Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Wybielanie zębów przed ślubem – bezpieczne i skuteczne metody

Wybielanie zębów przed ślubem – bezpieczne i skuteczne metody
Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, w czasie którego chcemy prezentować się pięknie i zachwycać promiennym, śnieżnobiałym uśmiechem. Jak w bezpieczny i skuteczny sposób wybielić zęby, żeby uzyskać spektakularny efekt? Przedstawiamy najlepsze metody.

Metody naturalne – czy są skuteczne?

Wiele osób rozpoczyna wybielanie od naturalnych sposobów, które pomagają rozjaśnić powierzchnię zębów o 1-2 odcienie. Najczęściej stosuje się płukanie jamy ustnej olejem kokosowym tłoczonym na zimno, który nie tylko wybiela zęby, ale także łagodzi podrażnienia dziąseł i odświeża oddech. Popularną metodą jest też mycie zębów aktywnym węglem – substancja ta delikatnie ściera osad nazębny i widocznie rozjaśnia przebarwienia. Żeby uzyskać spektakularne rezultaty, trzeba stosować naturalne metody przez dłuższy czas, co nie zawsze jest możliwe na krótko przed ślubem.

Paski wybielające – co z nadwrażliwością?

Paski wybielające zawierają nadtlenek wodoru, który przyczynia się do rozjaśnienia powierzchni zębów. Producenci obiecują, że produkty tego typu mogą wybielić zęby nawet o kilka tonów. Pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko – często już na 2-3 dzień od rozpoczęcia kuracji. Żeby uzyskać optymalne rezultaty, należy kontynuować wybielanie przez 7 lub 14 dni. Przeciwwskazaniem do zastosowania pasków jest nadwrażliwość zębów – produkty tego typu mogą ją nasilać.

Wybielanie lampą – jak wzmocnić efekty

Lampa jest polecana przez stomatologów jako skuteczna metoda wybielania zębów, która pozwala rozjaśnić je nawet o kilkanaście odcieni w skali Vita. Zabieg odbywa się w czasie jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym i trwa około godziny. Przed i po wybielaniu lampą rekomenduje się stosowanie pasty Prevdent, której opatentowana formuła pomaga wzmacniać i odbudowywać szkliwo, a przy tym wypełniać kanaliki zębinowe. Szczegółowe informacje na temat wybielania zębów w gabinecie znaleźć można na stronie: https://www.niebodent.pl/pl/stomatologia-estetyczna.

Jeżeli interesują Cię skuteczne metody poprawiania wyglądu zębów, sprawdź również publikację: „Bezpieczne wybielanie zębów – poznaj tajemnice pięknego uśmiechu”.
 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top