Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Zdjęcia studyjne i plenerowe

Zdjęcia studyjne i plenerowe
Fotografia ślubna może mieć wiele opcji. Plener i studio to jednak najpopularniejsze połączenie. Sesja tylko we dwoje wraz z profesjonalnym fotografem to duże emocje i szansa na popisanie się wyjątkowymi pomysłami. Plener natomiast trzeba odpowiednio zaplanować. Skończcie ze sztampowymi miejscami i pomyślcie, gdzie można odnaleźć urok prawdziwej miłości.

Nie dajcie się złapać w pułapkę rutyny. Zdjęcia ślubne to jedna z najważniejszych pamiątek w życiu. One muszą być oryginalne! Kreatywność to Wasza słaba strona? Poproście fotografa ślubnego o wstawienie ekskluzywnego tła za pomocą programu graficznego. To całkiem niezłe rozwiązanie dla nowoczesnych par.


Sam zabaw się w fotografa na weselu

Co z tego, że fotograf ślubny będzie Wam pstrykał zdjęcia? Weźcie swój aparat na wesele i po kryjomu wymknijcie się na bardzo osobistą sesję zdjęciową. Czasami są takie chwile w życiu, w których osoba postronna nie jest mile widziana. Nie chodzi oczywiście o niemoralne rzeczy. Sam pomysł osobistej fotografii ślubnej jest na tyle świetny, że wiele osób rezygnuje z usług profesjonalisty! Pomyśl jaka to pamiątka. Tylko Wasza i bardzo osobista. Co z tego, że jest nieobrobiona graficznie i nieprofesjonalna? Po wielu latach nikogo to już nie będzie obchodziło. Chwytajcie więc za aparaty i wyzwólcie w sobie artystyczną duszę na weselu.


Plener przed ślubem

Pośród rozmaitych propozycji, związanych z realizacją fotografii na weselu przez zawodowo zajmujących się tym rzemieślników – bo przecież właśnie z artystycznym rzemiosłem mamy w tym momencie kontakt – najczęściej podejmowane są różnorakie zdjęcia plenerowe. Fotografia ślubna przeżywa najrozmaitsze mody i trend wyraźnie widoczny obecnie to z jednej strony plenerowa fotografia stylizowana na reportaż, z drugiej strony tendencja do obrabiania wielu zdjęć w sposób nadający im smaczek „patynowanych”, umiejscowionych gdzieś w dalekiej przeszłości, nawiązujących jakoś do ważnych, chętnie wspominanych a dawno minionych rodzinnych historii.


Liczy się przede wszystkim pomysł

Nie ma wielkiego sensu dyskutowanie o wyższości wideofilmowania ślubnego nad ślubną fotografią lub odwrotnie – są to na tyle specyficzne metody rejestracji zdarzeń, że bardziej uzupełniają się niż ze sobą konkurują. Wydaje się jednak, że nastrojowość zdjęć ślubnych i weselnych jest na tyle niezwykła, że jeszcze długo żadna inna z technik rejestracji przebiegu zaślubin, ceremonii cywilnej lub kościelnej i biegu zdarzeń na sali weselnej nie odeśle klasycznej fotografii do lamusa. Pomysł na zdjęcia plenerowe, szczególnie na plener realizowany przed ślubem to świetny sposób na bliższe poznanie się Pary Młodej z fotografem, oswojenie z klimatem, jaki będzie wiązał się z rejestrowaniem tych ważnych wydarzeń i na odbycie fotograficznej podróży jeszcze bez wielkiego stresu i bez presji czasu – jest przy tym czas na rozmowę o swoich oczekiwaniach, wyobrażeniach na temat atmosfery pokazywanej na zdjęciach, na uzgodnienie zdań głównych zleceniodawców i wykonawcy ich życzeń. Powinno owocować to ciekawszymi fotografiami wykonanymi już w dniu ślubu i wesela.


Sesja w trakcie wesela

Decyzja o tym, kiedy zrobić sesję ślubną jest bardzo ważna. Jest właściwie kluczowa dla późniejszej jakości zdjęć. Dlatego tę decyzję trzeba dobrze przemyśleć. Właściwie można powiedzieć bez ogródek, że najgorszym z możliwych rozwiązań to zdjęcia ślubne w trakcie wesela. Powodów można mnożyć. Jednak najważniejsze to na przykład fakt, że mimo iż goście darzą młodych szacunkiem i dużą doza wyrozumiałości, to jednak nie wypada, żeby młoda para znikła z własnego wesela na jakieś trzy godziny. Po co ma wystawiać ich cierpliwość na taką próbę? Poza tym, ślub to dzień młodych i to oni są atrakcją na weselu. Jeśli ich zabraknie to weselnicy będą najzwyczajniej w świecie się nudzić. Atmosfera weselna minie bezpowrotnie. Fotografia ślubna powinna być wesoła, szkoda, żeby na zdjęciach były markotne miny członków naszych rodzin i przyjaciół. Ponadto, sesja musi odbyć się blisko sali, żeby nie tracić czasu na dojazdy. Co będzie, jeśli nie znajdziemy odpowiedniego, urokliwego miejsca?

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top