Zamek Królewski we Wschowie

https://www.wesele.com.pl/userfiles/firmy/1778/149166314237527300.jpg
Wschowa 67-400, woj. lubuskie
Plac Zamkowy 7
tel.: 65 540 79 07
http://www.zamekkrolewski.wschowa.net.pl/
zamekkrolewski@wschowa.net.pl
Zamek Królewski we Wschowie - Wschowa

Wcześniejszy gród został zniszczony w 1343 r. przez wojska Kazimierza Wielkiego, a na jego miejscu powstał murowany zamek, który należał do dóbr królewskich. Po rozbiorach zamek został w dużej mierze zniszczony. Na początku XIX wieku na fundamentach zamku utworzono więzienie. W latach powojennych, do 1999 w budynku działał zakład odzieżowy. W 2000 roku obiekt zaadaptowano na hotel i restaurację o nazwie "Zamek Królewski".

Obiekt Zamek Królewski we Wschowie mieści się w XI-wiecznym zamku i oferuje elegancką restaurację z kominkiem. Obiekt oddalony jest o kilka minut spacerem od rynku Wschowa.

Przestronne pokoje w hotelu Zamek Królewski są stylowo urządzone w jasnych kolorach. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, minibar, telefon oraz szafę. W łazience znajduje się wanna lub prysznic oraz ręczniki. Z niektórych pokoi roztacza się widok na ogród.

Goście obiektu Zamek Królewski we Wschowie mają do dyspozycji ogród, sprzęt do grillowania i wypożyczalnię rowerów. W okolicy panują doskonałe warunki do uprawiania rozmaitych form aktywnego wypoczynku, w tym turystyki pieszej i rowerowej.

Do dyspozycji Gości jest bezpłatny parking oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu. Dworzec kolejowy oddalony jest od obiektu o 15 minut spacerem.

Ten obiekt w mieście Wschowa jest także wysoko oceniany ze względu na lokalizację. Goście są z niej bardziej zadowoleni w porównaniu z innymi obiektami.

W obiekcie organizujemy wesela i inne imprezy.

Galeria
Jak do nas dojechać?

Liczba unikatowych wyświetleń wizytówki: 2202

Sprawdź inne firmy
Udostępnij
Wasza ocena
4.00 / 5
głosów: 1
Dodaj swoją opinię i ocenę
Top