Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wyjątkowe bukiety ślubne

Wyjątkowe bukiety ślubne
Zanim wybierzesz wymarzony bukiet najpierw zamów suknię ślubna oraz dodatki do niej. Bardzo ważne jest również podjęcie decyzji, jaki kolor będzie kolorem przewodnim na Twoim ślubie i weselu. Dobrze, aby bukiet z nim współgrał.

Nie musi mieć identycznej barwy, ale powinien chociaż być w tej samej tonacji kolorystycznej. Są kolory, które nie lubią swojego towarzystwa i lepiej nie łączyć ich w pary. Jeśli zdecydowałaś się już na styl i barwę dominującą podczas uroczystości, to kolejnym krokiem jest wybranie kwiatów dostępnych w porze roku, w której będziesz ślubować.


Wiosna i lato - największy wybór

Największy wybór mają wiosenne i letnie Panny Młode. Jednakże na rynku można znaleźć także szerokie grono kwiatów całorocznych, które zadowoloną Panie biorące ślub jesienią lub zimą. Zaliczamy do nich m.in.: róże, goździki, gerbery, storczyki i frezje. Są to kwiaty nie tylko klasyczne, ale i piękne. Zrobiona z nich wiązanka zachwyci nawet najbardziej wymagającą Pannę Młodą. Jeśli jednak masz inny pomysł, ale nie jesteś pewna czy wybrane przez Ciebie rośliny będą kwitły w dniu Twojego ślubu, to najlepiej zapytaj o radę florystę. Bukiety i wiązanki ślubne można zamówić w Butiku Florystycznym Amarant.


Pamiętaj o trwałości kwiatów

Przy wyborze wiązanki nie można zapomnieć, że kwiaty będące jej częścią muszą być trwałe. Każda Panna Młoda chciałaby, aby jej bukiet przez długie godziny wyglądał ładnie. Jest to bardzo trudne chociażby ze względu na brak wody. Dlatego też musimy pamiętać, że kwiaty, które wybieramy powinny być w stanie bez niej wytrzymać nawet kilkanaście godzin. Dodatkowo, jeśli nasz ślub zaplanowałyśmy na późną wiosnę lub lato musimy wybrać rośliny odporne na wysokie temperatury. Zaś jeśli będziemy ślubować zimą to kwiaty w naszym bukiecie muszą oprzeć się nawet największym mrozom. W tej kwestii również bardzo cenna okazuje się porada osoby posiadającej doświadczenie.


Uroda, a wybór bukietu ślubnego

Kobieta w otoczeniu kwiatów rozkwita. Zatem pozwólmy, aby bukiet podkreślił urodę i wydobył z nas piękno. Aby tak się stało musimy dobrać go przede wszystkim do naszego wzrostu i figury. Wysokie Panny Młode dobrze będą wyglądały z wiązankami kaskadowymi, kulistymi lub przypominającymi berło. Niższe panie lepiej prezentują się z małymi bukietami (niewielkie kulki, luźno zebrane kwiaty, pojedyncze róże itp.). Kolejnym ważnym aspektem jest figura. Panie o okrąglejszych kształtach dobrze wyglądają w towarzystwie okazałych bukietów. Zaś filigranowe Panny Młode muszą raczej postawić na skromniejsze wiązanki. Znaczenie przy wyborze kwiatów ma także typu urody kobiety. Do kobiet z ciemnymi włosami dobrze pasują bukiety o ciepłych barwach, zaś dla blondynek sprawdzą się kwiaty w pastelowych odcieniach.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top