Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Zdjęcia ślubne w skateparku?

Zdjęcia ślubne w skateparku?
Poszukiwania fotografa to zadanie wymagające sporej cierpliwości. Najlepiej gdy opinii zaczerpniemy u swoich znajomych, którzy byli zadowoleni z usług danego fachowca. Jeżeli jednak nie uda nam się zatrudnić fotografa z polecenia, to pierwszym etapem poszukiwań jest na ogół przeglądanie dokonań szeregu specjalistów, których portfolia możemy obejrzeć w „sieci”. Tam liczni usługodawcy prezentują swoje dokonania i wstępnie właśnie na tej podstawie możemy wyłonić kilku potencjalnych fotografów.

Jeżeli pozwala nam na to czas, to powinniśmy z robiącym zdjęcia „oko w oko”, by obejrzeć szersze spektrum jego dokonań. Przyglądnijmy się uważnie wtedy ujęciom z kościoła, czy jest tam, ten pozornie nieuchwytny płomień jarzący się pomiędzy dwojgiem ludzi. Popatrzmy też na różnorodność ujęć, kadrowanie i doświetleni tych zdjęć. Fotografie plenerowe też mogą nam wiele zasugerować. Oglądając je możemy wysnuć wnioski na temat kreatywności i spostrzegawczości fachowca.


Odpowiedni człowiek z pasją

Gdy wiemy już, że właśnie ten a nie inny specjalista będzie uwieczniał nasze szczęście, powinniśmy dopiąć wszelkie szczegóły umowy z nim. Na początku upewnijmy się czy dany fotograf gwarantuje zastępstwo w razie swojej nie przewidzianej absencji. Pytajmy też, co wchodzi w pakiet oferowanej usługi – ile zdjęć otrzymamy, w jakiej formie i jak długo trzeba na nie czekać. Sprecyzujmy też do której godziny fachowiec będzie wypełniał swoją powinność. Często bywa tak, że niebawem po oczepinach fotograf znika i nie dokumentuje ciekawych chwil jakie mogą wydarzyć po północy. Wracając do finansów – zapytajmy czy koszty dojazdów do domu weselnego, panny młodej czy kościoła są wliczone w cenę usługi. Często bowiem się zdarza tak, że Młode Pary niespodziewanie muszą wysupłać dodatkowe pieniądze właśnie z tego tytułu.


Album ślubny ze zdjęciami plenerowymi

Trudno sobie wyobrazić album ślubny bez zdjęć z sesji plenerowej. Ciekawych miejsc do wykonania kilku intrygujących zdjęć nie brakuje w Karlinie. Miasteczko to zasłynęło początkiem lat 80. ub. wieku erupcją strumienia ropy naftowej. Powstały tam szyby, na których tle warto pokusić się o fotografie. Inspirująco prezentują się też miejskie budowle o charakterze zabytkowym. Perełką Karlina jest kościół św. Michała Archanioła z 1510r. Także zespół folwarczny z XIV i XIX w. wygląda imponująco. W jego skład wchodzą, m.in.: dworek, magazyn zbożowym obora, stodoła, kuźnie i przyziemie Zamku Biskupów Kamieńskich. Dla szukających niekonwencjonalnych rozwiązań polecamy wizyty z fotografem w przystani kajakowej, skateparku i polu do mini golfa.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top