Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Zaplanuj wesele w kilku prostych krokach!

planer ślubny - kalendarz przygotowań ślubnych
Ten najważniejszy dzień w Waszym życiu powinien być zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Aby o niczym nie zapomnieć, skorzystaj z instrukcji, która pomoże Ci ustalić budżet ślubny, stworzyć kalendarz przygotowań i zaprojektować piękne wesele.

Organizacja wesela to niełatwe zadanie - w końcu nie mamy w tym żadnego doświadczenia, a rzeczy, o których trzeba pomyśleć, jest naprawdę sporo! Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie kogoś, kto zrobi to dla nas, ale to spory wydatek, dlatego większość par stawia na samodzielną organizację. Jak zaplanować wesele, aby osiągnąć najlepszy efekt?

Konsultant ślubny

Zatrudnienie konsultanta ślubnego to bardzo dobry pomysł, ale niestety to dodatkowy koszt w wysokości około 10% ceny całego wesela. Wiele par woli wydać takie pieniądze na coś innego i decydują się na organizację wesela samodzielnie. Kiedyś pomagały w tym Mamy i bardziej doświadczone koleżanki, dziś najlepiej można to zrobić z pomocą Internetu. Tam znajdziemy wszystkie potrzebne informacje. Jak zacząć? Oto kilka prostych kroków, które warto wykonać na samym początku, aby organizacja wesela przebiegła bez problemów.


1. Budżet weselny

Choć ślub to święto miłości, z pewnością należy pamiętać również o jego innym aspekcie, czyli kosztach. Wydarzenie to wiąże się bowiem ze sporymi wydatkami, które należy odpowiednio zaplanować. Niezależnie od tego, czy mamy własne oszczędności, czy pomagają nam rodzice, kwotę którą jesteśmy gotowi wydać na tą uroczystość trzeba ustalić na samym początku i to do niej dobierać poszczególne elementy wesela, a nie odwrotnie. Później warto podzielić budżet na konkretne wydatki. Zwykle na organizację samego przyjęcia wydajemy około 50% kwoty, na suknię około 14% itd. Bardzo pomoże nam to przy poszukiwaniu kolejnych elementów wesela, ponieważ będziemy od początku dobrze wiedzieć jaki przedział cenowy nas interesuje. Bardzo ważne, aby założyć także tzw. budżet awaryjny. Mniejsze, niespodziewane elementy wesela również generują wydatki, dlatego kwota wydana na wesele jest zwykle nieco wyższa, niż zakładana na początku.

 


2. Kalendarz przygotowań ślubnych

Poszczególne elementy wesela trzeba zamawiać z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego lepiej z góry określić sobie, kiedy musimy zamawiać te usługi. Pierwszym krokiem do ustalenia kalendarza jest oczywiście uzgodniona data wesela. Od tej daty wyznaczamy kolejne kroki, które musimy podjąć - od zamawiania sali, poprzez suknię, aż po szczegóły takie jak zamówienie i odebranie bukietu ślubnego, czy dekoracji. Taki kalendarz jest bardzo przydatny - pozwala opanować całą organizację oraz nasze nerwy związane z obawą przed zapomnieniem o jakimś szczególe. Jeśli chcemy, aby nasze przygotowania przebiegły bezproblemowo i bezstresowo, kalendarz to główny punkt programu.

 

kalendarz przygotowań ślubnych - forum ślubne


3. Planowanie wesela - projekt

Potem przychodzi czas na przedyskutowanie naszej wizji wesela. Choć pewnie narzeczeni już nie raz wymieniali się swoimi koncepcjami, to teraz przychodzi czas na zdecydowanie się, jak powinno wyglądać wesele. Oczywiście nie polega to na tym, aby z góry określić, jaki zespół, czy jakiego fotografa chcemy, ale raczej, by ustalić formę samego wesela. Czy zależy nam na typowej hucznej zabawie? A może zdecydujemy się na elegancką kolację bez tańców? Czy wesele zorganizujemy w domu weselnym, a może spełnimy marzenie o weselu w plenerze? Ustalenie tych spraw, a czasem pójście na kompromis, pomoże w dalszych przygotowaniach do wesela, bo będziemy wybierać takie usługi, które odpowiadają naszej wizji.

 

 

Potem przychodzi czas na kolejne kroki, które już jednak łatwo będzie wykonać, mając przygotowany dokładny plan wesela. Wybieranie podwykonawców, podpisywanie umów, odbieranie sukni i innych elementów wesela, cała ta praca będzie znacznie łatwiejsza, jeśli od początku mieliśmy wszystko zaplanowane.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top