Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wspomnienia są bardzo cenne

Wspomnienia są bardzo cenne
Wspomnienia...są częścią życia każdego z nas, każdy krok to nowe sytuacje, przeżycia, o których chcemy pamiętać. Są dla nas nadzwyczaj ważne, gdyż wszystko przemija, a tylko one pozwalają nam na uchwycenie w pamięci wyjątkowo ulotnych, a szczególnie ważnych dla nas chwil.

To one pozwalają, choć tylko w pamięci, zatrzymać czas w momentach, które były dla nas bardzo ważne. Najbardziej tęsknimy za tymi, które wywoływały w nas niebywale silne, pozytywne emocje, kiedy czuliśmy, że życie jest piękne i nic poza tą chwilą nie jest istotne. To właśnie Fotografia umożliwia nam powrót do przeszłości.


Wspomnienia są ulotne

Dzięki wspomnieniom możemy powracać do każdej chwili, jednak czas biegnie nieubłagalnie. Zaciera w naszej pamięci to, co było piękne, wyjątkowe dlatego tak ważne są fotografie, które uwiecznią nasze magiczne chwile. Chcielibyśmy zapamiętać różne momenty, przede wszystkim ślub, wesele, białą suknię, garnitur, welon, obrączki. Emocje towarzyszące nam podczas ceremonii i dobrej zabawy weselnej...ach jakże bylibyśmy szczęśliwi gdybyśmy nigdy nie zapomnieli tej najważniejszej chwili. Zdjęcia ślubne i wybór odpowiedniego fotografa są kluczem do sukcesu. To pamiątka, do której sami zaglądamy latami, by wspomnieć ten pamiętny dzień, bądź też z naszymi znajomymi i rodziną, dlatego tak ważne jest to, aby były one fenomenalne i jedyne w swoim rodzaju.


Im wcześniej tym lepiej

Nad wyborem fotografa warto zastanowić się już nawet rok wcześniej. Bowiem najlepsi - kalendarz zleceń zapełniony mają bardzo szybko. Gdy już decyzja podjęta, rozważyć musimy, jakimi zdjęciami jesteśmy zainteresowani, czego oczekujemy od fotografa, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć? Bardzo ważne jest, jaka sesja plenerowa nas interesuje. Czy pragniemy sesji plenerowej, reportażu z całego dnia ślubu, czy wystarczy nam sesja w studiu ze sztucznym tłem? Na te i wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć przed przystąpieniem do poszukiwań. Obecnie tracą na swojej popularności zdjęcia studyjne, sztuczne pozy i wciąż te same rekwizyty. Fotografowie cechują się dużą błyskotliwością, bujną wyobraźnią i nowatorskim spojrzeniem, dlatego chętnie wykonują sesje zdjęciowe w plenerze. Czas i miejsce tak naprawdę nie mają znaczenia, ponieważ najlepsza sesja zdjęciowa wychodzi w momencie, kiedy para młoda jest wyluzowana i czuje się naturalnie. Jednak cudownych miejsc nie brakuje w Żorach.


Sesja na żorskim rynku

Żory to jedyne miasto na Górnym Śląsku, które zachowało zabytkowy, średniowieczny układ urbanistyczny swego centrum. Owalny pierścień murów obronnych narzucił także kształt większości ulic. Łukowe ulice utworzyły owalne wrzeciono spotykane często w średniowiecznych miastach Górnego Śląska. Średniowieczne tło zdjęć nada im unikalnego i niepowtarzalnego uroku. Rynek w Żorach ma kształt prostokąta o wymiarach 100m x 75m. Przed rokiem 1806 wokół rynku stały drewniane budynki z podcieniami, pod którymi znajdowały się kamienne piwnice. Obecnie linia zabudowy cofnęła się o kilka metrów, zaś znajdujące się w tej chwili pod płyta rynku piwnice częściowo zostały wykorzystane przez lokale gastronomiczne. Rynek żorski, to jedno z najpiękniejszych miejsc w mieście. Odnowione skwery, fontanna... wszystko to zachęca do romantycznej sesji.


Mury obronne lub kościół

Jeśli preferujecie bardziej nietypowe zdjęcia, warto udać się na Żorskie mury obronne, których budowa rozpoczęła się w 1272 roku i trwała wiele lat. Po wojnie wiele zostało zniszczone, pierwotny obwód murów wynosił 1200 metrów, natomiast do dziś pozostało jedynie około 400 metrów. Odnowione fragmenty murów można podziwiać bezpośrednio od strony starego cmentarza żorskiego przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz na parkingu miejskim przy ulicy Bramkowej. Bez względu czy odrestaurowane mury, czy te, na których pozostał unikalny ślad przeszłości, zdjęcia będą niepowtarzalne. Jak widać, niezwykłych miejsc na sesję plenerową nie brakuje w Żorach. Można wyliczać w nieskończoność.. Najważniejsze jest, by czuć się swobodnie podczas zdjęć, dobór miejsca zależy od Was i pomysłowości fotografa.


Niezwykła pamiątka ślubna

Warto pomyśleć o zdjęciach, by po wielu latach, móc sobie w każdej chwili powspominać wyjątkowy i nieprzeciętny dzień ślubu. Gdy spojrzymy na fotografie, na uśmiechnięte twarze, wesołe i rozbawione miny naszych gości, to bez wątpienia przypomnimy sobie towarzyszące im emocje. Te miłe chwile, uchwycone na zdjęciach, skłonią nas do refleksji i wywołają w naszych sercach uczucie radości.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top