Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Zwyczaje związane ze ślubem i weselem

Zwyczaje związane ze ślubem i weselem
A gdyby tak pokusić się o coś innego? Może wprowadzić jakiś element, który byłby znakiem rozpoznawczym tego wesela i sprawi, że będzie ono się różniło od tego, co znają i pamiętają nasi goście? A może zaprosić na wesele muzyków klasycznych lub, w zależności od preferencji gości, rockowych? A może pozostać przy tradycji?

Zwyczaje nie mają wpływu na przyszłe szczęście małżonków, są jednak miłym dodatkiem do ślubu. Dlatego, że ślub jest niezwykle ważnym dniem dla każdego z nas, wokół niego narosło wiele zwyczajów i przesądów, których przestrzeganie ma przynieść młodej parze w przyszłości niezmącone szczęście i pomyślność. Dziś, chociaż żyjemy w niezwykle racjonalnych czasach, niemal każdy ślub nie może się obejść bez chociażby kilku z nich – najbardziej znanym jest niewątpliwie ten, który mówi o sukni ślubnej panny młodej.
 

Zwyczaje i tradycje

Suknia ta powinna być biała i długa, nie może także zabraknąć w niej welonu. Wesele to także wiele innych zwyczajów, jak na przykład sypanie ryżu czy masa zabaw odbywających się podczas przyjęcia. Dziś raczej nikt już nie wierzy w ich moc, a to, że swoją obecnością uświetniają one niemal każdy ślub wynika raczej z szacunku dla ludowej tradycji, która nadal jest zauważalna podczas takich imprez, jak na przykład wesele. Poza tym, wiele osób twierdzi, że nadają one weselom swoistego kolorytu i trudno byłoby wyobrazić sobie udane przyjęcie bez nich.
 

Wesele, ślub – tradycja i rzeczywistość

Tradycja i rzeczywistość nie zawsze są równoważne sobie. Oczywiście żadne wesele nie może obyć się bez ogromnego tortu weselnego. Ślub nie jest w tym zakresie wyjątkiem. Cukiernicy obdarzeni kunsztem artystycznym mają pełne pole do opisu swoich umiejętności.  Ważnym elementem, którego nie może zabraknąć podczas jakiejkolwiek uroczystości typu wesele jest błogosławieństwo rodziców.
 

Błogosławieństwo rodziców

Para młoda przed wyjściem do kościoła zostaje pobłogosławiona przez rodziców lub dziadków. Dopiero wtedy ceremonia może toczyć się dalej.  Jednak bardzo często zdarza się, ze tort weselny jest okazały, ale o zwyczajnych tradycjach rodzinnych zapomina się lub się je ośmiesza. Każdy ślub wpisane jest w kulturę narodu i pewne elementy takiej ceremonii muszą zostać zachowane. Tradycja jest dorobkiem historii kultury i nie może zaginąć.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top