Wybór kościoła na ślub w Tczewie

Jednym z nich jest Kościół św. Józefa, który został wybudowany w latach 1932-36. Świątynia powstała w stylu, który jest wyrazem zastosowania nowych form w ówczesnej architekturze sakralnej. W XIV wieku został wybudowany gotycki Kościół podominikański św. Stanisława Kostki, posiadający ośmioboczną wieżę. Kościół posiada jedną nawę, a w jego wnętrzu częściowo zachował się wystrój z końca XVII wieku, który zdobią wartościowe witraże. Obecny hełm wieży znajdującego się na nadwiślańskiej skarpie kościoła, pochodzi z XIX wieku.
Kościół w stylu nadwiślańskim
W Tczewie znajduje się również Kościół farny Podwyższenia Krzyża Świętego, który jest najbardziej charakterystycznym obiektem w panoramie miasta, zbudowanym w stylu nadwiślańskim w XIII wieku. Większość wyposażenia tej trzynawowej, halowej świątyni pochodzi z okresu baroku. Kościół posiada imponującą, olbrzymią murowaną wieżę, stanowiącą najstarszą część budynku, w której znajdują się cztery dzwony. Wnętrze świątyni zdobią ołtarz główny oraz malowidła szkoły flamandzko-holenderskiej pochodzące z końca XVII wieku. Na szczególną uwagę zasługują tutaj także typowe zabytki gotyckie, do których należą okucia drzwi zakrystii z I połowy XIV wieku, których zawiasy tworzą stylizowaną wić roślinną z uproszczonych liści i kwiatów.
Wystrój kościoła jest ważny
Zabytkowe kościoły nadają ceremonii ślubnej szczególnej oprawy i stwarzają magiczną atmosferę. Jeśli jednak pragniecie, aby w dniu Waszej uroczystości kościół zdobiony był przez dodatkowe dekoracje, w postaci kwiatów, lub też czerwonego dywanu, po którym będziecie zmierzać do ołtarza, to trzeba pamiętać, że musicie uzyskać na to zgodę proboszcza parafii, w której się pobieracie. Dopiero po jej otrzymaniu możecie przystąpić do działania samodzielnie, lub też wynająć specjalizującą się w tej branży firmę. Jeśli chcecie zaoszczędzić na kosztach dekoracji kościoła, to możecie skontaktować się z parą młodą, której ślub odbywa się w tym samym dniu i kościele co Wasz, w celu podziału kosztów.