Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Wiosenny ślub – o czym należy pamiętać?

Wiosenny ślub – o czym należy pamiętać?
Okres wiosenny to doskonały moment do przygotowania ślubu. Co prawda może okazać się, że pogoda nie dopisze, ale w dużej mierze jest to okres, w którym wiele lokali, czy fotografów ma wolne terminy, które często są również tańsze, niż w sezonie weselnym.

Rozważając organizację ślubu i przyjęcia weselnego wiosną należy przede wszystkim dobrze wybrać termin takiego wydarzenia. W marcu pogoda bywa bardziej zimowa, dlatego znacznie lepiej jest zdecydować się na kwiecień – w tym miesiącu zazwyczaj jest ciepło, ale nie gorąco, a pięknie kwitnące kwiaty, krzewy i drzewa owocowe stanowią dodatkową ozdobę. Dobrym wyborem może okazać się również maj, który jest ciepły i piękny, jednak trzeba pamiętać, że staje się on coraz popularniejszym terminem ślubów. Chociaż wiosną zazwyczaj jest mniej ślubów, a dzięki temu lokale weselne, fotografowie czy kamerzyści mają wolne terminy, a nierzadko proponują niższe ceny, nieco gorzej sytuacja może wyglądać w Wielkanoc. Śluby udzielane są w Wielką Niedzielę lub Poniedziałek Wielkanocny, dlatego może być trudno o specjalistów w te dni – w końcu wszyscy chcą spędzić je w gronie rodziny.

Suknia Panny Młodej

Większość sukni ślubnych jest nieodpowiednia na upalne lato, a jednocześnie zbyt lekka na zimową aurę. Na wiosenną słoneczną pogodę doskonale sprawdzi się strój Panny Młodej z odkrytymi ramionami, które w razie potrzeby można okryć szalem, etolą lub modnym w ostatnich czasach żakietem; na chłodniejsze dni trzeba przygotować elegancki płaszczyk. Dobrym wyborem będzie z pewnością suknia ozdobiona kwiatami lub delikatną koronką podkreślającą jej lekkość. Oczywiście warto też dostosować fryzurę do całej wiosennej stylizacji. Odpowiednie będą luźne upięcia, warkocze i kłosy oraz wpięte w nie świeże kwiaty, albo rozpuszczone włosy i wianek. Na wszelki wypadek warto mieć przy sobie pastelową parasolkę – w razie załamania pogody ochroni przed deszczem, ale będzie też rekwizytem podczas sesji zdjęciowej.

Wiosenne kwiaty w bukiecie i dekoracjach

Przygotowując wiosenny ślub nie można zapominać o kwiatach charakterystycznych dla tej pory roku. Narcyzy, krokusy, tulipany, konwalie lub bez doskonale sprawdzą się zarówno w bukiecie Panny Młodej, jak i na stołach w sali weselnej lub kościele podczas uroczystości ślubu. Kompozycje stworzone z tych roślin warto uzupełnić zielenią, a więc gałązkami krzewów lub liśćmi paproci.

Obrączki

Chociaż najdłużej czeka się na obrączki ślubne latem, kiedy sezon ślubny trwa w pełni, trzeba pamiętać, że niektóre modele można odebrać od jubilera dopiero po kilku tygodniach. Dotyczy to zwłaszcza biżuterii ślubnej na zamówienie, jak np. tej wykonywanej w pracowni Inne Obrączki. Inkrustacja, grawerowanie, wykorzystanie nietypowych materiałów (m. in. drewno, stal damasceńska, tantal) i oryginalnych zdobień to idealna propozycja dla par, które chcą mieć wyjątkowe obrączki stworzone według ich własnego pomysłu. Planując wesele wiosną warto rozejrzeć się za biżuterią ślubną już na trzy miesiące przed uroczystością.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top