Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wzruszające momenty na obrazach

Wzruszające momenty na obrazach
Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdego człowieka. Warto mieć z niego wspaniałą pamiątkę do końca życia w postaci profesjonalnych zdjęć. W sesji ślubnej wykonywanej w plenerze główną rolę odgrywa pan i panna młoda, nie zapominając przy tym o takich detalach jak welon ślubny, wiązanka ślubna, suknia ślubna czy strój pana młodego.

Zwykle sesja wykonywana jest kilka dni po ślubie, co umożliwia dopasowanie się do pogody. Dlatego warto na samym początku zarezerwować kilka terminów.


A może plener ślubny?

Dlaczego warto zdecydować się na sesję plenerową? Na pewno różnorodność obiektów przekłada się na ilość motywów, które da się przenieść na fotografie ślubne. Każdy motyw można sfotografować na wiele różnych sposobów, różne kadry, różne światło. Dlatego zdjęcia są bardziej atrakcyjne i naturalne. Minusem jest na pewno ryzyko związane ze złą pogodą – w studiu takiego problemu już nie ma. Tak naprawdę dobre zdjęcia ślubne plenerowe można zrobić właściwie wszędzie.


Bardzo wiele magicznych zakątków

Chrzanów jest jedną z piękniejszych gmin w zachodniej części Województwa Małopolskiego. Tworzy ją miasto Chrzanów i sześć sołectw: Balin, Luszowice, Okradziejówka, Płaza, Pogorzyce i Źrebce. Prawie 40% obszaru gminy Chrzanów zajmują tereny cenne przyrodniczo, co jest idealną okazją do wykonania pięknych zdjęć ślubnych, szczególnie dla par zakochanych w przyrodzie. W gminie Chrzanów wytyczono cztery ścieżki przyrodnicze, które prowadzą przez najciekawsze przyrodniczo tereny. Dwie ścieżki biorą początek przy ul. Mickiewicza, obok Muzeum w Chrzanowie. Tu także ma swój koniec ścieżka wiodąca przez Balin. Natomiast ścieżka prowadząca do Płazy rozpoczyna się przy zabudowaniach podworskich w Pogorzycach. Zachęcamy młode pary do udania się właśnie tam w celu wykonania fotografii ślubnych. Piękna przyroda stanowiąca tło Waszych fotografii na pewno podkreśli wspaniałość tego wydarzenia.


Wiele innych miejsc wartych uwagi

Zdjęcia można wykonać także na chrzanowskim Rynku pośród zabytkowych kamienic. Znajdujący się w Rynku zespół kamienic pochodzi w większości z XIX wieku. Chyba najciekawszą z nich jest zbudowana w latach1905-1907 dwupiętrowa kamienica secesyjna oznaczona numerem 13. Rynek w ostatnim czasie znacznie zmodernizowano. Większość kamienic odremontowano, odnowiono elewacje, zmieniono też płytę rynku. Pozować do zdjęć można również na tle przydrożnych kapliczek, krzyżu i figur. Warto wybrać się również do takich miejsc jak kościół p.w. św. Mikołaja, Pomnik Zwycięstwa i Wolności na Placu 1000-Lecia lamus dworski z XVI w. Są to miejsca historyczne, dlatego polecamy je szczególnie tym parom, które interesują się tą dziedziną nauki. Jeśli odpowiednio przygotujecie się do sesji ślubnej, po wielu latach z radością będziecie wracać do tych pięknych fotografii!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top