Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wybór sali weselnej na wesele i poprawiny

Wybór sali weselnej na wesele i poprawiny
Nie tylko liczba zaproszonych gości powinna być uwzględniona w wyborze lokalu weselnego. Wielkie znaczenie ma także pojemność parkietu, menu weselne, miejsca noclegowe oraz inne dodatki. Wszystko wpływa na całokształt jakości imprezymającej odbyć się w tym miejscu.

Ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Po tak ważnej ceremonii na ogół organizujemy zabawę lub wspólnie spędzamy czas z osobami nam bliskimi, które były świadkami naszego przyrzeczenia. Czym zatem kierować się planując wesele, a co za tym idzie miejsce, w którym ono się odbędzie?


Liczba zaproszonych gości

Pierwszym bardzo ważnym czynnikiem jest ilość zaproszonych gości. Jeśli mamy zamiar spędzić ten czas tylko w gronie najbliższych i nie rozumiemy tego jako model włoskiej rodziny liczący kilkudziesięciu członków z każdej ze stron, zapewne udamy się na dość skromne przyjęcie. Bardzo dobrym wyborem będzie wtedy przyjemna restauracja posiadająca ogródek lub osobną salę, która stworzy nam uczucie intymności. Bardzo popularna ostatnio stała się obecność muzyków nawet w małych lokalach, którzy umilają czas grając na żywo. Będzie to zatem pretekst do tego, aby mimo niewielkiej liczby gości złapać posmak wesela i zatańczyć.


Specjalistyczne lokale weselne

Jeśli jednak chcemy, aby nasze wesele było wystawne i pragniemy zaprosić kilkudziesięciu lub nawet kilkuset gości, wtedy musimy poszukać specjalnego lokalu, który pomieści taką ilość osób. Bardzo dobre są do tego specjalnie zbudowane na takie okazje domy weselne, które są coraz nowocześniejsze w wystroju lub właśnie stylizowane na stare dworki. Osoby mieszkające na wsiach lub w bardzo małych miejscowościach często także wynajmują strażnice OSP, które wyszły im naprzeciw i wystrojem często nie odbiegają od większości domów weselnych. Tam również powoli odbiega się od korzystania z usług kucharek, którym będą potrzebne nasze ręce, a po prostu zamawiamy gotowy catering.


Poprawiny i rozliczenie wesela

Bardzo często zdarza się, ze uroczystość zawarcia zawiązku małżeńskiego łączona jest z weselem trwającym dłużej niż jeden dzień. Tradycja poszczególnych rodzin i regionów kraju ma wpływ na to, czy wesele kontynuowane będzie na poprawinach. Dotyczy to również takich elementów jak oczepiny czy tłuczenie szkła. Zapraszając gości na ślub, który zostanie przedłużony w kolejnym dniu, należy dostosować salę do ilości i pochodzenia gości.


Miejsca noclegowe wskazane dla przyjezdnych gości

Należy wziąć pod uwagę możliwość zapewnienia gościom noclegu, transportu oraz zaplecza. Ślub z poprawinami jest większym przedsięwzięcie, jednakże ten dodatkowy dzień rządzi się innymi prawami. Jest to czas na mniej formalny przebieg wydarzeń, swobodne spotkania czy sesję zdjęciową. Wesele trwające dłuższą ilość czasu wymaga większego nakładu materiałów i pracy. Ważnym jest, aby po uroczystości dopilnować wszelkich kwestii i rozliczeń. Jest to czas na uregulowanie rachunków, odbiór zdjęć i nagrania, odbiór dokumentów oraz uporządkowanie sali.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top