Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Życiowa pamiątka - album ślubny

Życiowa pamiątka - album ślubny
Zatrudniony przez Was fotograf powinien zaproponować kilkanaście miejsc w Zawierciu, do których warto udać się w celu wykonania ślubnych fotografii. Wybór musi zależeć od Waszych upodobań. To bardzo ważne.

Czy ma być romantycznie, czy industrialnie? A może nowocześnie? Zdjęcia w wodzie albo w stary zamku? Jest masa pomysłów na piękny plener ślubny. Wybór jest również uzależniony od tego, w jakim mieście zaplanowana jest sesja. W dalszej części artykuły przedstawiamy najpiękniejsze i oryginalne miejsca w Zawierciu. Musicie pamiętać, że temat sesji ślubnej nie jest tematem na jedno spotkanie, na które poświęcicie kilkanaście minut. Jest to decyzja, która powinna być dobrze i skrupulatnie przemyślana. Nie ma większej pamiątki od zdjęć ślubnych, które nigdy nie stracą swojej wartości.


Sesja ślubna w trakcie podróży poślubnej

Ostatnio ciekawym pomysłem jest plener ślubny podczas podróży poślubnej. Zwolennicy tego pomysłu podkreślają, że oglądając takie zdjęcia w przyszłości młodzi nigdy nie zapomną, że właśnie tam była ich pierwsza wspólna podróż. To miejsce zostanie przez to zapamiętane podwójnie radośnie. Na pewno taką decyzję należy skonsultować z fotografem zanim podpiszecie jakąkolwiek umowę. Najlepiej, by był to fachowiec "na miejscu", gdyż trudno sobie wyobrazić, aby fotograf przemierzał setki kilometrów dla wykonania kilkunastu zdjęć.


Pałacyk lub Dworek

Zachęcamy, abyście swoje kroki skierowali do Pałacyku Szymańskiego. Został on wybudowany w latach 1895-1910 przez ówczesnego dyrektora Towarzystwa Akcyjnego "Zawiercie" Stanisława Szymańskiego. Na pewno uroki tego pięknego miejsca dodadzą kolorytu Waszym zdjęciom. Również Dworek w Zawierciu-Bzowie jest idealnym miejscem na fotografie ślubne. Dwór wybudowany jest na rzucie prostokąta. Posiada typowe dla polskich dworków szlacheckich wejście, flankowane półkolumnami na postumentach.


Z historią w tle

Do zdjęć pozować także możecie na tle Synagogi w Zawierciu, zbudowanej w 1880 roku. Obecnie jednak budynek zatracił swój oryginalny wygląd wewnętrzny oraz zewnętrzny, poprzez co stanowi jedynie wartość sentymentalną. Pozostając w temacie historycznym, warto pokusić się o kilka zdjęć na obok ruin murów obwodowych fortyfikacji, które znajdują się w końcowej części długiego cypla nad rzeką Udorką i zostały wzniesione na planie pięciokątu o powierzchni ok. 600 m2.


Nie tylko samo Zawiercie

W pobliżu Zawiercia, a dokładniej w Straszakowej Górze, znajduje się jaskinia, do której warto pójść. Dzięki nowo odkrytym partiom uważana jest obecnie za jedną z najciekawszych jaskiń jurajskich mimo nieco zniszczonej szaty naciekowej. Interesujący jest meandrujący ciąg korytarzy. Zdjęcia ślubne wykonane w tak oryginalnym miejscu będą zapewne wspaniałą pamiątką, którą zapamiętacie przez długie lata. Zachęcamy do wyboru kilku miejsc plenerowych. Tylko wtedy album ślubny będzie bardzo atrakcyjną pamiątką z tej niezwykłej i jedynej w swoim rodzaju uroczystości.


Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top