Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Żar miłości utrwalony w obiektywie

Żar miłości utrwalony w obiektywie
Od dziesiątków lat w parze z rozwojem technologicznym podąża fotografika. Amatorzy jak i profesjonaliści w tej dziedzinie, mają do dyspozycji coraz to nowocześniejsze urządzenia, które pozwalają nawet zupełnemu laikowi zrobić dobre zdjęcie.

W dniu ślubu nie możemy sobie pozwolić jednak, by to ciocia, wujek bądź kuzyn eksperymentowali z fotografią w tym ważnym dniu. Im mogą wyjść dobre zdjęcia lecz nie muszą, a poza tym woleliby z pewnością uczestniczyć w weselnej biesiadzie niż ganiać za gośćmi z aparatem w ręku. Dobre zdjęcia natomiast muszą wyjść profesjonalnemu fotografowi i warto w tym wyjątkowym dniu postawić na jakość. Album ślubny będzie przecież pamiątką na całe dekady.


Nie tylko same zdjęcia reporterskie

Zwykłe zdjęcia z ślubu i wesela przestały być już czymś atrakcyjnym. Dzisiaj narzeczeni chcą doświadczyć czegoś innego, co wywoła po latach dreszczyk emocji i sprawi, że te piękne momenty znów zawitają w ich wspomnieniach. Niegdyś dużą popularnością cieszyły się sesje studyjne z profesjonalnym fotografem. Brak jednak było tam ekspresji, a bardziej widoczne było napięcie i sztuczność w zachowaniu zakochanych. Tą kurtynę nienaturalności pozwala rozproszyć sesja w plenerze, gdzie nowożeńcy mogą poczuć się swobodnie i użyć swojej inwencji twórczej. Często młodzi wybierają niekonwencjonalne formy sesji. Urządzają sobie wraz z fotografem różnorakiego rodzaju scenki, od obrazu pary rolników uprawiających swoje pole w odświętnych strojach ślubnych, po osadzenie za kierownicą potężnego spychacza panny młodej. Inni zaś wolą tło romantyczne, z sielską przestrzenią okolicznych dobrodziejstw natury. Są również tacy, którzy odwiedzają te zakątki, z którymi kojarzy się ich pierwszy pocałunek, pierwsze spotkanie w przytulnej knajpce, czy niezapomniany spacer w parku.


Kreatywność jest ważna

Częstym zjawiskiem jest też fotografia ślubna w przestrzeni miejskiej. Za motyw wykorzystuje się na ogół miejscowe zabytki i charakterystyczne punkty dla danego miasta. Są również, tzw. "pasjonaci", którzy za przestrzeń swoich fotografii wykorzystują elementy swoich zainteresowań, np. miłośnicy futbolu często fotografują się na stadionie piłkarskim. Wszystko jednak zależy od naszej kreatywności. Dobry fotograf weźmie pod uwagę nasze propozycje, a nawet powinien uznać je za priorytetowe. Jeśli jednak zabraknie nam inwencji, zawsze możemy zdać się na instynkt i umiejętności wykonującego sesję.


Pionki oferują szeroki repertuar ciekawych miejsc

Ciekawych punktów na wykonanie owocnej sesji plenerowej nie brak w Pionkach. Szczególnym walorem estetycznym tego miasta jest bliskość okalającej osadę Puszczy Kozienickiej, która jest największym kompleksem leśnym w tej części kraju. To znakomita lokalizacja na "pstryknięcie" kilku zdjęć na łonie dzikiej przyrody. Interesującym miejscem na wykonanie sesji byłby z pewnością Skansen Leśnej Kolei Wąskotorowej im. Jana Szweda. Kolejką można wyruszyć na trasy Puszczy Kozienickiej do rezerwatu ''Źródła Królewskie'' i do Izby Dydaktyczno- Muzealnej w  Augustowie , można  również zamówić wycieczkę do Czarnolasu , Zwolenia , Kozienic lub zaplanować własną dowolną trasę wycieczki.


Zabytki międzywojnia

To mazowieckie miasto obfituje także w liczne zabytki z pierwszych dekad dwudziestego stulecia. Ów miejscowość może pochwalić się obiektami takimi jak: budynek Kasy Chorych z 1925 r., dworzec kolejowy z 1925 r., budynek Urzędu Miasta z 1927r., neobarokowy kościół św. Barbary z 1929-32 r., budynek kasyna z 1930 r., czy posterunek policji z 1933 r.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top