Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wyjątkowe miasto - wyjątkowe zdjęcia

Wyjątkowe miasto - wyjątkowe zdjęcia
Ślub jest wydarzeniem niepowtarzalnym i jedynym w swoim rodzaju. Przygotowania do niego są bardzo czasochłonne. Marzeniem jest by ten dzień był idealny. Dlatego wybór odpowiedniego wykonawcy jest tak ważny.

Fotografie są jedynym sposobem na zatrzymanie aury otaczającej dzień ślubu – łez szczęścia, emocji i magicznej chwili, gdy wypowiadacie sakramentalne TAK!


Sesja w plenerze standardem

Zdjęcia ślubne i styl wykonywanych przez fotografa zdjęć, to sprawa indywidualnych gustów. Obecnie wiele Par Młodych odchodzi od studyjnych fotografii, sztucznego tła, czy też ustawianych póz. Wiele par decyduje się na sesję w plenerze, ponieważ stwarza ona nieograniczone możliwości, i zapewnia niepowtarzalną pamiątkę z tak szczególnego dnia, jakim jest ślub. Jeśli i Wy decydujecie się na plenerową sesję zdjęciową, powinniście zastanowić się, co w niej jest dla Was najważniejsze. Jakie macie oczekiwania. Dla jednych osób liczy się śliczne tło z widokiem, lub ładny motyw architektury. Są jednak osoby, które od sesji plenerowej oczekują wydobycia i utrwalenia na zdjęciach naturalnych emocji i uczuć, a samo tło, stanowić ma tylko dodatek.


Termin warto przemyśleć

Ważne jest także, aby ustalić nie tylko miejsce sesji, ale i jej czas. Warto pamiętać, iż sesja wykonywana w dniu ślubu jest opatrzona większym stresem, ograniczonym czasem i często odbywa się kosztem dobrej zabawy oraz gości. Ponadto, sesja w inny dzień daje możliwość wybrania kilku miejsc na zdjęcia, aby przedstawiała różnorodną scenerię. Najlepsze zdjęcia wychodzą w momencie, kiedy Młodzi są zrelaksowani, czują się swobodnie i naturalnie. Zdjęcia im w bardziej nietypowej scenerii są wykonywane, tym większą radość i satysfakcje przynoszą.


Urokliwe okolice rynku

Racibórz stwarza Wam wiele możliwości na zorganizowanie plenerowej sesji zdjęciowej. Możecie udać się z fotografem na Rynek, który zachował swój średniowieczny układ urbanistyczny. Liczne ciekawe kamieniczki w pierzejach w zachodniej części Rynku, willa Gaszynów przy ulicy Chopina, w której niegdyś znajdowała się również fabryka tabaki - stanowić mogą wyjątkową scenerię Waszych zdjęć. Dodatkowego uroku dodaje temu miejscu Kamienica hrabiów von Gaschin i cała starodawna architektura. Także Zamek Piastowski w Raciborzu, jako gród gotycko-renesansowy, który wzmiankowany po raz pierwszy był w Kronice Galla Anonima we wpisie datowanym na rok 1108, a według niektórych już w 845 r., pierwsze partie ceglane powstały prawdopodobnie w połowie XIII wieku stworzyć może magiczne tło zdjęć.


Wspaniałe parki

Pary preferujące zdjęcia na tle zieleni mogą udać się do Parku Zamkowego. Park okala jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych Raciborza - Raciborski Zamek. Usytuowany jest w nim także, odsłonięty w 1958r. obelisk poświęcony Powstańcom Śląskim. Kompleks parkowy jest ponadto wymarzonym miejscem do przechadzek lub wypraw rowerowych, szczególne, iż park jest wkomponowany w system tras rowerowych Raciborza. Po udanym spacerze wytchnienie zapewnią, funkcjonujące w okresie letnim na terenie Zamku kawiarenki, nadają temu miejscu szczególnego uroku.


Więcej propozycji

Do ciekawych miejsc w Raciborzu zaliczyć można również Statuę Zgody, Mury miejskie otaczające Stare Miasto w Raciborzu, a także renesansową basztę więzienną powstałą w 1574 roku. Racibórz to miasto, w którym warto zorganizować sesję zdjęciową, znajduje się w nim wiele imponujących miejsc świetnie nadających się na zdjęcia, które zagoszczą w Waszym albumie na długie lata.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top