Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Wspaniałe ujęcia w Olsztynie

Wspaniałe ujęcia w Olsztynie
Piękne chwile mijają i następuje powrót do codzienności. Mijają lata, ale wspomnienia pozostają na zawsze. Zawsze można sięgnąć do półki po fotografie z tamtych chwil. Z okresu, gdzie problemy miały znacznie mniejszą wagę. I dlatego ważne jest, aby na tych zdjęciach nie brakowało uśmiechu, pogody ducha.

Aby zatrudniony fotograf potrafił te piękne uczucia odpowiednio przenieść na zdjęcia. Potrzebne jest do tego odpowiednie miejsce, które doda fotografiom pozytywnego uroku. Takich miejsc w Olsztynie nie brakuje.


Termin sesji w plenerze

Umawiając się na sesję plenerową, warto zarezerwować kilka terminów. Przecież nikt nie zagwarantuje, iż akurat w dniu sesji będzie piękna słoneczna pogoda z bezchmurnym niebem. O ile przy zdjęciach na statku lekko padający deszcz byłby do zniesienia, o tyle w lesie czy na ulicy byłoby to trudne do zaakceptowania. Ci, którzy chcą zdjęcia wykonać w studiu, automatycznie nie mają takiego problemu. Jednak, aby zdjęcia były oryginalne, warto wybrać się w plener.


Plenery na tle jezior

W Olsztynie ciekawym miejscem na sesję ślubną są na pewno jeziora. W granicach administracyjnych miasta leży 15 jezior, a łącznie ich powierzchnia wynosi około 725 ha (8,25% powierzchni miasta). Największym i zarazem najgłębszym olsztyńskim jeziorem jest jezioro Ukiel. Zdjęcia nad jeziorem mogą być bardzo piękne, szczególnie przy słonecznej pogodzie i bezchmurnym niebie. Jest to miejsce, gdzie można dodatkowo się wyciszyć i odpocząć od codziennych obowiązków. Z innych olsztyńskich atrakcji polecamy planetarium, obserwatorium astronomiczne czy Zamek Kapituły Warmińskiej.


Wiadukt kolejowy

Znakomitym miejscem na ślubne zdjęcie będzie wiadukt kolejowy w przełomie Łyny, który jest jedyną tego typu budowlą w mieście. Wiadukt dzieli się na dwie części, obie wsparte są na potężnych ceglanych łukach przęseł. Wielkość wiaduktu sprawia, iż pasażerowie podróżujący przejeżdżającymi nim pociągami, mają okazję podziwiać niemal całą panoramę miasta.


Popularne fontanny

Piękne widoki, które zarazem będą świetnym tłem w fotografiach ślubnych, można dostrzec również w Parku Zamkowym. W parku można pozować m.in. przy dwóch fontannach zwanych popularnie przez Olsztynian "Rybą" i "Żurawiem" oraz wodospadzie zwanym potocznie "Niagarą". Wybór pozostawiamy Państwu. Najważniejsze jest to, aby przy wyborze kierować się własnymi zainteresowaniami i pasjami!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top