Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Wymarzone ślubne fotografie

Wymarzone ślubne fotografie
Fotografie zatrzymują chwile, to co ulotne i nietrwałe. Dobrze wykonane zdjęcia stają się pamiątką do której z chęcią się powraca, pokazuje znajomym a później dzieciom i wnukom. Wszystko zależy od wyboru fotografa ślubnego.

By mieć pewność, że ślubne fotografie będą dobrze wykonane, wszystkie ważne momenty uchwycone, najlepiej zlecić to zadanie profesjonaliście. Wydawać by się mogło, że wykonane przez członków rodziny zdjęcia wystarczą w zupełności, a pieniądze zaoszczędzone na fotografie można wydać na coś innego. Należy jednak pamiętać, że do wykonania dobrych zdjęć potrzebny jest nie tylko profesjonalny sprzęt ale i odpowiednia wiedza oraz umiejętności.
 

Nie wystarczy sam sprzęt

Nawet jeśli ktoś z rodziny posiada lustrzany aparat cyfrowy, nie koniecznie będzie potrafił wykonać dobre fotografie w każdych warunkach. W kościele zazwyczaj panuje półmrok, a by poprawnie wykonać zdjęcia bez używania lampy błyskowej należy posiadać odpowiedni, jasny obiektyw. Osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią nie tylko dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, ale i profesjonalnym sprzętem, wartym kilkanaście tysięcy złotych. Dodatkowo zabierają ze sobą zazwyczaj dwa aparaty, by nie narazić Was na utratę fotografii w przypadku awarii sprzętu. Zdjęcia wykonane przez fotografa z pasją, nie tylko zarejestrują wydarzenia, ale zawierać będą nutkę artyzmu i ponadczasowości.
 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dokonując wyboru fotografa nie bierzcie tylko pod uwagę kosztów wykonania usługi. Wyższa cena wcale nie musi oznaczać, że dana usługa będzie lepsza od tej tańszej. Przede wszystkim przejrzyjcie dotychczasowe prace wybranej przez Was osoby. Poszukajcie opinii innych par młodych oraz porozmawiajcie osobiście z wybranym przez was fotografem. Zadawajcie jak najwięcej pytań, poproście o pokazanie wykonanych przez niego fotografii nie tylko w formie cyfrowej ale i papierowej. W ten sposób dowiecie się jak fotograf podchodzi do współpracy z Wami. Czy szablonowo wykonuje kolejne zlecenie, czy też ma wiele pomysłów, ciekawych rozwiązań jak wykonać niesztampowe zdjęcia.
 

Plener w Słupsku

Wy także zastanówcie się jak widzicie swoje ślubne zdjęciach. Czy oczekujecie romantycznych, klasycznych fotografii, czy też wolicie wykonać sesję z nutką szaleństwa, spontanicznie w ciekawym miejscu. W Słupsku z pewnością znajdziecie wiele ciekawych miejsc w które zabrać możecie swojego fotografa. Za tło posłużyć może Wam Zamek Książąt Pomorskich, przy zamkowy młyn, pozostałości murów obronnych, jedna z bram czy też Baszta Czarownic. Interesującą sesję zrealizować można także na terenie Browaru.
 

Fantazyjne sesje ślubne

Jeśli użyjecie trochę fantazji fotografie wykonane nad morzem wcale nie muszą być banalne. Możecie tarzać się w piasku, budować zamek, czy nawet wejść do morza. Jeśli zorganizujecie swoją sesję w innym dniu niż dzień Waszego ślubu, zyskacie o wiele więcej czasu i swobody. Będziecie mogli pozwolić sobie na więcej spontaniczności, nie martwiąc się iż goście zbyt długo czekają, a ubrania się zbrudzą. Częstym motywem na ślubnych fotografiach są mosty. W Słupsku jest wiele pięknych mostów, które możecie wykorzystać. Idealnie może nadać się most Łabędzi, Kowalski czy też Czołgowy. Jeśli marzycie o klasycznych fotografiach udać możecie się min. do Parku Kultury i Wypoczynku.
 

Dokonajcie dobrego wyboru

Piękne, nietuzinkowe fotografie wykonać można wszędzie. Zadbajcie tylko o odpowiedniego fotografa, o odpowiednich umiejętnościach, który z dużym zaangażowaniem podejdzie do współpracy z Wami. Włóżcie też sami trochę serca, pomyślcie gdzie chcielibyście zrealizować swój plener i jakie zdjęcia najbardziej się Wam podobają. Zagwarantuje Wam to naprawdę piękną ślubną pamiątkę.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top