Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Załatwienie sali weselnej

Załatwienie sali weselnej
Młode pary chcące uczcić uroczyście swój ślub organizują najczęściej wesele lub przyjęcie weselne dla najbliższej rodziny. Jeśli mają odpowiednie środki na organizację wesela z prawdziwego zdarzenia, na ponad 100 osób, najprawdopodobniej będą musieli wynająć odpowiedni lokal – salę weselną, doskonale przystosowaną do tego typu imprez, albo remizę strażacką, które w Częstochowie i najbliższych okolicach są zaadaptowane na domy weselne.

Tańszą alternatywą jest zorganizowanie przyjęcia albo obiadu weselnego dla najbliższych w mniejsze restauracji lub w hotelu. Gdzie najlepiej urządzić wesele? Wydaje się, że zdecydowanie najbardziej kompleksową ofertę w tym zakresie mają przygotowane domy i sale weselne. Doskonale wiedzą one, na czym polega organizacja takiego przedsięwzięcia, jakim jest ślub, także nie mają z tym żadnego problemu. Mają zaplecze kuchenne, własne kucharki i kelnerów oraz dekoratorów, którzy przygotują salę na wesele klientów.
 

Na co zwrócić uwagę?

W samej Częstochowie i okolicznych miejscowościach znajduje się dużo sal weselnych godnych uwagi, które przygotują dla nowożeńców wesele według ich wskazówek. Młoda para na kilka tygodni przed weselem ustala menu z właścicielem domu weselnego i wszystkie inne szczegóły. Sale weselne zwykle są droższe od remiz, które mogą zaoferować przepyszne jedzenie, ale mniejszy standard lokalu. Jeśli komuś nie zależy na tym, aby sala weselna stylizowana była na mały dworek, czy też posiadała przepiękny plener, może śmiało zorganizować swoją imprezę w remizie. W środku remizy są odnowione w taki sposób, że niewiele różnią się do domów weselnych.
 

Miejsca na mniejsze przyjęcia

Restauracje samodzielne i hotelowe organizują raczej mniejsze przyjęcia weselne, niż stricte wesela. Mają mały parkiet i niewiele stolików, dlatego też pary młode mogą zarezerwować taki lokal, o ile nie chcą urządzać wielkiego wesela. Dzięki temu sporo mogą zaoszczędzić. Kameralny obiad, czy niewielkie przyjęcie również mogą być niezwykle uroczyste. Świętowanie ślubu z najbliższymi też ma swój urok.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top