Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Zachwyt nad fotografią

Zachwyt nad fotografią
Wykonane przez fotografa zdjęcia ślubne muszą pokazywać wszystkie emocje towarzyszące tego dnia młodej parze: radość, wzruszenie, spojrzenia pełne miłości, łzy szczęścia. Powinien on uchwycić wszystkie ważne momenty swoim wytrawnym okiem, dzięki czemu album ślubny będzie doskonałą pamiątką z dnia Waszego ślubu.

Każde zlecenie powinno być traktowane indywidualnie. Dlatego na spotkaniu z zatrudnionym przez Was fotografem powinniście mu przedstawić swoje oczekiwania co do miejsca, gdzie wykonywane będą zdjęcia, jak i ich jakości. Mianowicie, czy zdjęcia mają być kolorowe, czarno-białe, a może w sepii? Natomiast zdjęcia można wykonać w kilku miejscach, wtedy ta piękna pamiątka ślubna będzie jeszcze bardziej urozmaicona.


To nie tylko zawód

Fotograf ślubny to zawód, który nieodzownie powinien być wykonywany z pasją. Dlatego ważne jest również to, z jakim entuzjazmem do wykonywanej pracy podchodzi fotograf. Jeśli na samym początku zauważycie, że zależy mu tylko na wykonaniu zdjęć, odpuśćcie i poszukajcie prawdziwego profesjonalisty, który będzie za wszelką cenę dążył do przelania wspaniałych uczuć na obrazy.


Popularne plenery ślubne

Sucha Beskidzka leży w malowniczej kotlinie w dolinach rzek Stryszawki i Skawy, na pograniczu Beskidów Makowskiego, Żywieckiego i Małego. Znajduje się tam wiele pięknych miejsc, gdzie można udać się w celu wykonania fotografii ślubnych. Jednym z nich jest z pewnością renesansowy zamek zwany „Małym Wawelem”. Zdjęcia można wykonać w pięknym parku zamkowym, który zachował dawny charakter, gdyż rozplanowanie alejek nosi cechy stylowe, obowiązujące w I połowie XIX wieku, z typową dla tego okresu zewnętrzną alejką na obwodzie założenia, z którą łączy się przeważająca część drzewostanu. Piękne zdjęcia wyjdą zapewne na tle zachowanej partii wielkich trawników, na których wyrasta samotnie kilka drzew o charakterze pomnikowym. Najatrakcyjniejsze rośliny drzewiaste w parku to liczne wejmutki, platan klonolistny, limba, jesion o pędach zwisających i dąb czerwony.


Piękne zabytki Suchej Beskidzkiej

Udać się można również do kościoła neogotyckiego z początku XX wieku, kaplicy konfederatów barskich na górze Jasień z XVIII wieku czy jednego z muzeów – Ziemi Suskiej bądź Ziemi Beskidzkiej. Zachęcamy, aby młoda para wespół z fotografem swoje kroki skierowała także na rynek. Znajduje się tam m.in. drewniana karczma „Rzym” z XVIII wieku. Karczma jest budowlą drewnianą, zrębową, pokrytą czterospadowym dachem, z charakterystyczną kalenicą oraz arkadowymi podcieniami od strony frontowej. Zdjęcia ślubne można wykonywać dosłownie wszędzie, o każdej porze roku. Nie ma reguły, czy plenerowe zdjęcia wykonane na wiosnę są piękniejsze od zimowych. Najważniejsza jest pomysłowość i profesjonalizm fotografa, a także naturalność i spontaniczność młodej pary.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top