Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wybór Kościoła w Głogowie

Wybór Kościoła w Głogowie
Pary, które decydują się na organizację ślubu i wesela, muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Wszyscy jednak chcą, by całość wypadła jak najlepiej. Jedną z kluczowych kwestii jest wybór kościoła, w którym ma się odbyć ślub (o ile decydujemy się na ślub w kościele).

Dawniej bywało tak, że sakramentalne „tak” młodzi wypowiadali w parafii panny młodej. Obecnie coraz rzadziej przywiązuje się do tego wagę i wybiera tę świątynię, która z pewnych względów najbardziej nam odpowiada. Nie inaczej jest w Głogowie – mieście, w którym wybór kościołów mamy naprawdę spory.
 

Piękne kościoły w Głogowie

Jeśli marzy Wam się uroczystość zaślubin na głogowskiej starówce, zdecydujcie się na późnobarokowy kościół Bożego Ciała, który znajduje się nieopodal ratusza. Narzeczeni często decydują się także na ślub w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który mieści się na Placu Kardynała Wyszyńskiego. Godny uwagi jest także kościół św. Mikołaja – przy ulicy Powstańców. Warto rozważyć również zawarcie sakramentu małżeństwa w kościele św. Klemensa, który znajduje się przy ul. Sikorskiego.
 

Inne kościoły

Przy ul. Legnickiej znajduje się kolejny głogowski kościół, w którym młodzi często biorą śluby – św. Maksymiliana Marii Kolbe. Miłośnicy wspaniałych witraży na pewno będą zachwyceni kościołem Miłosierdzia Bożego znajdującym się przy ul. św. Jadwigi. Bez względu na to, którą świątynię wybierzecie, pamiętajcie o tym, by odpowiednio wcześnie zarezerwować sobie godzinę mszy świętej oraz dopełnić wszystkich formalności w kancelarii parafialnej.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top