Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wybieramy sukienkę na wesele

Wybieramy sukienkę na wesele
Zasadniczą sprawą jest fakt, że jeszcze ok. siedmiu – dziesięciu lat temu kobiety ubierały się głównie w długie, wieczorowe suknie. Teraz to się całkowicie zmieniło. Panie najczęściej zakładają proste, krótsze sukienki.

Wszędzie poruszane są tematy sukni, fryzury oraz makijażu dla panny młodej. Pan młody także może znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak powinien wyglądać w dniu ślubu. Jedynie gościom weselnym trudno znaleźć informacje o tym, w co najlepiej się ubrać. Osoby, które często chodzą na wesela, nie mają z tym problemu. Sprawa wygląda nieco gorzej w przypadku tych, którzy ostatnio na weselu byli dość dawno.

Zacząć dwa miesiące wcześniej

Sprawą pierwszorzędną jest wybór odpowiedniej kreacji. Jak znaleźć taką sukienkę, w której będziesz ładnie wyglądać? Po pierwsze nie możesz robić tego na ostatnią chwilę. Pośpiech zdecydowanie nie jest dobrym doradcą, dlatego też na pierwsze „łowy” warto wybrać się już około dwóch miesięcy przed planowaną uroczystością. Dlaczego tak wcześnie? Nie zawsze udaje się znaleźć w sklepach coś, co w pełni odpowiada naszym gustom, a także idealnie leży. Może się zatem okazać, że po zakupie sukienki będziesz musiała udać się do krawcowej, która ją delikatnie przerobi – np. skróci, zwęzi, itp. Równie dobrze może się okazać, że w butikach nie znajdziesz zupełnie nic, co ci się podoba. Wtedy warto od razu wybrać się do krawcowej – najlepiej takiej, która będzie potrafiła coś ci doradzić.


Figura jest tu bardzo istotna

Gdy wybieramy odpowiedni fason sukienki, musimy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę naszą figurę, a dopiero potem panujące trendy. Wiadomo przecież, że dziewczyna, która nosi rozmiar S, powinna zdecydować się na coś innego niż jej koleżanka w rozmiarze XL. Dlatego na zakupy dobrze jest wybrać się z jakąś bliską osobą, która potrafi doradzić, w czym wyglądamy dobrze. Dodatkowo należy przyjąć pewną starą, jednak wciąż aktualną zasadę: że to sukienka panny młodej ma najbardziej przyciągać uwagę, a my nie wybieramy się na bal, tylko na wesele. Sukienka niekoniecznie więc musi mieć tiule i falbany. Prosty fason z odpowiednimi dodatkami będzie wyglądał równie dobrze. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, by sukienka była wygodna i nie krępowała ruchów podczas tańca.


Inne pomysły

Czy na wesele wypada iść w czarnej sukience? Jeszcze parę lat temu był to całkowicie nietrafiony pomysł. Powszechnie uważano, że czerń to kolor zarezerwowany dla żałobników. Teraz można założyć kreację w tym kolorze, jednak warto dobrać do niej jakieś kolorowe dodatki – na przykład wpiąć różowy kwiat. Ostatnim ważnym aspektem stroju są buty. Radzimy, aby panie, które na co dzień noszą adidasy, oprócz szpilek zabrały również płaskie buty, np. baleriny. Podczas całonocnej imprezy z tańcami warto zadbać bowiem nie tylko o wygląd, ale też o komfort. Jeśli udało ci się już znaleźć sukienkę, dobierz do niej odpowiednie dodatki: buty, torebkę oraz biżuterię, by jak najlepiej zaprezentować się się na zdjęciach ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top