Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wyjątkowy wystrój kościoła na ślub

dekoracja kościoła na ślub - wesele - kwiaty na ołtarzu
Charakter uroczystości, jaką jest ślub, wymaga wyjątkowej oprawy. Dobór odpowiednich zdobień i dodatków zależny jest od wybranego przez Was stylu. Zobaczcie jak przygotować kościół i zachwycić weselnych gości.

Ślub kościelny sam w sobie jest bardzo uroczysty i ma niepowtarzalny klimat. Warto jeszcze go podkreślić poprzez odpowiednie udekorowanie kościoła. Jak to zrobić? Na pewno klasycznie, choć z pomysłem. Dzięki temu, wnętrze idealnie wpisze się w rangę tak wyjątkowej uroczystości i sprawi, że zarówno nasze wspomnienia, jak i zdjęcia ze ślubu będą wyjątkowe.


Wystrój kościoła na ślub

Nawet najpiękniejszy kościół potrzebuje pewnych dodatków, aby dobrze prezentował się podczas ślubu. Trzeba odpowiednio dopasować je do wnętrza. Mały, drewniany kościółek będzie pięknie wyglądał ustrojony obficie w żywymi kwiatami, podczas gdy spora barokowa świątynia wymaga nieco bardziej stonowanych dekoracji, aby nie tworzyć zbyt przytłaczającego efektu. Jak zatem powinniśmy udekorować kościół, żeby prezentował się zachwycająco?


Jak udekorować kościół na ślub?

Jak powinien wyglądać udekorowany kościół? Absolutnym minimum jest zwykle dekoracja ołtarza (kosze kwiatów pod nim), krzeseł i klęczników państwa młodych i świadków oraz ławek. Przy tych ostatnich pojawiają się zwykle wstążki, kokardy lub szarfy, najczęściej w białym kolorze. Jest to jednak dekoracja standardowa, którą mało kto nawet zauważy. Jeśli zależy nam na zrobieniu wrażenia, powinniśmy zatroszczyć się też o inne dodatki. W centrum każdego kościoła rozkłada się zwykle dywan, po którym stąpa Para Młoda. Może warto trochę go odświeżyć lub kupić (wynająć) nowy, w kolorze zgodnym z motywem przewodnim wesela? Wzdłuż dywanu można ustawić świece, rozsypać płatki róż lub położyć niewielkie bukiety z żywymi kwiatami. Można też dodać baldachimy, które ustawimy nad drogą Państwa Młodych, między ławkami. Bliżej wejścia świetnie sprawdzą się pokaźne świeczniki lub stroiki z kwiatami, najlepiej utrzymane w romantycznym stylu.

 


Dekoracja kościoła na ślub - zlecić czy wykonać samodzielnie?

Czy powinniśmy postawić na własną dekorację, czy raczej wynająć profesjonalną firmę? Oczywiście będziemy w stanie przystroić kościół samodzielnie. W Internecie znajdziecie wiele inspiracji, które pozwolą stworzyć naprawdę magiczny nastrój, a wszystko może wyglądać tak, jakby opracowywała to specjalna firma. Warto jednak pamiętać, że to dodatkowa praca. Raczej nie ma sensu samemu się tym zajmować, Para Młoda i świadkowie i tak będą wystarczająco zajęci i zestresowani samym ślubem, żeby myśleć o takich szczegółach. Poza tym profesjonalista lepiej zna się na projektowaniu i idealnie dobierze dekoracje do konkretnego miejsca. Dzięki temu możemy być pewni, że wystrój miejsca będzie się komponował z dekoracjami.

 


Ile kosztuje profesjonalna dekoracja kościoła?

Skorzystanie z usług profesjonalistów jest tym lepszym pomysłem, że nie jest to stosunkowo duży wydatek. Ubiór podstawowy, czyli obejmujący ołtarz, krzesła, klęczniki i ławki to koszt około 300 złotych. Szersze pakiety kosztują około 400 – 500 złotych. Pełna dekoracja kościoła ze wspomnianym wcześniej baldachimem, żywymi kwiatami, czy świecami może wynieść ponad 1000 złotych, choć warto wspomnieć, że efekt jest tak niesamowity, że jeśli tylko mamy dodatkowe fundusze w budżecie, to warto się na to zdecydować. Jeśli wybierzemy samodzielną dekorację, to  powinniśmy się liczyć z tym, że może nam się nie udać osiągnąć podobnego efektu, a koszty wcale nie muszą być  niższe. Profesjonalne firmy mają niższe ceny zakupu kwiatów, ponieważ kupują je hurtowo.

 

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • katarzyna 2018-09-03, 00:10

    nie wiem kto pisze te artykuły, ale żal to komplement przy tych bzdurach. zero z małym plusem znajomości tematu - proponuję zapytać tych, którzy wiedzą więcej o dekoracjach - bo te artykuły przeczytałam, i tym się zajmuję. Oczywiście redakcja usunie mój komentarz, ale może weźmie sobie do serca swoją niewiedzą i to poprawi.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top