w Białymstoku, mieście, które wszystkim Polakom jawi się jako zagłębie najlepszych tancerzy. To tutaj otwiera się wiele szkół tańca, jak i rodzi wiele talentów, które samodzielnie szlifują swój warsztat. Być może i Wy – jako młoda para – pokażecie na parkiecie, na co Was stać.

A może podwójne wesele?

Decydując się na organizację wesela, musimy pamiętać, że jest to bardzo duże przedsięwzięcie. Szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest Warszawa. Tutaj bowiem (choć mamy do dyspozycji wiele opcji pomocy – jak organizatorzy czy wiele ofert miejsc, domów weselnych i restauracji), pozostaje pytanie jakiego typu chcemy mieć wesele. Czy wolimy to tradycyjne czy chcemy aby wkradła się odrobina nowoczesności?

Bajkowy - zimowy ślub z atrakcjami

Zimowy ślub....czy to aby na pewno zły pomysł? O ile z pewnością par decydujących się wypowiedzieć sakramentalne „tak” w miesiącach zimowych jest zdecydowanie mniej, o tyle zdecydowanie więcej jest tych, które nie wiedzą co tracą. Czy słusznie narzeczeni rezygnują z rabatów, które w tym czasie o wiele chętniej oferują organizatorzy ślubów, właściciele lokali, fotografowie, muzycy i inni zarabiający w bezpośredni bądź pośredni sposób na ceremonii ślubnej?

W co się ubrać na zimowy ślub?

Faktem jest, że do najchętniej wybieranych miesięcy na ślub i wesele, nie należy grudzień, styczeń czy luty, lecz czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Nie sposób jednak nie zauważyć, że miesiące zimowe mają swój niezaprzeczalny urok, nastrój romantyzmu. Dlatego też organizując ślub warto zastanowić się nad taką opcją.

Zaręczyny i co dalej? Czyli przedślubne przygotowania.

Jeśli oficjalne zaręczyny macie już za sobą, czas rozpocząć przygotowania do ślubu i zabawy weselnej. Warto dać sobie na to więcej czasu, ponieważ na wolne terminy sali weselnej czy zespołu muzycznego czeka się nieraz dość długo. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, który podpowie Wam o czym należy pamiętać organizując ślub.

Ślub zimą... Dlaczego warto?

Gdyby spytać kilka zakochanych par o wymarzony termin ślubu, pewnie najczęściej padałyby miesiące letnie: czerwiec, lipiec, sierpień, być może wrzesień. Tymczasem swój niepowtarzalny urok mają także miesiące zimowe. Dlatego warto zastanowić się nad zimowym ślubem...

Emocjonujący pierwszy taniec

Ślub i wesele to wspaniałe i niezwykle ważne momenty w naszym życiu. To właśnie dlatego tak bardzo stresuje nas ich organizacja. Jednym z wyjątkowych momentów wesela jest pierwszy taniec Pary Młodej. To wyzwanie, któremu należy poświęcić nieco więcej uwagi. Efektem będzie wspaniały występ i zachwyt gości.

Czy warto uczestniczyć w targach ślubnych?

W większości większych miast, co najmniej raz w roku (na początku sezonu ślubnego) odbywają się targi ślubne. Pozwalają one poznać trendy nadchodzącego sezonu oraz zaprezentować swoją ofertę lokalnym firmom i usługodawcom. Zobacz dlaczego warto udać się na targi ślubne.

Tradycje weselne - podziękowanie rodzicom

Dotychczas naszą najbliższą rodzinę stanowili rodzice (również rodzeństwo), jednak to właśnie w dniu wesela tak naprawdę decydujemy, że w dalszą drogę wyruszymy z naszym mężem lub żoną. Stąd często mówi się o "nowej drodze życia". Zgodnie z tradycją, podczas imprezy weselnej nie może zabraknąć tak ważnego punktu programu jakim są podziękowania dla rodziców.

Najciekawsze życzenia ślubne

Dzień ślubu jest jednym z najbardziej emocjonujących, stresogennych przeżyć naszego życia. Oczywiście przede wszystkim jeśli jest to dzień naszego ślubu. Wybierając się jednak na wesele jako gość, również przeżywamy mniejsze lub większe stresy. Jednym z nich jest moment przekazywania gratulacji i życzeń ślubnych. Jak sprawić by nasze życzenia ślubne były naprawdę wyjątkowe?

DJ czy orkiestra weselna?

Już niedługo będziecie małżeństwem. Zapewne macie za sobą już wybór kościoła, sali weselnej czy kreacji, w jakich wystąpicie tego wielkiego dnia, ale czy macie już wybraną muzykę na Wasze przyjęcie? Po pierwsze zastanówcie się czy oprawą muzyczną ma zająć się zespół muzyczny czy didżej

Jak zadbać o cerę przed ślubem?

O tym, że podczas ślubu oczy wszystkich gości wpatrują się w pannę młodą, nie trzeba nikogo przekonywać. Nic zatem dziwnego, że każda kobieta w tym niezwykle ważnym dniu, jakim jest jej ślub oraz przyjęcie weselne, pragnie wyglądać olśniewająco.

Romantyczna miłość nie tylko w literaturze

Małżeństwo dla wielu osób jest zwieńczeniem miłości i sposobem na udane życie we dwoje. Jednak są tacy, którzy w związek małżeński wchodzić nie powinni. To oczywiście romantycy, a potwierdzeniem tej tezy jest historia Adama Mickiewicza.

Słodkości dla gości weselnych

Do niedawna panował zwyczaj wręczania gościom weselnym paczek z ciastem oraz ewentualnie wódki weselnej. W różnych rejonach naszego kraju odbywało (czy też wciąż odbywa) się to na nieco innych zasadach.

Czy zatrudnić konsultanta ślubnego?

Mówi się, że organizacja wesela to ogromne nakłady czasu i wielki stres dla przyszłych nowożeńców. Aby mieć pewność, że ceremonia ślubna sprosta nawet najbardziej wygórowanym oczekiwaniom, warto powierzyć jej przygotowanie specjaliście. Zobacz w czym pomoże Wam "wedding planner" czyli śluby konsultant.

Życzenia ślubne i ich forma

Aby wyróżnić swoje życzenia spośród wielu, jakie Młoda Para otrzyma w tym wielkim dniu od gości weselnych, postaw na oryginalną formę. Napisz lub wybierz tekst, który najlepiej odzwierciedla to, co chcesz przekazać i spraw radość nowożeńcom.
Top