Zakochana sesja ślubna
Za wydarzenie takiej wagi z pewnością można uznać ślub i wesele. Tylko dobry fotograf może uchwycić najważniejsze momenty z tego wyjątkowego wydarzenia.
Wspomnienia zaklęte w fotografii
Po latach usiądziemy w fotelu ze swoimi dziećmi czy wnukami i wraz z nimi będziemy rekonstruowali te szczęśliwe chwile. Swoim potomkom można uchylić rąbka naszej młodzieńczej werwy, poprzez urządzenie sesji plenerowej. Tutaj pomysłów na szczyptę szaleństwa nie brakuje. Miłośnicy motoryzacji wsiądą na quad, motocykl bądź sfotografują się w towarzystwie samochodu rajdowego. Szczytem fanaberii wydaje się być podwodna sesja ślubna. Mniej ekscentryczni wybierają np. przestrzeń industrialną. Za tło naszych fotografii może posłużyć stara i porzucona fabryka lub lokalne zabytki architektury, czy miejsca charakterystyczne danego miasta czy wsi.
Możliwości są nieograniczone
Za ciekawą scenerię sesji może posłużyć nawet hipermarket. Liczy się oczywiście pomysł i aranżacja. Często fotografowie zabierają ze sobą różnorakiego rodzaju rekwizyty, a nawet powinni je mieć w swoim repertuarze. Wtedy można zainicjować różnej maści scenki rodzajowe. Dusze poszukujące sielankowości w swoich zdjęciach, udadzą się na łono natury, by na romantycznej ławce w parku uwiecznić obraz swojej miłości. Pamiętajmy, że wszystkie te sceny możemy połączyć w jedną całość i sprawić by nasz album ślubny był różnorodny. Na to jednak potrzebny jest czas, więc urządzenie takiej obszernej sesji mogłoby się nie udać w pełni w dniu ślubu.
Sierpc i pomysły na zdjęcia plenereowe
Interesujących scenerii dla wykonania sesji ślubnej nie brakuje w Sierpcu. Ta średniowieczna osada położona jest nad rzeką Sierpnicą. Szczególnym skarbem tego miasta są zabytkowe budowle. To właśnie one mogą posłużyć za tło naszych zdjęć. Najstarszymi i najokazalszymi budynkami w tym mieście są kościoły i klasztory. Za najcenniejszy uważa się gotycki kościół pw. świętych Wita, Modesta i Krescencji, farny, z XIV lub XV w., wnętrze barokowe, ołtarz z elementami rokokowymi, w murach kościoła zachowały się fragmenty wcześniejszej romańskiej świątyni, według podania miejscowego wybudowanej na ruinach świątyni pogańskiej.
Wspaniały klasztor
Monumentalnie prezentuje się też barokowy klasztor benedyktynek z początku XVIII w. murowany z cegły z kaplicą z barokowym wnętrzem. Z nowszych obiektów na uwagę zasługuje z pewnością klasycystyczny ratusz z 1841 r., obecnie siedziba Muzeum Wsi Mazowieckiej. Coś ezoterycznego i godnego obiektywu aparatu fotograficznego drzemie w drewnianym domu „Kasztelanka” z przełomu XVII i XVIII w. z charakterystycznym łamanym dachem. W Sierpcu funkcjonuje także Browar Kasztelan. Tam właśnie miłośnicy napoju z pianką mogą sobie urządzić ciekawą sesję we wnętrzu produkcyjnym zakładu.
Autor: Paweł Hetnał